Poluch Poluch komentáře u knih

Sviňa Sviňa Arpád Soltész

Celé zle mi to prišlo. Sorry.

20.11.2018 odpad!

Krvavé tažení Krvavé tažení Brian McClellan

85%. Séria si drží príjemný standard, postavy sa rozvíjajú, dej plynie a som namotany na záverečnú časť.

Příslib krve Příslib krve Brian McClellan

90%. Za mna jedno z najlepších fantasy, ktoré som čítal. Tamas sympos, ale najviac som fandil Boovi a Tanielovi.

V tieni mafie II - Čas dravcov V tieni mafie II - Čas dravcov Jozef Karika

80%. Na predchádzajúcu knihu to nemalo, nebolo to zle, ale do deja má nevtiahla tak, ako prvá časť. Ale je to opäť nadpriemer a myslím, že tieto dve knihy sú geniálne i keď v druhej časti moje zaujatie príbehom klesalo. VTM 1 i 2 u mňa Karikov vrchol tvorby.

19.10.2017 4 z 5

V tieni mafie V tieni mafie Jozef Karika

Za mňa výborná kniha, 95%. Bolo vidieť veľa paralel z dávnejších rokov mojho života a brutálne som bol vtiahnutý do deja.

Plástev jedu Plástev jedu Josef Pecinovský

Príjemná kniha, za mňa 65%. Celkom ma odrádzalo, meno autora, ale ostal som príjemne prekvapený. Som zvedavý na ďalšie časti, ktoré boli napísané omnoho neskôr, ako toto prvé dielo Plástvovej série. Verím, že ďalšie knihy si udržia podobný štandard.

19.10.2017 4 z 5

Mäso - Vtedy na východe Mäso - Vtedy na východe Arpád Soltész

Za mňa len 40%. Príbeh fajn, ale určite by som to nehrotil do takejto pointy s hlavnou hrdinkou. Celom neuveriteľná pasáž, respektíve rozuzlenie. Úprimne som čakal od tejto knihy ďaleko viac. Zo začiatku to vyzeralo celkom slubne, ale nevyšlo to a prišlo mi to ako mega klišé. Pre mňa Maxo top :))

15.10.2017 odpad!

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

65%. O 5 menej z môjho pohľadu, ako Vrahovia bez tvare. Napísané pútavo, ale koniec veľmi rýchlo a neuveriteľný. Vidieť, že detektívka bola vydaná prvý krát v 1992. Verím, že ďalšie knihy pôjde hore a budú lepšie. Sériu dám isto celú a Kurt je celkom sympos.

26.09.2017 3 z 5

Krvavé pohraničí Krvavé pohraničí Vladimír Šlechta

65%. Ako úvod do série výborná kniha. Dej svizny, postupne odhalujuci konania jednotlivých postáv. Páčilo sa mi postupne zobrazovanie histórie pohraničia. Floyd ma zo začiatku hrozne stval, no neskôr som mu už začal fandiť.

22.09.2017 3 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Za mňa tak 70%. Kniha sa čítala dobre. Ľahko a svižné napísaná. Ešte som nečítal knihu ktorá by tak dopodrobna opisovala prácu vyšetrovateľov. Ako úvodná kniha série super. Verím a dúfam, že ďalšie knihy budú ešte lepšie. Inak zana Sebastian veľmi neznesiteľná postava. Sympatie som k nemu postupne získaval, ale nie úplne. Dúfam, že v ďalších častiach budú lepšie popísané aj ďalšie postavy.

14.09.2017 4 z 5

Súmrak Súmrak Jørn Lier Horst

Klasická detektívka ktorá sa číta jedným dychom. Wisting v nej spomína na to ako sa stal detektívom. Bola to moja prvá kniha tohto autora a isto si skúsim prečítať od neho aj niečo ďalšie.

29.08.2017 4 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Jednoduché, krátke a výstižné. Kniha sa mi páčila. Napísaná bola nekingovským spôsobom, ale výsledok príbehu bol pozitívny a zanechal vo mne príjemný dojem.

19.08.2017 5 z 5

Príjemná oddychovka, ktorá v žiadnej kapitole nenudí. Celkom ma iritoval počet černochom ale časom som to prestal vnímať a knihu som si užíval. Koniec bol na mňa celkom krátky ale v pohode. Najviac ma potešilo, že dej knihy je krásne uzatvorený.

17.08.2017 4 z 5