pismenkovyJoe pismenkovyJoe komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Z kytice jsem znal jen Polednici, celá sbírka se mi vyhýbala více než čtvrt století. A můžu říct že je to dobře, ve školních letech bych tímhle dílem lehce opovrhoval už jen z povinnosti povinné četby, teď sem si ale tuhle poezii užil, překrásné dílo!

09.08.2020 5 z 5

Držet břitvu na tepu doby Držet břitvu na tepu doby Adam Pýcha

Fantastická poezie okořeněná špetkou prózy. Básně jsou velmi kvalitní, některé se drží zajetých básnických prostředků, jiné jsou velmi progresivní a originální.

04.11.2022 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Popravčího jsem si přečetl hned po první knize s Hunterem a Garciou a trochu jsem se bál, abych se stylu Cartera nepřejdl. A bál jsem se zbytečně. Popravčí mě vtáhl a nepustil do posledního písmene, skvělé oddechové čtení u kterého si ani na chvíli neodechnete.

22.03.2019 4 z 5

Sdílejte, než to zakážou! Sdílejte, než to zakážou! Andrej Babiš

Tohle si dám v knihovně mezi citáty Mao Ce-Tunga a knihu Mormon...

16.08.2021 odpad!

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Prokletí Baskervillů mi nedalo spát, dokud jsem ho s Watsonem a Holmesem nerozlouskl. Příběh byl napínavý a čtivý, určitě se k Doylovi ještě někdy vrátím.

12.09.2020 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Jack London napsal i napínavější dobrodružné příběhy, Bílý Tesák je ale jeden z nejsilnějších a přesto že jsem tento příběh četl poprvé až teď v dospělosti, tak mě jeho děj vtáhnul do sebe jako malého kluka.

08.06.2020 4 z 5

Bílý Den Bílý Den Jack London

To se ví, že je to nádhera. Do Didy se musí zamilovat každý kluk s romantickým srdcem, do Bílého Dne každá taková žena a každý muž s dobrým charakterem ho musí obdivovat. Nevím jak tuhle knihu popsat, rozhodně mně bavila a rozhodně se mi osobnost Bílého Dne velmi líbila. Tohle je jedna z těch knih, které by měl přečíst každý chlapec v období puberty, aby si uvědomil za čím se má a za čím se nemá honit ve svém osobním životě, nebo alespoň aby pochopil, jakou má co cenu. Rozhodně doporučuji k přečtení pro všechny, kteří mají romantickou a dobrodružnou povahu.

18.07.2019 5 z 5

Hodiny z kostí Hodiny z kostí David Mitchell

Ano, David Mitchell je skvělý, věděl jsem to už po knize Hybatelé a vím to i teď po Hodinách z kostí. Jeho styl mi naprosto vyhovuje, už mě nebaví ty přímočaré dopředu odhadnutelné příběhy průměrných tvůrců, tohle je jiná káva a věřím že nesedne všem, ale já si Mitchella přidávám do vrchní police mé knihovny a těším se na další knihy.

05.06.2020 4 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Jo budu se opakovat, ale tohle jsem opravdu nečekal. Zdání z prvního ohledání knihy už jen díky názvu dost klame, naštěstí mně tento příběh chytil za paty a nepustil do poslední stránky. Jsem rád za výběr lokací, které jsou mi velmi blízké a tohle samotné mi prožitek z už tak v klidu akčního děje (dobrá blbost co?) zdvojnásobilo, tudíž nemůžu dát jinak než čtyři hvězdy (na 5 to bohužel nemá), asi to bude chvíli trvat, než se dostanu k dalšímu dílu, ale už teď se na něj těším :)

29.11.2019 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Skvělý a napínavý thriller od začátku až do konce. Myslím že jsem právě objevil svého oblíbeného autora :)

22.03.2019 4 z 5

Martin Eden Martin Eden Jack London

Jack London je pro mě modla, za mě tedy naprosto famózní záležitost.

05.11.2020 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Cyberpunk plus Praha se pro mě rovná jasná volba. Když to ještě napíše Kotleta, tak je to povinná četba a dopadlo to ještě lépe než jsem čekal, takže doufejme že z tohodle bude slušná série.

07.04.2020 4 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Opravdu skvělý zážitek, samozřejmě lepší než film, mrzí mě že mi filmové zpracování silné ovlivňovalo fantazii, hlavně postavy, no co se dá dělat :)

21.03.2020 4 z 5

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Nádherný příběh, který vám nezabere víc než půlhodinku. Dá vám ale tak hlubokou a svobodnou myšlenku, že budete mít chuť přečíst si ho hned ještě jednou :)

01.09.2019 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Já si nemyslím, že to bylo tak špatné jako si to tady myslí ostatní. Vzhledem k tomu jak dopadl v předchozí knize příběh Arťoma, a byl fakt slušný, tak moc nerozumím tomu až fanatickému brekotu tady nad tím že se v druhém díle jen tak mihnul, já bych byl radši kdyby se tam vůbec neukázal. Děj byl na někoho možná až moc filozofický a nebo já nevím co v tom je ale rozhodně si zasluhuje mnohem vyšší hodnocení než tu schytal. Je to podle mě velmi povedený příběh, takže za mě rozhodně doporučuji!

07.04.2020 5 z 5

Zavátý život Zavátý život Josef Augusta

Krásné a velmi poutavé příběhy z dávných období.

12.01.2020 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Ještě že o této knize nemusím ihned po přečtení mluvit, spadla mi totiž brada. Od Dmitryho jsem četl Budoucnost a ta byla naprosto fantastická, miluju ji hlavně proto, že se trefila přesně do mých představ o možné budoucnosti lidstva. Metro dokázalo totéž, ještě dlouho budu na tenhle příběh vzpomínat.

05.07.2019 5 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Po Esk seznámení s dalším hrdinou Zeměplochy. Tenhle díl mě dost bavil, jsem rád že jsem se dozvěděl mnohem víc o Smrťovi, ač jsem o něm měl lepší (temnější) mínění a byl jsem "svědkem" jeho úletu a že se tu zase objevil Mrakoplaš, byla to sranda a těším se na další pokračování :)

30.06.2019 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Třetí díl mě bavil o něco méně než předchozí dva, ale i tak to bylo dost slušné.

19.05.2019 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Kniha je docela krátká a slušně zvrhlá, tudíž nechápu jak mohla někoho nudit a proč si ji lidé bez fantazie vůbec berou do ruky. Přiznám se že mě překvapilo kolik způsobů radovánek a výrazů bylo v 19.století známo. Nedokážu si představit výrazy tehdejší společnosti při čtení něčeho takového, pro autory tohoto dílka to muselo být velmi zábavné :)

03.03.2019 4 z 5