Pirkus Pirkus komentáře u knih

Osud Osud Frank P. Jones

Jedna * je jen za to, že se kniha celkem dobře četla.

Když došlo k záměně "padající hvězdy" s kometou, což je v literatuře (bohužel) normální, jen jsem se pousmál.

Hodně mě překvapilo a i též se dá říci znechutilo, když jsem si přečetl rozpor týkající se této a předchozí knihy stejného autora. V předchozí knize psal o tom, že i když člověk zabije jiného člověka v "dobré víře" (protože se zbavil zla), nejedná se o dobro. A v této knize píše, že když jako letec zabil spousty Němců - civilistů - jen proto, že jsou to Němci, tak se obhajuje, že to bylo v dobré víře ve snaze vymýtit zlo.

Jinak zde, jako v ostatních autorových knihách, není možné dohledat, zda se příběhy opravdu udály, což jen snižuje uvěřitelnost.

25.08.2016 1 z 5

Co jsem tajil desítky let Co jsem tajil desítky let Erich von Däniken

Po přečtení první kapitoly jsem si říkal: "Co to, sakra, je? Tohle přeci není Däniken".

Druhá kapitola sice ukázala, že je autor na obálce knihy uveden správně, ale zvláštní pocit při čtení knihy se nevytratil. Přišlo mi, že se jedná o knihu, která musela být napsána, aby došlo k dodržení nějaké smlouvy, která říká, že pan EvD musí napsat jednu knihu ročně a pak to tak podle toho vypadá (a nejen u této knihy).

Pokud jste o EvD pouze slyšeli a chcete si od něj něco přečíst, vyberte si jinou knihu (raději). Tato by vás od ostatních mohla odradit, což by byla škoda.

Dávám jen jednu * a to jen proto, že je to EvD.

21.08.2016 1 z 5

Záhadné syndromy Záhadné syndromy Walter-Jörg Langbein

Úvod knihy vypadá, jako by byl psaný panem Dänikenem. Ano, vím, že se jedná o jiný styl psaní, ale pokud máte EvD již přečteného, "příběhy", které jsou - asi tak do poloviny knihy - popsané, vás nepřekvapí. Překvapit vás může, jako mě, například doslovný překlad Mezopotámie (Meziříčí).

Závěr knihy je trochu pomalejší, ale neurazí a celkově se kniha četla se zaujetím.

15.08.2016 3 z 5

Budoucnost začala už dávno Budoucnost začala už dávno Gilbert Sternhoff

Začátek knihy mě velmi uchvátil a kniha se četla s radostí. Sice zamrzely opakující se věty typu: k tomuto tématu se vrátíme později (apod.), ale i tak jsem byl nadšen.

Mé nadšení dost zchladila 4. kapitola, kde je citován Matthias Kappel (celá kapitola je o jeho blábolech). Nejvíce mě zamrzelo, jak si dovoluje vystupovat proti Fredu Hoyleovi. Fred Hoyle, zasloužilý astrofyzik, který zastává myšlenku panspermie a MK napíše, že astrofyzik není biolog, paleontolog ani genetik a proto je snadné vyvrátit jeho argumenty. Formát, jakým Fred Hoyle je, si může dovolit takovouto myšlenku a není jediným, kdo tuto myšlenku zastává. Zajímalo by mě, zda pan Kappel je biologem, paleontologem a genetikem, když tak rozvážně "napadá" teorii panspermie. Kromě toho, jeho bláboly je ještě snazší vyvrátit, protože jeho teorie, které obhajuje stylem: "Takhle to je" a nedodává žádný pořádný důkaz, jsou velmi vratké.

Od čtvrté kapitoly (která je dle mého odpadem) kvalita knihy klesá. Možná tedy i mým subjektivním pohledem na tuto kapitolu a sebestředností pana Kappela.

Až si budu tuto knihu číst znovu, přečtu si pouze první tři kapitoly, které opravdu stojí za přečtení.

08.08.2016 2 z 5

Mýty a omyly světových dějin Mýty a omyly světových dějin Bernd Ingmar Gutberlet

Některé příběhy se četli velmi dobře, některé by si (dle mého) zasloužily nějakou stránku více, aby se mohl autor o svých důkazech řádně rozepsat.

A bohužel se zde nachází i několik chyb, které by se omezily přečtením překladu před vydáním. Cizí jména/názvy jsou psána několika "způsoby" (přehozená písmena), což působí zmatečně.

Ale jinak kniha stojí za přečtení.

13.04.2016 3 z 5

Říkejte mi Ted Říkejte mi Ted Ted Turner

Velmi zajímavá kniha " říkající ", že i přes špatné dětství to můžete někam dotáhnout.

V knize občas narazíte na gramatické chyby, ale i tak na vás při čtení působí Tedova energie a máte chuť (tedy já alespoň měl) následovat jeho příkladu.

30.03.2016 5 z 5

Doba kamenná byla docela jiná Doba kamenná byla docela jiná Erich von Däniken

Moc nového jsem se, vzhledem k přečteným knihám EvD, nedozvěděl.

Nicméně se jedná o zajímavou knihu avšak rušenou chybami, např. foiničané (pravděpodobně féničané), papež Jan Pavel I. a rok 1989 také nejdou dohromady apod.

30.09.2015 3 z 5

Cesta na Kiribati Cesta na Kiribati Erich von Däniken

Sice se v některých případech jedná o informace, které jsem četl v jiných knihách EvD, ale i tak se kniha četla téměř jedním dechem.

Obrázky výborně doplňují psaný text.

19.09.2015 5 z 5

Erich von Däniken: Životopis od W. Griedera Erich von Däniken: Životopis od W. Griedera Erich von Däniken

Kniha se četla velice dobře. Jedinou výtkou by bylo nerozlišení míst, kdy "mluví autor knihy" a kdy EvD. Někdy se člověk začetl a najednou si uvědomil, že tu větu říká EvD.

Kromě samotných životních příběhů kniha obsahuje též výňatky z knih EvD.

Zajímavá je též souvislost s knihou Planeta lhářů, kdy některé informace o EvD spolu nekorespondují tak, jak by měly.

16.09.2015 4 z 5

Planeta lhářů Planeta lhářů Erich von Däniken

Jako román je kniha velice zajímavá a čtivá, i když s občasnou nepřesností a chybnou gramatikou.

Čtenář je "nucen" pokračovat ve čtení dále a dále, aby zjistil, co se stane a jak bude příběh pokračovat. Při čtení jsem byl doslova přikován a jednotlivé popisy pomáhaly k dojmu, že jste přímo na místě probíhajícího děje.

Pokud bych však měl k této knize přistupovat jako k ostatním knihám EvD, tak nevím, co si o ní myslet.

11.09.2015 4 z 5

Náboženství ve starověkém Egyptě – Bohové, mýty a náboženské praxe Náboženství ve starověkém Egyptě – Bohové, mýty a náboženské praxe John Baines

Již po otevření knihy a přečtení zopakovaného názvu knihy NÁBOŽENSTVÍ VE STRAROVĚKÉM EGYPTĚ na první stránce (na obalu je název správně), jsem v textu očekával spoustu chyb ... a nemýlil jsem se.

Pravopisné chyby, chybějící písmena ve slovech. To vše kazilo požitek ze čtení této knihy.
I když jsem se při čtení díky těmto chybám "zasekl", kniha je velice zajímavá a čtivá. Čtenář se dozví spoustu zajímavých informací.

Zájemcům o Egypt rád doporučuji.

28.08.2015 4 z 5

Zvědavcům vstup zakázán! Zvědavcům vstup zakázán! Erich von Däniken

Knihu jsem četl cca 5 měsíců. Ne proto, že bych tak pomalu četl (některé z knih EvD přečtu za den), ale tato kniha byla méně čtivá a to i zásluhou překladu. Když jsem si přečetl Země a její trabant, šel jsem GOOGLit a zjistil, že v němčině trabant = souputník, družice, měsíc. Knihu jsem tedy na nějakou dobu odložil, protože po takovémto "zážitku" nebyla chuť pokračovat.

Po nějaké době jsem se vrátil a trabant také. Vypisovat další chyby a nedostatky zde již nebudu, abych nepsal "romány".

Pokud jste měli při čtení pocit, že dané informace již znáte, jsme na tom stejně. Přišlo mi, že se jedná o výtah informací z různých knih různých autorů, ze kterých se tato kniha skládá.

Chybí mi knihy pana EvD, kde píše pouze on sám. Tato kniha nedosahuje dřívějších kvalit. I tak dávám 1 hvězdičku, protože se jedná o zajímavé informace.

20.08.2015 1 z 5

Gillian Andersonová - Akta X : neautorizovaný životopis Gillian Andersonová - Akta X : neautorizovaný životopis Marc Shapiro

Jako fanoušek Akt X jsem se na čtení této knihy velice těšil, i když se jedná o neautorizovaný životopis.

Když jsem však začal číst, cítil jsem se, jako bych četl domácí úkol žáka, který si informace vyhledané na internetu neumí ani řádně seřadit a v jednotlivých údajích skáče o 2 roky sem či tam, až je z toho velký zmatek. A některé pasáže ani nedávají smysl.

Sice jsem se v knize dozvěděl pár (opravdu pár) zajímavých věcí, ale u čtení jsem několikrát usnul (což se mi ještě nikdy nestalo) a dělalo mi problém knihu vůbec dočíst, hodnotím jako odpad.

05.04.2015 odpad!