piratmartin piratmartin komentáře u knih

Atlantský mor Atlantský mor A.G. Riddle

První díl mi přišel lepší, jak už tu někteří píšou. Nejvíc mi vadilo vysvětlování historie, v kterém jsem se nakonec ztratil. Třetí díl si samozřejmě i přesto přečtu. Dávám slabší tři hvězdy.

31.01.2016 3 z 5

Atlantský gen Atlantský gen A.G. Riddle

Ze začátku jsem si říkal, co to je za podělaný thriller, přestože je to zařazeno mezi sci-fi. Pak se to ovšem začalo rozjíždět a každý konec kapitoly mě lákal k dalšímu čtení, abych všemu přišel na kloub. Postupem se z toho vyklubalo takové lehčí sci-fi a čtení mě bavilo. Poslední třetina byla nejlepší. Vše se rozplétalo a já jenom čuměl s otevřenou pusou. Úplný konec zas taková bomba nebyl, protože byl ke konci předvídatelný. Druhý díl si přečtu, jelikož jsem ho dostal na Vánoce a zároveň mě zajímá, jak se příběh bude dál vyvíjet.

14.01.2016 3 z 5

Pomsta lidských supů Pomsta lidských supů Jason Dark (p)

Nedočteno. Jednu hvězdičku dávám pouze za obálku. Ze začátku jsem to jakž takž dával, ale pak mě to prostě přestalo bavit. Bohužel.

16.11.2015 1 z 5

Setkání se smrtí Setkání se smrtí Joe Simpson

Viděl jsem i film Pád do ticha a jak film tak i kniha stojí za to. Jediný co mi na knize vadilo, byly horolezecké termíny, kterým jsem jako laik nerozumněl. Rozhodně knihu doporučuji fanouškům příběhů lidského boje o přežití.

21.09.2015 4 z 5

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Naprosto souhlasím s komentářem Pavo.Klima. Občas sem se trochu v souvislostech ztrácel. Přišlo mi tam taky dost flashbaků, oproti jedničce to bylo podle mě trochu takové těžší čtení. Ovšem trojku si přečtu taky, protože mě zajímá jak to celé dopadne. MOŽNÝ SPOILER: sám už mám tak trochu představu jak to bude. Co sem četl o houbách, kdy vědci si v dnešní době myslí, že mají svůj rozum, tak si myslím, že vědomí lodí je ovládáno právě myceliem hub jako samostatného vědomí, které ovládá i össany samotné. Mají podle mě spóry hub v těle a jsou jako takový zombies těmito houbami ovládáni.

01.09.2014 3 z 5

Chyby v Matrixu Chyby v Matrixu Grazyna Fosar

Je to blbost, ani sem to nedočetl. Ukazovat chyby v matrixu příběhy (setkání s duchy apod), které nejsou potvrzené a zavání smyšlením těch co je "prožili" mě teda nijak nebere. Čekal sem něco jiného, lepšího a objevnějšího.

03.07.2014 odpad!

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Mrazivý a velice zajímavý příběh o utečenci z pracovního tábora v kterém se narodil a poté z něj utekl. Sin, hlavní postava, z mého pohledu měla neskonalé štěstí, které mu snad přišlo naproti za vše co musel protrpět. Bohužel to kazí vsuvky autora o politice a situaci v Severní Koree, které mohli být kratší a stačilo je zmínit povrchně, jelikož dost kouskují samotný Sinův příběh.

03.07.2014 3 z 5

Přestupní stanice Přestupní stanice Clifford D. Simak

Tohle teda nic moc. Víc jak půl knihy filozofování, kdy si hrdina stále pokládá různé otázky, mě během knihy totálně ubíjelo. Bez těch plků okolo by se dala kniha vydat na 50 stránkách

25.04.2014 2 z 5

Povídky z jiné dimenze Povídky z jiné dimenze Petr Matějček

Povídky jsou čtivé, to ano. Ovšem ty konce... ach jo... Někdy ten konec předvídáte, někdy povídka končí předčasně a na dalších stránkách však její pokračování hledáte marně. Jindy je konec takový suchý nebo jak to říct. Nicméně jak jsem zmínil na začátku, autor píše opravdu čtivě.

25.04.2014 3 z 5

Krysa z nerez oceli Krysa z nerez oceli Harry Harrison

Hrůza, pro mě nic jiného než hrůza. Vůbec mě to nebavilo. Styl jakým je psán tento gamebook v kterém prakticky nemůžete zemřít se mi vůbec nelíbil. Ani se nedivím, že další gamebooky v edici, v které byl tento gamebook vydán, už nevyšel ani jediný. Navíc vás tam stále doprovází hlas Jima diGrize.

25.04.2014 odpad!

Horory na dobrou noc 3 Horory na dobrou noc 3 Anthony Horowitz

Proč, proboha PROČ tam dávali před každý příběh vše vypovídající obrázek o tom jak to dopadne? Ty obrázky jsou totální spoilery a ubírají na momentu překvapení a napětí! Samozřejmě čtivé to bylo, je to ale spíš pro děti a mládež. Nejlépe k takovému nočnímu předčítání dětem. Dal bych 3*, ale kvůli spoilerům dávám 2.

25.04.2014 2 z 5

Dunwichská hrůza Dunwichská hrůza Howard Phillips Lovecraft

První půlka knihy dobrá, dobrá atmosféra, ale když se tam od půlky objevil Yog-Sothoth,tak už to tak atmosferický nebylo, ani moc napětí. Dal bych 3 hvězdy, ale za nádherné ilustrace sem musel prostě dát ještě jednu hvězdu navíc.

25.04.2014 4 z 5