PhoebePollard PhoebePollard komentáře u knih

Robin Druhý a jeho rodina Robin Druhý a jeho rodina Zdena Frýbová

Tohle i první díl jsem četla před pár lety a moc době si vzpomínám, že i když první díl byl celkem fajn, tohle už mi přišlo - jako mnoho druhých dílů od různých knih - jako nastavovaná kaše.

03.01.2020 2 z 5

Měla jsem zemřít jako černá vdova Měla jsem zemřít jako černá vdova Sabine Adler

Úžasně poutavý příběh, děsivý svou pravdivostí a šokující vším ostatním. Napůl podle skutečné události, napůl smyšlený, ale stále zobrazující krutou realitu Čečenska i nekončící tvrdohlavost jeho dětí... V knize je velmi dobře zobrazen onen přerod mezi normálním člověkem a (ne)dobrovolným sebevražedným atentátníkem a také zoufalství lidí, kteří nemají naději na změnu. Drsné, přímé a ohromující.

30.12.2019 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Ten konec dost na hlavu, ale příběh sám o sobě hezký. Jednoduché předvídatelné pokračování, ale tady to zrovna nevadilo.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Hunger games jsou jednou z mých srdcovek... spolu s HP, PJ, ToG, HoO a spoustou dalších knih. Nicméně, tohle je něco úplně jiného, než na co jsem zvyklá. Kniha psaná v přítomném čase (trvalo mi strašně dlouho, než jsem si zvykla) s krásnou zápletkou a velmi sympatickou hlavní hrdinkou. Miluji jak knihu tak film...

29.05.2019 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Také dost dobré, ale místy trochu moc rozvláčné. Přesto je konec série moc hezký a všechna ta klišé na konci jsou jako pohlazení pro duši. Rozhodně doporučuji.

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Hezké zakončení celé série, i když na můj vkus je tu až moc klišé. Přesto rozhodně doporučuji přečíst.

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Série Percy Jackson a Bohy Olympu jsem četla na přeskáčku, podle toho, co zrovna bylo knihovně, ale hned jsem si je oblíbila. Piper je docela sypatická, Leův humor skvělý a Jason jako správný hrdina nemá žádnou vadu. A jsem moc ráda, že je Thalie zpátky, i když jen ve vedlejší roli.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Jednoznačně nejlepší díl ze série. To už tak u sérií bývá. Bellu i Edwarda jsem simoc oblíbila, i když ta konečná dílčí zápletka s Jamesem už se mi moc nezamlouvala. Ale první část věnovaná převážně citům hlavních hrdinů... ta byla perfektní.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Konečná scéna s Volruriovými vůbec neodsýpá, ale jinak skvělé. Aro a hlavně Caius mi lezli na nervy, naproti tomu třeba z Leah se stala má nová oblíbená vedlejší postava. A samozřejmě Alice, i když ta byla více upozaděná. Ráda jsem se trochu víc seznámila s Rose. Jinak, Bella, Edward, Jacob... co k tomu dodat. Nádhera a kniha se hezky čte.

Najdi ji Najdi ji Lisa Gardner

Velmi čtivé a zároveň neobvyklé. Přiznám se, že do hlavní hrdinky jsem se nedokázala tolik vcítit a mnohá její rozhodnutí jsem nechápala. Ale některá jiná zase ano. Kdo ví, jak bych skončila, kdybych si měla prožít to co ona. Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy a původně jsem si myslela, že jde o nějaký dívčí román, takže mě skutečně překvapilo, o čem tahle kniha vlastně je. Přesto je to skvělé a já rozhodně doporučuji.

25.05.2019 5 z 5

Rozhdoně nejlepší díl z celé série. Možná by bylo lepší, kdyby byl děj ukončen už tady, ale i ostatní díly jsou dobré. Tuhle sérii bych si rozhodně nenechala ujít...

21.05.2019 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Konec trošku ohraný a průhledný. Na druhou stranu by mě určitě mrzelo, kdyby to dopadlo jinak, takže si člověk nevybere. Tento díl byl podle mého místy trochu nastavovaný, ale ajk jsem řekla, jeno trochu. Skvěle zakončuje celou sérii a rozhodně stojí za přečtení.

21.05.2019 4 z 5

Vražda na ulici Morgue Vražda na ulici Morgue Edgar Allan Poe

Já jsem četla jen přímo Vraždu v ulici Morgue. Vím, že Sherlock Holmes byl napsán později a že vycházel z tohoto díla, ale připadá mi o něco lépe napsaný. Více promyšlený a i styl psaní o něco uhlazenější. Povídka je však jinak hezká a rozhodně stojí za to si ji přečíst.

19.05.2019 3 z 5

Volání divočiny Volání divočiny Jack London

Neuvěřitelně poutavé a nádherné čtení. Příběh je krásný ačtivý, i když jsem občas měla chuť některým postavám vrazit. Rozhodně doporučuji všem, ktěří nevědí co číst. Silný příběh a krásným koncem.

19.05.2019 5 z 5

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Jonathan Swift

Četla jsem to před asi dvěma lety a vzpomínám si, že až na část s těmi šílenci z létajícího ostrova mě to moc bavilo. Určitě doporučuji.

19.05.2019 4 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Opět povinná četba, ale rozhodně patřila k těm lepším, co jsme mohli dostat. Nikdy jsem moc nemusela Čapkův styl psaní, ale převážná většina těchto povídek mě i bavila. Takže dávám tři hvězdičky, protože já tenhle sloh zkrátka nemusím.

19.05.2019 3 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Samozřejmě, námět knihy je velmi podobný jako ve spoustě dalších knih, ale kniha mě doopravdy vtáhla do děje a za moc se těším, až se pustím do dalšího dílu. Zároveň se mi to moc číst nechce, protože já bych příběh klidně ukončila už tady. Ale věřím, že autorka přijde s něčím, co mě opět chytne.

19.05.2019 4 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Kniha pěkná, i když jsem se na určitých pasážích musela ke čtení nutit. Tolstoj nějak dokázal skloubit dohromady tolik různých osudů a já přesto vydržela čekat, až se zase hezky vrátí k té rodiny, jejíž osud mě právě zajímal. Kniha je vlastně jedno velké napětí, protože sotva se chytnete příběhu některé z postav, kniha se hned začne věnovat nějaké jiné. Ale stejně je to skvělé dílo. Doporučuji všem, kteří zbožnují čtení.

18.05.2019 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Zcela jednoznačně nejlepší z celé série. Dává nejvíce smysl a Tris se chová alespoň trochu jako ta Neohrožená hrdinka, kterou se nám spisovatelka snažila vykreslit. Škoda, že čtenáři nebyl poskytnut pohled od alších frakcí a že zápletka není o něco méně průhledná. Jako odpočinková literatura přečtená za dvě tři hodinky ale dobré a člověka to chytne.

18.05.2019 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Povinná četba, takže jsem to nakonec přelouskala... a stále si stojím za tím, že tohle patří ke klasice, kterou by měl každý znát. Ale to nic nezmění na faktu, že mi kniha přišla k zbláznění podivná, příliš popisná, zvláštní, cynická a zkrátka celkově nesympatická, než aby se dobře četla.

10.10.2021 2 z 5