PhoebePollard PhoebePollard komentáře u knih

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Volání divočiny jsem sice měla o něco raději, ale tahle kniha mě přivedla k Londonovým dílům a také se mi líbila. Doporučuji.

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Tahle knížka je naprosto boží. Ano, pravděpodobnost, že by se hlavná hrdinové setkali je skoro mizivá, ale stejně, je to pěkné. Silný příběh Mei a její strašný osud na čtenáře zapůsobí silným dojmem. Zamilovaná linka mezi Inarou a Danielem je plná klišé, ale hezkých klišé. Knížka je jednoduše úžasná. Moc doporučuji.

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Kniha není špatná a hezky doplňuje sérii, ale potom strašném konci ve trojce jsem se už nedokázala čtení tolik poddat, když jsem věděla, jak to všechno skončí. Ale i tak jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

18.05.2019 4 z 5

Hezky zpracovaná encyklopedie, která je užitečná pro každého pravého potterheada.

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Na Vypravěččinu úroveň se kniha pochopitelně nemůže ani podívat, ovšem i tak je to rozhodně velmi zajímavé. Náhled do mentality lidí, kteří se od nás a naší kultury tolik liší a dokonce i vcelku překvapivé závěrečné rozuzlení na místě, kdy si člověk nemyslel, že by se něco takového mohlo stát. Působivé.

10.10.2021 4 z 5

Úžasně naivní a šílená pohádka a holčičce, která si dělá, co chce. Nenáročné povídky, k nimž se člověk může vracet i znovu po letech a přesto neztrácí své kouzlo.

Pýcha a přemlouvání Pýcha a přemlouvání Jane Austen

Prostý román, na literární průměr velmi dobrý, na průměr skvělé Jane Austernová však trochu slabší. Hlavní postava, přestože za mě není tak sympatická jako třeba nesmrtelná slečna Bennetová, je v souladu s celou knihou a je snadné docenit její povahu především proto, že se pohybuje převážně ve společnosti malicherných, komických a hloupých figurek. Její vyvolený se mi tentokrát zase tolik nezamlouvá, ovšem ze všech nabízených postaviček byl očividně nejlepší volbou. O jednu hvězdu dávám méně, protože Jane Austenová zkrátka napsala i mnohem lepší knihy, ovšem v porovnání s jinými romány podobného zaměření a stáří je Anna Elliotová skvělá.

31.10.2020 4 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Kniha jednoduchá, zaměřená hlavně na smích. Četla jsem před několika lety a nmám moc chuť číst znovu, ale myslím, že to suma sumárum celkem ušlo.

03.01.2020 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Napínavé a to je asi tak všechno. Erika Forsterová se bčas chová pro mě nepochopitelně, ale Mossová a Isaac jsou celkem sympaťáci. Příběh zajímavý, i když konec byl od jistého místa v knize předvídatelný. Ale vzato kolem a kolem je kniha opravdu zajímavá a vyplní volný čas.

08.09.2019 4 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Klasická Jane Austenová. Docela sympatická (i když v této knize i trochu prostoduchá) hlavní hrdinka, nějaké ty milostné pletky vedlekších postav, krásná uhlazená próza, happyend lepší než u Disney... Zkrátká skvělá odpočinková četba, která dělá své spisovatelce čest. A odkazy na paní Radcliffovou jenom schvaluji...

22.08.2019 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Dobře, teď si připadám trochu blbě. Mnoho lidí, ať už tady, tak i v mém okolí, knihu chválilo, ale mě prostě nezaujala. Nedokázala jsem se přinutit, abych jí dočetla a myslím, že jsem se nedostala ani za polovinu. přesto věřím, že děj může být zajímavý... mě to ale jednoduše nebavilo.

09.08.2019 2 z 5

Další skvělý díl... snape je moje neojblíbenější postava, takže nenávist všech ostatních k jeho osobě se mi moc nezamlouvá, ale stejně. Je to skvělé a já nutně potřebuji další díl. Velmi nutně.

29.05.2019 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Můj asi nejméně oblíbený díl. Myslím, že kdyb se tenhle díl vůbec nestal, ničemu by to nevadilo. Celý turnaj působil už od začátku jako fraška, zvlášť, když nehcali Harryho soutěžit, navzdory tomu, že to pravidla jasně zakazují... Styl Rowlingové je však čtivý a příjemný, což to všechno trochu vyvažuje.

29.05.2019 3 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Po třetím díle mi tohle zvedlo náladu, což je super. Místy se mi tajil dech, místy jsem se nedokázala přestat smát a místy jsem chtěla vraždit, ale vždycky jsem byla zcela ponořená do děje. Minulo pár hodiny a kniha najednou skončila...

21.05.2019 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Opět, láska až za hrob, ale moc hezky zpracované. Asi lepší číst v -nácti letech, kdy je člověk podobným tématům otevřen, ale stejně... doporučuji.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Myslím, že ze všech románů z této doby, které jsem četla na mě tento příběh zapůsobil nejmocněji. Styl Charlotty Bronteové se sice nemůže srovnávat s uhlazenou prózou Jane Austenové, ale Jana mi byla od začátku velmi sympatická. A když odhalila to tajemství... uřímně jsem ji litovala, že se potom všem, čím si prošla, musí potýkat ještě s nčím takovým. právě kvůli této skutečnosti jsem si nikdy doopravdy neoblíbila pana Rochestera... Vřele doporučuji.

19.05.2019 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Kniha je opět krásná, ale není to můj oblíbený díl. Chápu, že chtěli vysvětlit, jak a proč Narnie vznikla a kde se vzala Jadis a jsem za to vděčná, ale Synovec mi prostě nepřirostl k srdci tolik jako ostatní knihy. Přesto je však úžasné se dozvědět zase něco víc o mém nejoblíbenějším vymyšleném světě. Opět vřele doporučuji všem věkovým kategoriím.

19.05.2019 4 z 5

Alenčina dobrodružství v říši divů Alenčina dobrodružství v říši divů Lewis Carroll (p)

Úžasná směska nesmyslů a dětské naivity. Miluji celý tnhle příběh, i ten za zrcadlem, který je asi přeci jen o něco lepší. Ale stejně, skvělé, čtivé... perfektní

18.05.2019 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Nesmrtelné příběhy, na nichž jsem závislá od té doby, co mi bylo pět a byla jsem schopná si je přečíst. Staré příběhy podané srozumitelnou formou... skvělé

18.05.2019 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Mám rozečteno, kniha už docela dlouho leží na polici a já se nemůžu rozhodnout, jestli se k ní ještě někdy vrátím. Zatím se mi ale vůbec nelíbí, žádná ze zúčastněných postav není sympatická, nevzbuzuje soucit ani účast, vlastně mě ani nezajímá, co se s nimi stane... Zkrátka mě to neoslovilo...

10.10.2021 2 z 5