Polli Polli komentáře u knih

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Mám raději spíše Kirké. Tady to bylo více popisné navenek, než uvnitř.

28.11.2021 4 z 5

Mezinárodní bezpečnost na počátku 21. století Mezinárodní bezpečnost na počátku 21. století Jan Eichler

Kniha obsahuje pár překlepů a záměn, ale nic hrozného. Slučování poznámkového a citačního aparátu na konci kapitol není zrovna mé oblíbené. Z hlediska informací je dostatečná pro úvod do mezinárodní bezpečnosti, i když už je z tohoto pohledu stará. Občas docházelo ke zbytečným opakováním některých statí.

15.11.2021 4 z 5

Citadela Citadela Antoine de Saint-Exupéry

3,5/5 Škoda, že je dílo nedokončené. Je znát, že by potřebovalo ještě nějaké uhlazení. Psáno je to velmi poeticky.

26.10.2021 3 z 5

Velká kniha příběhů Sherlocka Holmese Velká kniha příběhů Sherlocka Holmese Otto Penzler

Některé povídky, zejména nesmyslné parodie, sráží kvalitu sbírky směrem dolů.

26.09.2021 3 z 5

Předběžné varování: Krátké fikce a disturbance Předběžné varování: Krátké fikce a disturbance Neil Gaiman

Asi tak prvních 100 stran mi přišlo trochu slabších, pak se to naštěstí rozjelo.

29.08.2021 4 z 5

Islámský stát – Apokalypsa: Jeho historie, strategie a vize zániku světa Islámský stát – Apokalypsa: Jeho historie, strategie a vize zániku světa William Faizi McCants

3,5/5 Knihu v českém překladu sráží na můj vkus brzdící stavba vět a občasné nedůslednosti v korekturách (třeba zápisy jmen osob - Omar x Umar). A u takovéto knihy bych uvítal i nějaké ozdrojování.

27.08.2021 3 z 5

Poslední hlídka Poslední hlídka Tomáš Petrásek

To zpracování světa se mi velmi líbilo. Snad mi to přišlo i poutavěji popsáno, než snaha přežít i přes útoky monster z planin.

12.02.2021 4 z 5

Něco víc Něco víc Patrick Ness

3,5/5 S tím vyprávěním v přítomném čase jsem se nemohl dlouho sžít.

20.01.2021 3 z 5