Pogy Pogy komentáře u knih

Hobit je moje oblíbená klasika, ke které jsem se vrátila, díky čtenářské výzvě. Jdu pokračovat Pánem prstenů :-)

04.03.2023 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Klasika, po které jsem sáhla díky čtenářské výzvě :-)

19.02.2023 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Naprosto geniální knížka, ke které se tak ráda vracím :-).

25.09.2023 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Po Hobitovi, jsem sáhla po Pánu prstenů. Je to úžasná knížka. Už jednou jsem ji četla a teď jsem se k ní ráda vrátila a určitě ne naposled :-)

15.03.2023 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Knížka, která mě rozhodně vtáhla a do konce nepustila. Tereza a Helena - dvě ženy, co se neznají, ale přece jen mají něco nebo spíš někoho společného...

30.12.2023 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Moc jsem se na novou knihu od JoJo těšila a doufala jsem, že bude patřit mezi ty "lepší" a to rozhodně patří. Děj mě neskutečně vtáhnul a já nebyla schopná přestat číst. Obdivuji odvahu nevěst putovat na jiný kontinent a nevědět, co je čeká, zda je manžel vůbec čeká. A to, že je kniha inspirovaná skutečnou událostí, tomu dodává ten správný šmrnc.

17.08.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

(SPOILER) Kniha, kterou člověk dlouho nedostane z hlavy. Přečetla jsem ji za dva večery. Pořád jsem doufala v nějaký lepší konec, ale jak je u paní Hanišové zvykem, nepřišel.

26.03.2024 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Tak útlá knížečka a tak vás vtáhne. Musíte ji přečíst na jeden zátah. Je šílené, jak někdo dokáže vše a všechny zmanipulovat...

29.09.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Sudetský dům je kniha, která se musí každého dotknout. Je šílené, co si lidé, kteří se znají celý život, dokážou dělat. Těším se na druhý díl.

17.01.2023 5 z 5

Na další knihu pana Moravce jsem se těšila a to, že byla s panem doktorem Dvořákem, kterého sleduju na IG, bylo úžasné. Rozhodně doporučuji všem :-)

20.01.2024 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Jako fanoušek knih a filmů o HP jsem si přišla na své. Musím ocenit s jakou upřímností Tom knihu napsal. Bylo zajímavé nahlídnout do jeho soukromí a zákulisí natáčení.

18.01.2023 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Dvě věže je z celé trilogie moje nejoblíbenější :-).

23.03.2023 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Tři napínavé příběhy. Jako matku tří dětí mě nejvíce zasáhla první povídka - asi nejhorší noční můra všech rodičů.
Knihu jsem přečetla skoro na jeden zátah :-)

20.10.2022 5 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Na tuhle knihu jsem se opravdu těšila a nezklamala. Za mě tedy napínavá od začátku do konce. Líbilo se mi tenisové prostředí, ve kterém se děj odehrával.

29.01.2024 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Lososa jsem četla už podruhé. Chtěla jsem něco nenáročného a vtipného.
Líbil se mi nápad a celkové pojetí příběhu. V některých sarkastických Bářiných poznámkách se úplně slyším :-).
Střídání vypravěček a krátké kapitoly mě baví.

12.06.2023 4 z 5

Něžně háčkovaný čas Něžně háčkovaný čas Stanislav Rudolf

Příjemný návrat do minulosti díky čtenářské výzvě :-)

16.03.2023 3 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Na tuhle knížku jsem se moc těšila a nezklamala. Stejně jako Losos a Panda byla perfektní.

09.07.2023 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Knížka vůbec není špatně psaná, četla se mi hezky, ale Julie mě neskutečně deptala.
Škoda toho otevřeného konce.

14.07.2022 3 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Kniha mě na začátku upřímně moc nechytla. Spousta postav se mi motala dohromady. Ale nechtělo se mi přestat. Na konec se mi Chaloupky moc líbily a určitě stojí za přečtení. Dokonce jsem si i jednotlivé obce hledala na mapě, abych viděla, kde se děj odehrává. Z Krušných hor znám jen Klínovec, ale díky této knize bych ráda poznala i jiná místa.

21.06.2022 4 z 5

Provařená Provařená Simona Votyová