princeznaaura princeznaaura komentáře u knih

Ještě to nebalím, vzkazuje babička Ještě to nebalím, vzkazuje babička Judy Leigh

Evie se rozhodla nezit v duchodaku,ale naplno,proto opustila rodne Irsko a letela do Anglie,kde vyhrala na vsazeneho kone.Libilo se mi,ze se nechava unaset okolnostmi a nad vse se povznesla,ocekavala jsem jeji cestovani v obytce,ale nakonec to zakotvila u chlapa,se kterym se seznámila,no i ve vyssim veku se da najit spriznena duse. Ale myslenka se mi libi,proste si uzivat az do konce zivota a ne se nechat nekam strcit a tam dozit.

16.06.2021 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

jako přečetla jsem to, ale pro mě to mělo prázdný význam, bezvýznamná výplň cesty, žádný napětí, ani humor, nic, úryvky o ničem jsem přeskakovala

18.08.2022 1 z 5

Mladík v exilu Mladík v exilu C. D. Payne

Nick přeci jen do té Indie neodletěl, jeho sestra ho trochu zachránila, a taky se jí za to dostatečně odvděčil. Za slovem exil si můžeme představit, že je Nick schovaný někde v ústraní, aby ho policajti nevypátrali, avšak to by nebyl Nick, kdyby něco nevymyslel. Aby byl své lásce co nejblíž, tak se v podobě Carloty vrací opět na místo "činu", samozřejmě za podpory jeho přítele. Říká si, že pod svícnem je největší tma, a s trochou štěstí to zase dopadlo tak, že cajti po něm pátrají úplně jinde. Nick v této podobě více seká dobrotu anebo se mu smůla víc vyhýbá. Je to opět výborné čtení se sladkou tečkou na konec.

Mladík v okovech Mladík v okovech C. D. Payne

Si tak říkám, kde na ty nápady chodí, ale to jsou takový shody okolností, že z toho prostě průšvih vyleze. Ještě to zázemí otce nemakačenka, který je víc než méně v lihu. Sheeny, Nickovo vyvolená, která se odstěhovala do 200km vzdáleného města na studia a píše mu stále míň a míň, tak z toho vyvodí jedno. Musí ji opět vidět. "Půjčí" si babičky auto a bez dovolení a řidičáku jedou za Sheeny. A od tohoto okamžiku je to další série průšvihů. Žrala jsem to tak, že jsem to slouskla za den a ještě, že jsem měla půjčené další pokračování. Fakt dobré oddychové čtení.

Advokát chudých Advokát chudých John Grisham

Autor umi psat, nepotřebuje knihu nafukovat zbytečnými popisky, jde to i strucne a tempo pribehu se nikde neztrácí. Verim,ze v Americe se do takoveho marastu bez bydleni muzou lide lehko dostat, system je tam spis nastaveny pro bohate. To nas system je daleko solidnejsi a proto lidi bez domova nemame takove mnozstvi. Bohuzel i spousta lidi se do teto slamastyky dostane diky drogam, alkoholu ci vychozi rodinne pozice,proste takovy zacarovany kruh.

05.12.2022 5 z 5

Dřív než ti řeknu sbohem Dřív než ti řeknu sbohem Mary Higgins Clark

Autorka rozjíždí několik dějových linií (hlavní hrdinku Nell a jejího manžela, jejího dědu a chráněnce, tetu, bezdomovkyně, malého chlapce z lodi, spolupracovníky Nellinina manžela a taky vyšetřovatele, ale ti mají za úkol všechny postavy a střípky poskládat do celku.) Kniha se čte dobře, něco je tam navíc, celkový dojem z četby 80%

03.11.2022 4 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Autorka zaujme svym stylem psani, prolina se zde nekolik vypraveni (prepis vyslechu policie, vypraveni 1.divky, 2.divky a dalsich osob), coz ale zaroven na sebe navazuje. Kniha byla ctiva a vtahne vas rychle do deje, atraktivni prostredi koleji, jedna hvezda dolu za obsirne popisky,ktere jsem preskakovala a trochu nerealny konec.

17.11.2021 4 z 5

Tvrdohlavá sestřička Tvrdohlavá sestřička Mary Higgins Clark

(SPOILER) Kniha se čte opravdu dobře a nechcete jí odložit, akorát ty jména, v těch jsem měla hokej. Sestra nezvěstného Maca se rozhodla udělat tlustou čáru za svým životem s hledáním bratra, avšak než toto udělá, pokusí se na vlastní pěst vrátit o 10 let zpátky, kdy se Mac ztratil, začne pátrat u spolubydlících, správců a vždy narazí na nějaký odpor či mlžení, což jí dává naději, že někdo něco musí vědět. Také jí pomáhá ostřílený detektiv, který jde jiným směrem v pátrání, jestli na těch zvětšených fotkách náhodou není vrah ztracených dívek, jelikož policie začne podezírat z únosů dívek Maca. Zároveň se o její matku zajímá šlechetný muž, avšak za touto maskou se skrývá někdo jiný.

Dobrá země Dobrá země Pearl S. Buck

Kniha se čte dobře, autorka dokáže vtáhnout čtenáře do surového vesnického prostředí, kde půda pro poctivého a pracovitého rolníka znamená všechno, protože ví, že bez sklizně nepřežije zimu. Bohužel však také záleží i na počasí. Wang Lung ač chudý, tak cílevědomý, bystrý a se smyslem pro obchod, a jeho rodina prochází různými životními zkušenostmi od úpadku po rozkvět. Autorka ukazuje na generacích, jak dokáže bohatství změnit náturu a myšlení.

30.03.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Ctiva kniha, takovy mam rada,ne moc omacky kolem,ale hned k veci,takze je to precteny suby dub.Ale humoru tam tedy moc neni,spis takove pousmani.

15.08.2019 4 z 5

Mstitel Mstitel Frederick Forsyth

Kniha se mi líbila, mělo to drive, plno příběhů najednou, žádná zbytečná omáčka kolem. Cetla jsem zkrácenou verzi a přesto to bylo dostačující.

23.01.2019 5 z 5

P... jako pochybnosti P... jako pochybnosti Sue Grafton

Presne tak jak pisi ctenari nize.dlouhe popisy cehokoliv a to jsem cetla zkracenou verzi z nejlepsiho cteni a konec jsem tedy vubec nepochopila.kdo ho vlastne zabil?Vlastni patrani me bavilo.takze 50%

18.12.2018 3 z 5

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

(SPOILER) Je to dobrá kniha, čte se rychle, nějaké pasáže typu předčítání knihy jsem přeskakovala, ale celkové pojetí se mi líbilo. Je to zajímavé v tom, že hrdinka slyší a vnímá rozhovory lidí, kteří se jí střídají u lůžka a vlastně neví, že je slyší. Náznaky zlepšování jejího vegetativního stavu přichází až s přesunem domů, kdy ale musí své tělo přinutit, aby reagovalo rychleji nebo jí hrozí smrt.

10.11.2022 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Prokousavam se touto knihou uz dost dlouho,je to docela hezky napsano, ale plno nezazivnych pasazi,ktere knihu maji nabobtnat, ale v podstate to nikam nevede. Jine knihy dokazu zhltnout hned,ale tato jde ztuha.

15.12.2021 3 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Naivita 14ti letého hocha, který by pro to, aby přišel o panictví, udělal cokoliv. A jeden bláznivý nápad se přeměnil v jednu velkou pohromu. Nenáročné a oddychové čtení "nejen" pro náctileté, kde se občas i pousmějete pošetilým nápadům.

17.08.2021 4 z 5

Provence jako sen Provence jako sen Lenka Horňáková-Civade

Kniha je čtivá, a trpělivost a píle Lenky a manžela veliká. Splnění velkého snu se po třech letech (myslím) stalo skutečností a z maringotky se mohli přesunout do vily. Avšak jsem nepochopila, když jim to vzalo tolik úsilí a času, jen to doslova vyrvat ze země, proč se znovu stěhovat? To už bych asi, být v její kůži, nezvládla. A znovu rekonstruovat. PS: Že bychom jeli bydlíkem do Provence?

01.08.2021 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nekolik lidskych osudu v jedne knize.Kniha by byla asi nekonecna,protoze je to proste ze zivota a porad by bylo o cem psat.Kniha me velmi bavila.

11.11.2019 5 z 5

V šachu V šachu Sandra Brown

Jak nerozvážně se dokáží zachovat mladí lidé, když jim není dopřáno to, co by chtěli nejraději. Otec despota a boháč, útěk mladých, přepadení od mladých, těžký porod a toho všeho je účastna reportérka, která jela zrovna na dovču. Záchrana dívky při porodu od zapomenutého uznávaného onkologa DOCA.No a nakonec zamilovaná pasáž reportérky.

13.06.2018 4 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Četla jsem jen zkrácenou verzi (Nejlepší světové čtení), příběh má vlastně zajímavé finále, dále se mi líbí, že ne všichni se dají za peníze koupit,ale chtějí spravedlnost, což je v dnešní společnosti jaksi na ústupu.

12.04.2018 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová