poni poni komentáře u knih

Moje první knížka od Murakamiho... Jsem zklamaná. Nebylo to špatné, ale... Na skoro 600 stránkách rozvíjí komplikovaný děj, který usekne na posledních padesáti stránkách poměrně banálně... Jakože cože!? Rozčílila jsem se :D

23.06.2021 3 z 5

Dějiny světla Dějiny světla Jan Němec

Krása, krása, krása! Nadchl mě průzračný jazyk a úžasně jemná atmosféra příběhu. Doporučuji.

15.02.2021 5 z 5

Pravěk a jiné časy Pravěk a jiné časy Olga Tokarczuk

Kniha mě, bohužel, tolik nenadchla. Připadá mi, že autorka nevyužila celý potenciál příběhu, některé pasáže byly z mého pohledu nadbytečné. Z druhé strany obdivuju představivost Olgy Tokarczuk. Má velký dar vidět věci do hloubky a nechybí jí pokora. Na seznamu mých oblíbených spisovatelek rozhodně zůstává.

22.01.2021 2 z 5

U Martina Selnera obdivuju jeho autentičnost, citlivost a upřímnou lásku k lidem. Číst jeho hořkosladké texty je pro mě vždy velké potěšení!

20.01.2021 5 z 5

Rok Opice Rok Opice Patti Smith

Pro Patti mám prostě slabost. Musela jsem si její novou knihu koupit a nezklamala mě. Ačkoli mám u jejích knih občas problém rozeznat, co je sen a co skutečnost, nebrání to tomu, abych je milovala a chtěla se k nim vracet. Patti vtahuje do svého světa, který voní silnou kávou, šustí stránkami knih, šumí mořem a vzpomínkami.

20.01.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Klasická Soukupová. :) Knížka splnila moje očekávání, nicméně ke konci už jsem se trošku nudila.

08.01.2021 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

První knížka, kterou jsem od Petry Soukupové četla. Je skvěle napsaná. Obdivuji schopnost autorky vžít se do svých postav, perfektně vystihnout jejich charaktery a rozpoložení... Na tvorbě Soukupové se mi líbí, že umí odhalit nevšednost a hloubku právě všedních věcí, životní rutiny a rodinných vztahů. :)

11.07.2020 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Hájíček je můj oblíbený český autor a všechny jeho knihy mě vždy okouzlily. Na novinku Plachetnice... jsem se proto nesmírně těšila. Musím ale přiznat, že mě příběh zklamal. :( Vadila mi jeho banalita a předvídatelnost. Nemůžu si pomoct, ale čekala jsem opravdu něco hlubšího... Mnohem víc než osud Marie mě zajímal příběh jejího otce, který, jako jediný z celého příběhu, na mě udělal dojem...

06.07.2020 2 z 5

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Něco tomu chybělo. Celkově mám ale z knihy dobrý pocit.

24.02.2020 3 z 5

Není Není Mariusz Szczygieł

Nečetla se lehce. Přesně to mám ráda. Doporučuju!

24.02.2020 5 z 5

Impérium Impérium Ryszard Kapuściński

Vřele doporučuji.

18.04.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Příběh samotný nebyl zase tak špatný. Alespoň ze začátku. Pořád jsem čekala, že se konečně začne něco dít. Konec mi připadal zvláštní, jakoby zbytečný. Do čtení jsem se musela opravdu nutit. Je to škoda.

19.10.2018 2 z 5

Hájíček to prostě umí. Krásné povídky.

21.09.2018 5 z 5

Letní lži Letní lži Bernhard Schlink

Jsem fakt nadšená! Všechny povídky jsou krásné... Vřele doporučuji.

20.08.2018 5 z 5

Lido di Dante Lido di Dante Petr Borkovec

Zklamání. Nemohla jsem se začíst, povídky byly na můj vkus příliš zmatené a chyběla jim lehkost.

13.08.2018 2 z 5

Zásnuby Zásnuby J. Courtney Sullivan

Příjemné překvapení :). Nejedná se o žádnou červenou knihovnu (jak jsem si myslela :D), ale o čtivý společenský román. Knížka je mozaikou lidských příběhů, kterým jsem dokázala uvěřit. (Ne)všední životy hlavních postav autorka vylíčila bez banalit a klišé velmi citlivě. Líbilo se mi to.

11.05.2018 4 z 5

Daniel Stein, překladatel Daniel Stein, překladatel Ljudmila Ulická (p)

Příběh Daniela mě uchvátil. Styl, jakým je kniha napsaná, je velmi originální a působivý... Četla jsem a četla a nemohla se odtrhnout. Je to kniha o víře, odvaze, svědomí člověka a hledání pravdy. V poslední čtvrtině knihy jsem však cítila, že jsem tím vším přehlcená. Subjektivní úvahy různých lidí o Bohu a náboženství mě začaly nudit... Knihu jsem tedy dočetla s rozporuplnými pocity.... Nicméně i přes to ji hodnotím vysoce! Daniel Stein mi učaroval a jeho příběh se mi vryl hluboko do srdce...

28.08.2017 4 z 5

Nesmrtelná túra do Compostely Nesmrtelná túra do Compostely Jean-Christophe Rufin

Skvěle napsaná kniha u které jsem se bavila od začátku až do konce. Od cesty do Santiaga mě však spíše odrazuje...

15.04.2017 5 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Skvost!

16.05.2016 5 z 5

Nebe nemá dno Nebe nemá dno Hana Andronikova

Hluboké a meditativní mistrovské dílo! Androniková neuhýbá, jde až na dřeň. Tu však taky rozobíjí - rozebírá, tříští, přeskládává, trhá na kusy. Dívá se se do očí Vesmíru... Vypráví a olupuje kůru duše. Balancuje na rozhraní dvou světů a přidržuje se při tom stonků rostlin. Myslím, že se jí podařilo dotknout se pravé podstaty bytí. Děkuju jí za tuto knížku a posílám jí pozdrav do Nebe!

08.11.2015 5 z 5