Plaknel Plaknel komentáře u knih

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Dlouho jsem si knihu chtěla přečíst - vzhledem k tomu, že ji chce Jiří Strach zfilmovat. Jsem zvědavá, jestli k tomu někdy dojde, tak koho obsadí do rolí a jak to bude celé vypadat.
Kniha se mi docela líbila, i když si možná ne všechny čtenáře získá.
Pár výtek bych i měla.

31.07.2019 3 z 5

Můj terezínský deník 1943–1944 a zápisky mého otce Otty Pollaka Můj terezínský deník 1943–1944 a zápisky mého otce Otty Pollaka Helga Pollak-Kinsky

Přemýšlím nad slovem, které by tu knihu vystihlo. Pěkná, krásná, super....??? To asi u takové knihy nejde napsat. Ale jak napsat, že se mi kniha líbila s takovým tématem?
Smutný příběh dětství Helgy....

Doporučuji přečíst všem dětem v jejím věku 13 - 15 let... Abychom si uvědomili, že máme být rádi, že žijeme ve svobodné zemi a máme všechno, na co si vzpomeneme.

13.07.2019 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tak jsem poprvé vyzkoušela e-knihu z Databáze knih a musím říct, klasická kniha je pro mě pořád TOP.
Petr a Lucie - jsem četla někde na střední a teď se mi kniha hodila do čtenářské výzvy. Co k tomu říct, smutný příběh zamilovaných lidiček v kruté době první světové války.

05.05.2019 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Theo mě prostě baví. . .
Je to něco jiného než jiné detektivky. Oceňuji, že konec nebyl tak "šíleně akční " jako u Šelmy.
A obálka zase top.

02.05.2019 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Kniha, která mě opět dostala.... Četla jsem už spousty knih s touto tématikou, ale tuto bych zařadila mezi TOP.
Příběh Dity, která milovala a opatrovala knihy i v takovém prostředí jako byla Osvětim - Březinka, je až neuvěřitelný.
"Líbilo se mi", že v knize jsou popsány i jiné příběhy dalších lidí, o kterých jsem ani nevěděla např. Viktor Pestek, Elisabeth Volkenrath, apod.
Příběh je sice smyšlený, ale postavený na reálných základech a postavách. Klidně bych ji doporučila i dětem ve věku 14let, ve kterém byla právě Dita.

04.04.2019 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Zase jedna povedená kniha. Od začátku do konce to má tempo. Doporučuji

28.03.2019 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Kniha, kterou jsem doslova zhltla.
Pamatovala jsem si ji ze základky. Sice jen na kufřík na půdě, panenku a že se dívka jmenovala Alena.
Co k ní dodat, je to smutný příběh desetileté dívky, který se snad nebude nikdy opakovat.
A mé vzpomínky z dětství, že jsem vždycky byla ráda, že mám světlé vlasy a modré oči...

21.03.2019 5 z 5

Pohádky Pohádky Karel Jaromír Erben

Krásné pohádky s nádhernými ilustracemi. Milovala jsem ji v dětství a ráda z ní čtu svým synům.

24.02.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Knihu si přál můj syn. Začal ji číst on a líbí se mu.
Já jsem byla také spokojená. Prolínání minulosti a současnosti mi nevadilo. Vraha jsem tak trochu tušila. Jen ta hlava mě překvapila.

24.02.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Co napsat? Moc jsem se na knížku těšila, ale . . .
Smích pana Hartla je milionkrát lepší.

17.02.2019 2 z 5

Útěk z továrny na smrt Útěk z továrny na smrt Mark S. Smith

Smutná kniha se smutným osudem.

29.01.2019 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Četla jsem ji už v loňském roce. Ale za mě super

25.01.2019 4 z 5

Všichni mí pacienti kopou a koušou Všichni mí pacienti kopou a koušou Jeff Wells

Pokud chcete oddychovou knížku. Tak tato je ta pravá. Veterinář vypráví své zážitky z praxe. Takové to čtení, nad kterým se nemusí moc přemýšlet.

25.01.2019 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Už tolikrát jsem ji přečetla a pokaždé mě něčím novým překvapí.
Krásná kniha, kterou lze číst v každém věku.
Syn si do čtenářského deníku napsal: "Líbilo se mi, že Malý princ pořád myslel na svou růži - jeho přítelkyni"

19.01.2019 5 z 5

Krtek kamarád Krtek kamarád Jiří Žáček

Pěkné básničky pro nejmenší s kouzelnými ilustracemi. Syn začíná mluvit a hezky ukazuje na obrázky. Asi ji budeme číst dost dlouho, než se básničky naučí.

19.01.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Super, super a zase super. Tak dlouho jsem z knížky nadšená opravdu nebyla.
Miluji knížky, ale tato mě fakt dostala. Poprvé souhlasím i se zlatou nálepkou.
PS: a ten obal ten je taky super.
PS2: měla bych k tomu sice taky pár připomínek, ale stejně jsem velmi spokojená.

18.01.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Kniha se mi moc líbila. Jen mě mrzelo, že chyběl Wolf. Něco jsem tak trochu tušila. Ale určitě doporučuji, přečteno za dva večery.
A když se děj přesouvá do Londýna, připomnělo mi to podzimní návštěvu právě těch míst, co kniha popisovala.

05.01.2019 5 z 5

Útěk Útěk Ota Hofman

Zajímavě zvláštní knížka s dobrým a snad i otevřeným koncem.
Četla jsem ji asi jako dítě. A teď ji čte můj syn, tak jsem si ji přečetla znovu.
Když nad knihou přemýšlím, chtěla bych znát odpovědi na otázky, které příběh provází. Jen mám pochyby, jestli dnešní děti knihu vůbec pochopí.

31.12.2018 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha, která mi zabrala hodně moc času. Ze začátku mě vůbec nebavila. Dokonce jsem přemýšlela, že ji ani nedočtu a vrátím ji zpět majitelce. (Ještě, že kamarádka má se mnou trpělivost). Pořád jsem ji odkladala. Četla i jiné knížky. Ale včera už mě nebavily pohádky v TV. Měla jsem špatné svědomí, že jsem ji ještě nepřečetla. Tak jsem ji otevřela na straně 285 a dočetla až na konec stránky 438. A musím se přiznat - líbila se mi.

29.12.2018 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes