Pine Pine komentáře u knih

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Čtivé, svižné, napínavé. Tyhle atributy zaručí, že se u knížky nebudu nudit. Plus: krásná obálka, povedený překlad, bezva námět, promyšlený děj, Jude a Uriah, kterým fandím na každém kroku - dokonalost sama. Už moje první setkání s Jude bylo osudové, jsem ráda, že jsme se sešly potřetí, i když naposledy.
Doporučuji milovníkům detektivek… a když vás nic nevyruší, neskutečnou jízdu si vychutnáte za jedno odpoledne. Tuhle ledovku je skoro nemožné odložit.

21.08.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Autorka potvrdila, co už všichni víme - je báječná. Avšak jakoby nestačilo, že nás v předchozím díle vyždímala, emočně si nás podala znovu. Ostřílení čtenáři detektivek se možná nenechají dlouho vodit za nos, ale knížce to na kvalitě neubírá. A ten závěr? Vyloudil mi na tváři usměv. Škoda jen, že na další příběh o Kim a její bandě musíme znovu čekat. I když... já si počkám ráda, vím, že mě Angela nezklame!

14.08.2020 5 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Tohle pro mě byla exkurze do jiného světa. Vrhla jsem se do neprobádaných vod nejen co se tématu sebepoškozování týče, ale i literatura YA mě už nějaký ten pátek nechává chladnou. Čtení hezky plynulo, text je psaný jednoduchým jazykem. Autorka se však mohla více věnovat popisu života na Farmě, na ulici nebo doma s matkou.
Vydrápe se Charlie z životního bahna a jakou cestou se vydá? Tou správnou, andělskou? Čtěte! Třeba vám dojde, že ve vlastním životě řešíte marginální problémy...

19.07.2020 3 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Tohle není knížka, u které by se vám zavařily mozkové závity, čte se dobře, řádky ubíhají a tak ji za dvě odpoledne na dece u vody slupnete jako malinu. Přestože mi žádný z protagonistů nebyl extra sympatický a nehty jsem si neokousala hrůzou (thriller totiž vypadá jinak), něco mě nutilo číst dál. Závěrečný zvrat je bezva, neumím si představit, že by jej mohl nějaký čtenář předem tušit. Hodně věcí do sebe skvěle zapadlo, ale jedna otázka mi v hlavě víří: *SPOILER* Proč chtěl Theo Alicii rozmluvit, jaký měl důvod? Že pouze on věděl, jak jí pomoci? Proč ale zbytečně dal všanc kvalitu vlastního života?

29.06.2020 4 z 5

Netvor z temnot Netvor z temnot Duane Swierczynski

Moje první setkání se Skřípalem proběhlo při sledování Kriminálky Las Vegas. Tam se mi fakt líbil, naskakovala mi z něj husí kůže. Což mě v roce 2010 nalákalo ke koupi monstra v tištěné podobě. Honosné označení „celosvětová novinka – multimediální digi-thriller“ je nutné si přeložit jako „obyčejný paperback s moderní detektivkou“. Opravdu má sloužit k jednorázovému přečtení a to, že po pár letech už po knize nikdo nevzdechne, se mi potvrdilo.

Videa hodnotit nebudu, nejsme na čsfd… Když nechcete číst nic náročného a nevadí vám nechutnosti, směle do toho. Jinak to celé beru jako dobrý marketingový počin. Ta čtvrtá hvězda je jen a pouze za borce v latexovém oblečku.

17.06.2020 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Dokonalá smrt v dokonalosti trochu pokulhavá. Tenhle díl nedosahuje kvalit, jako díly předchozí, je takový plochý a jakoby bez emocí. Nápad suprový, jen tomu chyběl ten správný drajv. Chvílemi všechno nudně stagnovalo a do čtení jsem se musela nutit. Hlášky seržanta Livelyho mě častečně zachraňovaly. Dále mi vadilo málo krve a nedostatek násilí. To mi milá Fieldsová nedělej a pro příště se, prosím, polepši.

07.06.2020 3 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Porter je vymačkaný jako citron. A já taky. To zase byly nervy! Celá série geniální, finále grandiózní. Same a Ansone, budete mi chybět. Bez mučení přiznávám, že závidím všem, kteří mají čtení této trilogie ještě před sebou. A pro nás ostatní by knihkupectví mohla předložit další lahůdky z autorovy tvorby. Barker je borec!

26.05.2020 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Mám ráda, když si kniha získá mou pozornost rychle a autorka, jako by to vědela, na nic nečekala a hrnula to na mě hned od první kapitoly.
Nemám co vytknout, neotřelá zápletka, příběh postupně graduje, špetka humoru mezi kolegy, opět skvěle vykreslené postavy, osobní životy Luca a Avy se začínají trochu formovat... Callanachova zoufalost vyloženě hmatatelná, Turnerová zralá na pár facek, Edgar úplně na zabití. Drsnější popis některých scén nemusí vyhovovat každému, ale kdo má rád Cartera, přijde si na své.

14.05.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Nejdřív jsem si říkala, že jsem se asi už moc namlsala a na chudáka Angelu kladu příliš vysoké nároky. Ale za těch pár hluchých míst dokázala na oplátku nabídnout velmi napínavou druhou polovinu knihy a dechberoucí závěr. Všechny ty dějové linky do sebe krásně zapadly. Pozitivně hodnotím i to, že prostor dostali také další členové týmu.

10.05.2020 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Jane na mě vypadla z knihovny u babičky. Bylo mi tehdy asi 14 a ten příběh mě úplně fascinoval. Vůbec jsem neměla ponětí, co je to za autorku, neřešila jsem, jestli napsala nějaké další knihy. Až díky zdejším komentářům mi došlo, jaké jsem měla štestí, že tohle je Fieldingové poklad. A přestože už je to 20 let, mám stále v živé paměti, jak mi z jejího textu naskakovala husí kůže.

05.05.2020 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Tahle autorka fakt nemá problém vtáhnout do děje, když mě kvůli ní málem srazí tramvaj...
Máme tu oblíbenou Kim s týmem, suprovou farmu lidských těl, nezmara Frostovou a kvalitativně nechybí nic z toho, na co jsme od začátku série zvyklí. Marsons ve svém počínání rozhodně nepolevuje. To čtení je návykové a nezbývá než hned sáhnout po navazující knize.

02.05.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Svérázná inspektorka opět na scéně. A zas to byla jízda. Autorka potvrdila svůj talent, nápad na tento případ považuji za originální. Kombinace napětí, čtivosti, vykreslení atmosféry, vyvolaných emocí, krátkých kapitol... je vražedná. Tuhle knihu je těžké odložit, nedá se od ní odtrhnout. Takže, stejně jako já, čtete do posledního řádku i za cenu toho, že druhý den budete vypadat jako zombie.

28.04.2020 5 z 5

Revival Revival Stephen King

King umí psát lépe, tady předvedl průměr. Žádné bububu nečekejte, není to knížka, u které se budete bát, ale ten závěr, ve kterém je King už konečně ve své kůži a dobře čitelný, vás k zamyšlení donutí.

26.04.2020 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Na prvotinu zatraceně dobré počtení!
Hlavní hrdinka není sympaťanda od prvního řádku, ale o to víc jsem si ji zamilovala, ta její přirozenost mi sedla. Popichování s kolegou Bryantem mě taky bavilo.
Příběh postupně gradoval, kniha si držela svižné tempo, o napětí nebyla nouze... jo, mně se to líbilo. Včetně obálky :)

25.04.2020 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Uzrál čas na posezení s Helen a její prvotinou. Inspektor-nováček, oťukávání s kolegy, vychytralý psychopat-úchylák, únosy, nějaké ty nechutnosti, pár mrtvol... kolikrát už to tady bylo? Jenže tentokrát má ta známá omáčka zvláštní přísadu. Luc a Ava jsou sympaťáci, překlad je povedený, děj je svižný. Knížka splňuje všechny prvky thrilleru. S druhým dílem rozhodně nebudu otálet!

24.04.2020 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Bohužel, můj vkus je trochu jinde. Nápad měla Rowlingová dobrý, ale celý svůj počin zabila pomalým tempem, hluchými místy a prázdnými dialogy. Chybělo mi napětí, a to snad v případě detektivky nechci mnoho. Volání kukačky ve mně žádné emoce nezanechalo. Kniha je dle mého názoru průměrná a když si představím ten humbuk, který ji v roce 2014 provázel, připadá mi to opavdu úsměvné. Nicméně fajnovej týpek Cormoran a ufňukaná Robin mají našlápnuto ke slibné kariéře - stát se ústředními hrdiny dalších (snad již lepších) příběhů.

20.04.2020 3 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Ten Barker se snad zbláznil?!? Závěrem prvního dílu mě namlsal a závěrem toho druhého úplně rozsekal. Krátké kapitoly i postupné odhalování tajemství a veškerých pohnutek mi dovolily knihu odložit pouze ve výjimečných momentech. Plynulé dialogy, skvělé tempo, fascinující sociopat... ta kniha je návyková.
Napnutá jsem jako struna. Od zítra je v prodeji Šesté dítě. Finiš trilogie si rozhodně nenechám ujít, autor má ještě hodně co vysvětlovat. Věřím, že se máme sakra na co těšit!

15.04.2020 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Já, závislačka na HH, jsem si rvala vlasy – Nesbø, proč se sakra zdržuješ vymýšlením dalšího příběhu, místo toho abys psal další řádky o detektivovi, bojujícím s vrahy i alkoholem? Bála jsem se, že Nesbø nedostojí svých kvalit a budu zklamaná. To však bylo úplně zbytečné. Syn je boží. Jeho autor mě fakt dostal, když mi naservíroval tuhle lahůdku. Supr příběh, bezvadně vystavěné charaktery postav, napětí, správně dávkované zvraty, žádná vata okolo… prostě se to četlo samo. A navíc Sonny – antihrdina, kterému jsem tolik fandila!

Zjistila jsem, že pro život nepotřebuju Harryho, ale Nesbøho.

08.04.2020 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Joona a Saga opět na scéně. Když k tomu připočítám svižné a krátké kapitoly, slušnou dávku napětí a nutkavou potřebu číst dál, vychází mi z toho vcelku atraktivní balíček. Navíc mám ráda vraždy (rozumějte: jako čtenář), tak mi jejich množství a brutalita snad i udělaly radost. Na druhou stranu se nemůžu ubránit pocitu, že Kepler až příliš nakukoval k J. Adler-Olsenovi a A. Christie… navíc mě trochu potrápil pomalým rozjezdem. I přes určitá negativa se tato kniha stala mojí druhou nejoblíbenější ze série. Hned po Písečňákovi.

07.04.2020 4 z 5

Vražedné léto Vražedné léto Sébastien Japrisot (p)

Je to už víc než 15 let, kdy jsem jako puberťačka vřískala před knihovnou: „Vyber mi něco ke čtení!“. Moje maminka sáhla po Vražedném létě. A já se zamilovala. Ta kniha je báječná, od té doby jsem ji četla nespočetněkrát.
Na první pohled se příběh může zdát obyčejný, ale zdání klame. Obdivuji Japrisota, jak pomocí slov dokázal navodit takovou zvláštní atmosféru a vykreslit kompletní charakter postav… moje fantazie pracovala na maximum. Znovu během okamžiku před sebou vidím Elianu, v horkém dni tlačí rozbité kolo do dílny za Pin-Ponem…

Jak Eliana působí na muže, tak knížka působí na mě – jako magnet. Díky mami.

07.04.2020 5 z 5