Plechy1 Plechy1 komentáře u knih

Na horské dráze: Evropa v letech 1950-2017 Na horské dráze: Evropa v letech 1950-2017 Ian Kershaw

Pokud jste četli předešlý díl (Do pekel a zpět), tak není důvod proč si nekoupit druhý díl. Ian Kershaw je jeden z nejznámějších a nejprestižnějších historiků moderní doby. Kvalita tomu odpovídá a pokud se zajímáte o moderní dějiny, nebo si pouze chcete rozšířit obzory, tak Vám tuto kniho všemi deseti doporučuji.

01.02.2020 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Kniha, která se čte velice příjemně a rychle utíká. Nicméně musím říct, že mi nevyhovovalo střídání témat, nad kterými se hlavní postava zamýšlela. Určitě bych uvítal více stran a rozvětvení úvah, nad kterými Miloš přemýšlí. Místo knihy doporučuji film, který je opravdu brilantní.

18.01.2020 3 z 5

Svět whisky Svět whisky Charles Maclean

Pro všechny milovníky whisky je tato kniha jasná volba. Autor Vás zavede do nejrůznějších států kde se whisky vyrábí, a něco Vám řekne o každé palírně. Zároveň se snaží ochutnat co možná nejvíce whisky a musím říct, že se mu to daří. Kromě pár sezónních zde popisuje téměř každou whisky. Ano, tato kniha je o něco dražší než ostatní knihy s touto tématiku, ale stojí za to.

09.10.2019 5 z 5

Zaklínač a jeho svět Zaklínač a jeho svět Marcin Batylda

Pro ty co se zajímají o svět Zaklínače je tato kniha povinnost. Hlavním tahákem této knihy jsou především ilustrace, které jsou jedním slovem nádherné. Kniha je psána z pohledu Marigolda, který vše popisuje svým osobitým stylem a i díky tomu víte, že čtete Zaklínače. Kniha si mohou přečíst i ti, co s knížkami nemají žádné zkušenosti, protože i když se občas kniha odkazuje na události z minulosti, tak jsou zde většinou podrobně vysvětleny.

31.08.2019 5 z 5

Výborná trilogie, která vás chytne za srdce a nepustí. Obálka je něco skvostného a pokud jste fanouškem Hunger Games, tak tuto knihu musíte mít doma.

27.08.2019 5 z 5

Plzeň v srpnu 1968 Plzeň v srpnu 1968 Viktor Steinbach

Hezky zpracovaná kniha plná fotografií.

31.08.2019 5 z 5

Černá ruka: Válka mezi geniálním detektivem a nejnebezpečnějším tajným spolkem americké historie Černá ruka: Válka mezi geniálním detektivem a nejnebezpečnějším tajným spolkem americké historie Stephan Talty

Kniha se nečte jednoduše, ale nabízí spoustu informací o první "mafii" v Americe. Hlavní hrdina je sympatický a jeho osud vás dojme. Musím říct, že se již teď těším na filmové zpracování, pokud tedy vůbec někdy bude.

27.08.2019 4 z 5

Osvětim: Nacisté a konečné řešení Osvětim: Nacisté a konečné řešení Laurence Rees

Čtivá a zajímavá kniha nejen o Osvětimi, ale také o vývoji konečného řešení. Nechybí zde ani rozhovory s očitými svědky oněch hrůz. Kniha nabízí také mnoho informací, o kterých jste nejspíš nevěděli.

27.08.2019 5 z 5