petvet petvet komentáře u knih

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Pár slovy ... hezký konec celé série :)

03.05.2015 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Filmové zpracování si pamatuji z dětství a nedávno jsem opět zkoukla i filmy.
KNIHA-dobrý nápad (vztah dívky a kněze), dobře se četla..avšak byla velice smutná. Je to o rodině, kterou po celý život doprovázel jen smutek a neštěstí (samé úmrtí, nezájem, nešťastná láska,...).
Škoda,že neměla kniha lepší konec :( Za mě knihu doporučuji - je to ale smutná klasika!

03.01.2016 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tato kniha se mi z celé série nejvíce líbila.
Vím, že má každý na tuto knihu jiný názor,ale mně prostě nadchla a zaujala (celá série - už jsem ji četla myslím 4x a stále mě fascinuje).
Dávám 5 hvězdiček :)

03.05.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Až v mém dospělém věku jsem se rozhodla,že si přečtu knihu Harry Pottera a musím říct,že mě rozhodně nezklamala!Pořád jsem ji odsuzovala a nechápala,co na ní každý vidí?Ale jsem nadšená-díky detailnímu popisu děje jsem se do něj úplně vžila - celá kniha je opravdu propracovaná a hlavní postavy mi sedly.Těším se na druhý díl i na to,až po dlouhé době shlédnu i film :)

07.07.2016 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Velké dílo 19.století.
Krásná, i když smutná kniha, která by měla projít rukama každého školáka. Dodnes si pamatuji několik balad :)

01.11.2015 4 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Kniha se mi velmi líbila-dobře se četla (žádné zbytečně dlouhé pasáže, hlavní postavy se zajímavou minulostí).Obdivovala jsem,jakou měl Braden vůči Joss trpělivost (naopak mě její chování kolikrát úplně štvalo,protože mně bylo Bradena líto). Knihu hodnotím 5* a všem doporučuji! :)

15.07.2015 5 z 5

Kuřátko a obilí Kuřátko a obilí František Hrubín

Nedávno jsem ji v MŠ četla - dětem se pohádka o ztraceném kuřátku tak líbila, že se ji učily nazpaměť a dramatizovaly si ji ;-) Za mě 100% a 5* :)

04.05.2015 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Kniha byla zvláštní - oproti 1.dílu to byla jedna velká zápletka, ale nemohu říct, že se mi nelíbila.
Proto dávám 4 hvězdičky.
Jsem zvědavá, jaký bude v roce 2017 film ;-)

03.05.2015 4 z 5

Dívka s perlou Dívka s perlou Tracy Chevalier

Vermeer Van Delft mě zaujal jako malíř na střední škole při dějinách umění - jeho obrazy nesly příběh, precizní propracovanost, světla, barvy... Tato kniha není žádný trhák, ale čtenáře seznámí se životem a tvorbou děl jednoho z nejznámějších barokních malířů. I když měla kniha pouze 161 stran,tak mi to přišlo, jak kdyby měla stran 500. Jednoznačně zajímavé počtení :)

PS: při četbě jsem listovala v knize s obrazy Vermeera - příjemně to doplňovalo děj.

08.04.2016 3 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Nejdříve mě dostal film, pak jsem sáhla po knize. Musím říct, že byl děj opravdu zajímavý! Tolik emocí - ke konci jsem měla husí kůži..
Hlavní hrdinka Katie/Erin-byla milá,plachá žena, která si toho musela vytrpět opravdu dost. Alex-hodný, oběhavý (sen každé ženy) vs. Kevin, který byl opakem dobra.
Jo-postava, která ve mě vzbudila nejvíce emocí.
Celý příběh s prvkem nadpřirozena, propletený strachem a pak převážně láskou se mi líbil (a to na "slaďáky" tohoto typu moc nejsem). Škoda, že tam nebyl více rozvinutý a popsaný vztah mezi Katie a Alexem, ale i tak doporučuji a hodnotím knihu kladně.

19.03.2016 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Ze začátku jsem měla z knihy docela smíšené pocity - vadilo mi, jak se vyjadřoval (jako buran)-v této knize se mi rozplynul sen nad tímto idolem..představovala jsem si ho více inteligentního a na úrovni.
Ale nemohu říct,že by se mi to nelíbilo,nebo to nebylo čtivé. Bylo zajímavé se mu "dostat do hlavy".
Za přečtení to fanynkám stojí a tak doporučuji :)

27.02.2016 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Úžasná kniha, která chytne za srdce. Líbilo se mi téma (nápad knihy, sympatické hlavní postavy a jejich životy..).Knihu jsem měla přečtenou za jediný den. Všem doporučuji, hodnotím 5* :)

04.02.2016 5 z 5

Snuff Snuff Chuck Palahniuk

Hrůza a děs. Nic tak "podivného" jsem dlouhou dobu v ruce nedržela. Došla jsem na 50 stránku a to i tak považuji za úspěch.

28.10.2015 odpad!

Jmenuji se X Jmenuji se X A. J. Molloy

Podle hodnocení na databaziknih jsem od knihy moc nečekala, ale musím říct, že mě hodně překvapila - dobře a rychle se četla, měla poutavý děj s prvky detektivky. Autorka chtěla zaujmout psaním a dějem - a myslím, že se ji to povedlo. Trochu mi v knize vadily podivné slovní výrazy a chování hl.hrdinky (kolikrát mi připadalo, jak kdyby nepřemýšlela ...), naopak se mi líbilo,jak byly v knize popisovaná skutečná místa,oblasti a památky Itálie, aspoň jsem se něco nového (i s Googlem) dozvěděla. Za mě knihu doporučuji.

27.08.2015 4 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Kniha se mi opravdu velice líbila-super děj,hlavní postavy mi sedly,dobře se kniha četla a hlavně nebyla jen o sexu. Líbilo se mi,jak je děj detailně a promyšleně popsaný,zápisky z novinnových článků,apod.

Po dlouhé době konečně kniha,která stála za přečtení!VŠEM DOPORUČUJI!

28.07.2015 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Na tuto knihu jsem se velice těšila-našla jsem si ji tady na databázi a zaujala mě,takže jsem si ji co nejdříve vyzvedla z knihovny.
Nápad na knihu by dobrý,dobře do skončilo,ale nemohu říct,že bych byla z knihy unešená,nebo mě nějak extra nadchla.Škoda.Do 150 stránky byla nudná (o ničem,dost jsem přeskakovala pasáže),pak se to dalo. Byla to oddechovka,ale můj šálek kávy to není.Hodnotím na 3*.

19.07.2015 3 z 5

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Přečetla jsem celou trilogii "Hříšné odstíny vášně" a musím říct,že jsem nadšená.Knihy měly své kouzlo a byly zajímavé. Moc se mi líbil nápad vztahu profesor + studentka, jejich minulost a tajemství (knihy neustále překvapovaly a udržovaly mne v napětí).Dále se mi líbilo,že se v trilogií prolíná historie i umění,dozvěděla jsem se o nových věcech a cizích slovech. Kniha byla i vtipná,viz. ke konci mě dostalo,když začala Julia rodit,tak byl Gabriel tak nervózní,že by se zapomněl i obléct; (viz. str. 522)
,,Takhle nemůžeš jít."
,,Proč ne?" Prohrábl si vlasy prsty ve snaze udělat ze sebe někoho, kdo se celpu noc dobře vyspal. Pak se poškrábal na zarostlé tváři. ,,Nemám čas se holit."
,,Podívej se na sebe."
Gabriel se zadíval na svůj odraz v zrcadle. Ke svému šoku a zděšení byl oblečený jen ve spodním prádle, v opovážlivých boxerkách, které měly všude po sobě fosforeskujícím písmem vytištěnou větu: ,,profesoři středověku dělají to v každém věku,,
,,Zatraceně! Dej mi chvilku!"
Julia se za ním smíchem odkolébala do ložnice. ,,Scott bude velmi potěšený, že nás jeho vánoční dárek bude doprovázet do porodnice. A v případě,že nastane výpadek proudu, alespoň nebudeme mít problém tě najít.Stačí, když si sundáš kalhoty."
Bylo fajn, že velkou roli hrál především děj a nejen sex.z
První a druhý díl jsem hodnotila čtyřmi*,ale jelikož na mě udělala série takový dojem-musím dát 5*!
Všem doporučuji.

PS: možná udělalo svoje,že je autorem takových knih MUŽ a ne žena! :)

07.07.2015 5 z 5

Film Marley & já se mi vždy velice líbil,proto jsem sáhla i po knize.
Kniha byla vtipná a hezky napsaná.Akorát to není můj "šálek kávy",některé pasáže jsou zbytečně zdlouhavé,že jsem je musela přeskakovat a u jiných bych ocenila delší rozpracování.

20.06.2015 3 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Krásná dětská kniha.
Dobře napsaná a děti moc baví. Krásně ilustrovaná od H.Zmatlíkové.
Dávám 5* (kam se na to hrabou dnešní ,,nesmysly")

04.05.2015 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Další vhodná kniha do ,,seznamu knih k maturitě z ČJ" ;-) Doporučuji.

03.05.2015 4 z 5