Popluh Popluh komentáře u knih

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Geniální kniha a pro mě jedno ze zásadních děl světové literatury. Ray Bradbury se vypravil na cizí planetu aby dokonale obnažil tu naší.

04.04.2013 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Skvěle vykreslený svět v knížce, která i přes své filozofování ani v minutě nenudí. Z popisu "televizního věku" až zamrazí, fantastická práce která potvrzuje, že sci-fi žánr má (měl) hodně co říct.

Míň než nula Míň než nula Bret Easton Ellis

Zas a znovu, poplatně své době, se člen zbytečné ztracené generace vydává chytat smysl života do žita.

Americké psycho Americké psycho Bret Easton Ellis

Kruté, přesné a jako ze života, který nikdo z nás navenek nechce zažít, ale někde uvnitř nás přesto je, čekající na svoji příležitost.

Glamorama Glamorama Bret Easton Ellis

Klasický Bret Easton Ellis se všemi svými zvláštnostmi. Pokud vám jeho styl voní, bude se vám Glamorama líbit, pokud na vás bylo Americké psycho nebo Míň než nula příliš silná stříkačka heroinu, žíly od tohoto eposu o zbytečnosti (nikoli zbytečného eposu) rychle pryč.

King Ink II King Ink II Nick Cave

Stejné jako v případě prvního dílu. Odvážný počin snažící se vytřískat něco ze známosti Nicka Cavea v tehdejších undergroundových kruzích, který jen a jen utvrdí v tom, že zpívané, prožité a procítěné přeložit nelze.

King Ink King Ink Nick Cave

Hodnocení hodně pomáhá má obliba písní Bad Seeds. Odvážný počin, který ale jedině ukazuje, že zpívanou poezii Nicka Cavea nelze přeložit.

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Co k tomu říct? Geniální kniha temná jako duše feťáka a hluboká jako největší závislost.

Strážce sadu Strážce sadu Cormac McCarthy

McCarthyho trademarky kterými se v budoucnu proslaví jsou přítomny už v jeho prvotině. Krásná práce s jazykem, časem a místem ve velmi asociativním románu nelehkém na čtení, který se ale pozornému čtenáři v závěru odmění.

Ve jménu nebes Ve jménu nebes Jon Krakauer

Fascinůjící výpověď o dějinách nejúspěšnějšího amerického "náboženství" a jeho vlivu na své členy aneb další z padných důkazů proč by se měla většina současných náboženství tvrdě potírat zákonem.

30.11.-0001 4 z 5

Pink Floyd Pink Floyd Nick Mason

Místy je sice vidět, že Nick Mason si spíše než s perem (popřípadě klávesnicí psacího či jiného stroje) rozumí s paličkama, ale ani to nic nemění na čtivosti a zajímavosti této knihy, která je samozřejmě určeně především fanouškům Pink Floyd. Mason se ani na okamžik nesnaží vyvolat nějaké senzace, prostě jen svým osobitým způsobem komentuje počátky, vzestup i útlum jedné z největších rockových skupin všech dob a to včetně krátkého popisu setkání s tehdejším prezidentem Václavem Havlem u příležitosti jediného koncertu Floydů na Strahově. Z celé knihy je jasné, že Mason je pohodový chlapík s neuvěřitelným smyslem pro humor, který se mu naštěstí podařilo přenést i na stránky, což tomu nádhledu za oponu Pink Floyd přidává ještě více na šťávě.

30.11.-0001 5 z 5