Prince_of_book Prince_of_book komentáře u knih

Kronovy děti Kronovy děti Pavel Bareš

Po Projektu Kronos jsem se na Kronovy děti nesmírně těšil a oprávněně, druhý díl je opět skvělý. Bohužeeljsem ho skrze moje povinnosti a únovu četl necelé 4 týdny, ale stálo to za to.

Musím přiznat, že zpočátku mě kniha až tolik nebavila, ale to bylo možná dáno obrovskými očekáváními. Když jsem ale postupoval knihou tak se můj "nechtíč" měnil v "hltání každičkého slova" až jsem posledních 200 stran přejel za dva dny. Děj se postupně rozjíždí do takových obrátek, až jsem si chvílemi říkal, že by nebylo od věci trochu ubrat, jelikož jsem se v složitosti knihy začal trošku ztrácet. Nicméně mě děj opět pohltil a konec velmi překvapil.

Když to vezmu kolem a kolem tak Pavel Bareš opět dokázal vytvořit sice složité, ale komplexní a úžasné scifi s velmi zajímavým světem a tolika hlavními postavami, že jsem chvílemi nevěděl komu mám fandit víc a kdo je vlastně záporák a kdo klaďas, což ke knize neuvěřitelně sedí.

Děkuji Pavlu Barešovi, za skvěle strávený čas u čtení této knihy, která mi pomohla uniknout z reality když jsem to potřeboval. 9,5/10

19.09.2019 5 z 5

Víte, tak trošku zneužiji názvu knihy a řeknu, že je potřeba ji mít tak trochu u pr**le. Kniha je svým způsobem obohacující tím, že nenásleduje koncept sluníčkových a superpozitivních sebepoznávacích knížek a také tím, že zde autor shrne své životní zkušenosti z nichž některé se mi dost líbily a dokonce mě donutili o nich zapřemýšlet.

Přesto, že kniha se tváří negativisticky tak není. Což ji možná trošku ubližuje. Neberu v potaz to, že s 70% názorů autora vpodstatě nesouhlasím nebo mi přišli dost nerelevantní, ale kniha se nedá vyprofilovat ani do pozitivních ani do negativních. Tím pádem je logicky někde uprostřed a to ji strašně okrádá o atraktivitu.

Většinu lidí nejspíše naláká název a já to chápu, byl jsme společně se sestrou jedním z nich, ale bohužel nemůžu knihu hodnotit nějakými vysokými hodnoceními, ač není vyloženě špatná, ale stejně tak není ani nijak zvlášť skvělá.

Za mě 6/10

05.07.2019 3 z 5

Psí hvězdy Psí hvězdy Peter Heller

Knihu jsem si pořídil víceméně náhodou. Tento typ knih mě nikdy nějak extra nebral, ale nakonec jsem byl mile překvapen.

Ze začátku mi přišlo, že je to en jedna ze stovek knih s podobným tématem, ani jsem si nepřišel vžitý do děje knihy, ale po jedné určité události v knize jsem opravdu poznal, že jsem do knihy "zažraný" a že opravdu soucítím s hlavním hrdinou. Po té události jsem knihu už nemohl odložit a to je moc dobře. Kniha nemá nějakou hlavní zápletku, což by určitému okruhu čtenářů mohlo vadit, ale má spousty takových "mikrozápletek", které vás udrží u čtení, protože vždy budete chtít přece vědět, jak zrovna tohle skončí. Konec knihy byl pro mě trochu překvapivý, de nějakého jejího vývoje jsem očekával něco jiného, ale konec mě mile překvapil.

Jediné co mi asi vadilo byla neoznačená přímá řeč v knize. V takové filozociké knížce pak člověk ani neví kdo zrovna mluví a jestli to říká nahlas nebo jen v duchu a to je podle mě škoda.

Za mě povedená knížka a dal bych jí tak 7,5 z 10

05.01.2019 3 z 5

Velice zajímavá kniha o tom, jak se zbavit starostí. Četla se mi popravdě daleko lépe než "Jak získávat přátele..."a bylo v ní spoustu ponaučení. Byli v ní ale i věci, se kterými úplně nesouhlasím,. nebo jsou podle mě přinejmenším zkreslené.

Z knihy si určitě pár rad a tipů odnáším a je dost možné, že se ke knize ještě někdy vrátím.

Hodnotím 8,5/10.

05.07.2022 4 z 5

0 TU. Svazek II 0 TU. Svazek II Jakub Hussar

Druhý dílů velice zajímavého scifi českého autora Jakuba Hussara. Dostal jsem se k ní na doporučení kamaráda, jenž mi tento svazek také půjčil ze své sbírky. Kniha mě bavila od začátku do konce a ani nebylo složité se začíst, jelikož jsem již znal souvislosti díky prvnímu dílu

Jediné, co mě iritovalo, bylo stejně jako u prvního dílu informování o blížícím se zvratu na konci většiny kapitol ve smyslu "škoda že jsem osobu XY viděla naposledy"..."a to zdaleka nejhorší mě mělo teprve potkat" atd...

Hodnotím 9,5/10 jelikož jsem již neměl problém se začíst, ale na druhou stranu zde byly stále upozornění o blížících se zvratech, což mě trochu iritovalo.

26.04.2022 5 z 5

Myslete velkoryse Myslete velkoryse David Joseph Schwartz

Kniha je psána docela jednoduchým stylem ta, aby byla pochopitelná pro co nejvíce lidí. Tento styl je spjat i s formátem knihy, jenž je rozdělená do opravdu krátkých kapitolek pomalu po odstavcích, takže člověk ani nemusí číst dlouho a může si knihu a pomalu i každou stránku rozdělit do úseků. Je v ní k nalezení spousta zajímavých myšlenek z nichž mě nejvíce zaujala myšlenka na "cílenou" samotu.

Jediné co mi na knize krapet vadilo bylo to, že v ní bylo až nezvykle moc příkladů typu "dělal jsem s jedním člověkem" nebo "jeden můj známý" atd.

Ke knize se určitě v budoucnu ještě vrátím.

Hodnotím 9/10.

03.03.2022 4 z 5

Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny Dominik Stroukal

Velmi zajímavá kniha z pera Dominika Stroukala. Už obálka "Láká" na SEX,DROGY A BITCOINY a slovo Darkweb je tak trochu mimo, nicméně i to určitě přispěje k rozšíření této skvělé knihy, v níž nás Dominik provází historií i funkčností Dark Webu.

Od drogy, přes kryptoměny až po sex i se všemi jeho nechutnými částmi, to vše nalezneme v knize společně s příběhy o důležitých personách v historii Dark Webu a jejich příbězích.

Kniha mě neskutečně bavila a přinesla mi nový pohled na bezpečnost, Dark Web i na možné úskalí, jenž se na něm skrývají.

10/10

02.11.2021 5 z 5

Den, kdy došly prachy Den, kdy došly prachy Milan Vodička

Velmi zajímavá knížka o poměrech během krize v různých částech světa. Dozvíme se v ní mnoho zajímavého o kvalitě života, služeb, jídla, ale třeba o tom, proč krize pomohla vzestupu Nacismu.

Kniha je bohužel psaná dost rozházeně, takový typ, vše o všem, ale nic o ničem, což je škoda a z tohoto tématu se dalo vytěžit daleko víc.

Hodnotím 8,5/10

03.07.2021 4 z 5

Na kraj světa Na kraj světa Theo Addair (p)

Theo Addaira jsem do téhle knihy neznal. Vybral jsem si ji v knihovně, protože jsem neměl co číst a dostal jsem chuť na něco neznámého. Musím přiznat že jsem byl relativně příjemně překvapen. Ze začátku jsem se sice moc nevyznal v postavách, ale v moment kdy ano, jsem si knihu začal užívat. Nenápadný milostný trojúhelník, kdy jeden vlastně netuší že v něm je(nebo tak mi to alespoň přišlo) míchající se za cestou za záchranou světa, jenž je prý osudem hlavní trojice, společně se skvělou čtivostí daly dohromady zajímavý mix, který bohužel kazilo ono klišé: Náš osud je zachránit svět, a poměrně nevykreslený svět.

Celkově hodnotím 8,5 Z 10 s tím, že si nejspíše druhý díl koupím. Zajímá mě jak to celé dopadne a hlavně jsem rád, že pojednou nečtu scifi či fantasy které by bylo děláno jako trilogie.

18.10.2020 4 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Kniha, kterou jsem četl již podruhé a myslím, že ne naposledy. Má 250 stran a díky své čtivosti se dá přečíst za jedno odpoledne.

Příběh se točí okolo muže, který si po náhodném setkání s cikánkou, která mu předpoví smrt, uvědomí, že takhle už žít dál nechce a mění svůj styl života. Do knihy jsou vloženy ještě dva vedlejší a víceméně zbytečné minipříběhy, které samovolně prolínají celý děj knihy. Konec knihy a rozuzlení setkání s cikánkou je takové meh, ale to knize neubírá na kvalitě.

Tahle kniha je něco jako moje srdcovka a i když není perfektní, tak já ji z celého svého srdce rád dám hodnocení 10/10.

02.10.2020 5 z 5

Pravidlo 10X Pravidlo 10X Grant Cardone

Kniha je docela odlišná od ostatních knih z pole osobního rozvoje nebo prodeje a marketingu. Zajímavé myšlenky zde autor podává absolutně bez servítek a kliček a nějakých rádoby keců. Pravopisných chyb jsem si při čtení nějak nevšímal(vlastně bych ani nevěděl, že tam nějaké byli, nebýt komentáře od slečny níže).

Jediné co mi nesedělo byl formát knihy, jinak si neumím představit, proč se mi kniha nečetla dobře. Pořád a pořád se mi nedařilo začíst, stránky mi neutíkali ač mě kniha bavila.

Hodnocení 8,5/10 je myslím odpovídající.

22.07.2020 4 z 5

Družina mrtvého Družina mrtvého Pavel Korněv

První dva díly TOP, ale tento třetí už mě tolik nebavil, ale přesto to nebyla úplná tragédie.

Děj byl moc překombinovaný, postavy se občas chovali i tvářili nelogicky. To, co jsem měl za konec série se autor rozhodl nám dát už v polovině třetího dílu a pak děj za mě až zbytečně natahoval. Z toho konce knihy jsem poměrně nešťastný, ač mě bavil z celé knihy asi nejvíc, tak si pořád nejsem jistý jestli to je správný konec této knihy či série.

Tahle série je dobrá, ale po prvním dílu mi přišlo, že má daleko větší potenciál, nežý se nakonec ukázalo v realitě. Pořád si myslím, že to Pavel Korněv s touto sérií mohl víc vyšperkovat, protože Nemrtvý John Doe na to měl...no.. co nadělám.

7,5/10

11.07.2020 3 z 5

Fake Fake Robert T. Kiyosaki

Horká novinka, která mi dnes v den vydání přišla balíčkem. Ihned se na ni vrhám a pevně věřím, že Robert Kiyosaki nám opět naservíruje něco skvělého, stejně jako v případě knihy Bohatý táta, chudý táta.

Právě jsem dočetl a musím upřímně říct, že jsem vcelku zklamaný. Čekal jsem od Kiyosakiho daleko víc.

Prvních asi 50 stran se jeví jako typický kiyosaki, zajímavé informace podané dobrou formou a k mému překvapení i s obrázky. Jenže tam je ten kámen úrazu...po těch 50ti stránkách se celý text začne opakovat. Stejná věta se objeví třeba i 5x za 10 stran. Ten stejný obrázek se objeví asi 10x během prvních 120 stran a to vás sakra omrzí a máte chut knihu odložit.

Ale já to neudělal, protože jsem měl víru v Kiyosakiho, že se to ještě nějak zlomí k lepšímu a opravdu. Zhruba od poloviny knihy kdy se začne řešit druhá velká kapitola v knize se to trochu zlepší a i když se informace občas zopakují, tak to není tak iritující jako na začátku.

Celkově vzato kniha není špatná a je v ní spoustu zajímavých informací, bohužel se tyto informace opakují a to kazí dojem. Jak jsem již psal na začátku...měl jsem větší očekávání od Fake, ale vyložený propadák to také není.

7/10

22.05.2020 3 z 5

Zloděj čísel Zloděj čísel Hayley Barker

Wau wau wau

Přečetl jsem dnes 350 stran této knihy, nedá se od ní prostě odtrhnout. Díky zvolenému formátu krátkých kapitol a skvělému příběhu je obrovsky čtivá. Ben a Hošiko si opět dokázali získat moje srdce a moje myšlenky. I postava vivian zcela očividně charakterizovaná jako Adolf Hilter v Ženské podobě byla uvěřitelná.

Nevěřil jsem, že něco dokáže překonat první díl, ale tomuhle se to za mě povedlo. Prostě perfektních 460 stran, které podle mě určitě pohltí spoustu lidí.

11/10 TOP ZÁLEŽITOST

10.04.2020 5 z 5

Nová smlouva Nová smlouva Michael Atamanov

Ruslan se po pár měsících čekání vrací do Obránce perimetru s jediným úkolem: zachránit Unatari před obklíčením cizáků.

Kniha byla opět úžasně čtivá, pan Atamanov je v umění čtivosti opravdu skvělý a stránky ubývali sami od sebe. Na knize se mi nejvíce líbilo napětí, jestli je obránce perimetru hra nebo ne, problémy s robotickou asistentkou a hlavně politické machinace, které jsou sice trošku zjednodušeny, ale naprosto jsem je "žral". Úplný top byl závěr s Císařem po kterém jsem okamžitě drapnul po posledním dílu.

Snad jediným záporem knihy vidím opět v jednoduchosti, jakou Georgeovi prochází některé problémy.

Hodnocení 9/10

23.02.2020 4 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Úžasná kniha od Petra Ludwiga a mě bylo potěšením ji číst. Doufám, že si z ní odnesu spoustu poznatků(vlastně některé už jsem si odnesl) a že mi kniha pomůže v porážení prokrastinace.

Opravdu první sebe rozvojová knížka, která vám radí pomocí výzkumů a vlastně vám ani neříká co máte dělat. Podává vám rady pomocí příběhů autora, jenž od svých klientů vyslechl. Velice poučné a proložené skvělými citáty, jenž jsem si zaznačil svými lepíky.

Ke knize se určitě budu častěji vracet, abych si připomněl hlavní myšlenky knihy a ukázal si, že vždy je možno svůj čas využít lépe a pro lepší účely.

10/10

10.11.2019 5 z 5

Rychlost temnoty Rychlost temnoty Joshua Williamson

Tak I já už jsem sáhl po nějaké "obrázkové" knížce. Sleduji seriál Flash a tak jsem si řekl, že by bylo fajn si o něm i přečíst. Jakožto nováček v komiksovém světě mi chviličku dělalo problémy určit, jak jdou ony textové bubliny za sebou, ale když jsem se do toho dostal tak už jen stránky mizely sami od sebe.

Příjemné odreagování od klasických knížek a myslím, že určitě nebylo poslední.
Čteno společně s prvním dílem: Když blesk udeří dvakrát

8,5/10 pro obě knížky.

20.10.2019 4 z 5

Když blesk udeří dvakrát Když blesk udeří dvakrát Joshua Williamson

Příjemné odreagování od klasických knížek a myslím, že určitě nebylo poslední.
Čteno společně s druhou knihou: Rychlost temnoty

8,5/10 pro obě knížky.

20.10.2019 4 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Tato kniha je žánrem který normálně nečtu ale rozhodl jsem se ji zkusit. Má opravdu originální námět se spoustou zajímavých myšlenek a čtení mě opravdu bavilo, má ovšem své ALE..

Takže...ale byla bohužel až příliš hektická a v některých momentech mi to přišlo, že pan autor mohl napsat sebevětší nelogickou kravinu totálně sjetý a pak ji jen v knize odbýt slovy: "A tebe to ještě překvapuje"... Prostě obrovský potenciál v ohromě nedotažené podobě, kde mě příběh bavil, ale s postavami jsem se jaksi nedokázal sžít. Bod navíc má u mě kniha za konec, který byl pro mě vlastně nejlepší částí celé knihy.

Za mě 5/10 kde má potenciál být daleko daleko lepší než ve skutečnosti je

26.07.2019 2 z 5

Tajemství kocouřího muže Tajemství kocouřího muže Enid Blyton

Jako dítě jsem knihy od Enid miloval. Teď jsem si tak ze srandy jednu půjčil knihovně jako vzpomínku na dětská léta a nestačil jsem se divit. Jasně, zápletka fakt jednoduchá, ale bavilo mě to a musím uznat, že i teď ve 20 letech, mě opravdu zajímalo, jak příběh dopadne.

Knihu popř knihy od enid bych doporučil každému rodiči pro jejich dítě.

Hodnotím 7/10. Ale je potřeba říct, že jako dítě bych dal 10tku :)

23.07.2019 3 z 5