petusska01 petusska01 komentáře u knih

Polib mě znovu Polib mě znovu Stella Tack

Och no ja neviem. Také slabšie. Isté momenty samozrejme zažiarili, bolo to vtipné, oddychové, príjemné. Ale stále v takom nižšom priemere. Hlavné postavy taktiež neboli nejako veľmi zaujímavé, samozrejme Silver mala náročný život, z minulosti sa dalo ešte čo to potiahnuť. Taktiež nakoľko bola vycvičená ako bodyguard možno som od nej čakala nejako viac akcie, či prekuknutie všetkých tých záhad. Prescott bol taký zo začiatku taký mäkkýš, potom už bol taký nijaký mám dojem. Romantika bola mám dojem v oslabení popri všetkých tých kráľovských akciách a škandáloch. Stretnutie s postavami z minulého dielu bolo fajn, bolo to veľmi milé a vtipné medzi Ryanom a Silver. Ako nebolo to zlé, je to príjemná oddychovka ale nič svetuborné.

02.02.2023 3 z 5

Sladký nepřítel Sladký nepřítel Kristen Callihan

Ako prvý tak aj druhý diel sa mi páčil a príjemne ma prekvapil. Emma aj Lucian si prechádzajú veľkými zmenami v živote, ktoré sú pre nich náročné a aj zraňujúce. V tomto príbehu mám dojem, že Emma získala trochu navrch nad Lucianom, napriek tomu, že si taktiež prešla zradou a nutnosťou zmeniť prácu (aj bývanie) sa s touto výzvou popasovala akoby lepšie, silnejšie. Lucian mi však bol sympatický svojim (trochu skrytým) zmyslom pre humor, aj tým "brblaním" a tiež ma zaujalo neustále pečenie, ktoré dodalo príbehu krásnu, romantickú a nežnú stránku. Príbeh tiež dotvárali excentrickí členovia Lucianovej rodiny a tiež Emminy kamoši z minulého dielu. Ako som už povedala, Emma mala srdce na dlani a Lucian bol nerozhodný a tvrdohlavý, ale aj keď neskoro tak prišiel ten pekný koniec :) autorka po prvom diely nesklamala, je to príjemná oddychovka, nie úplne jednoduchá jednohubka ale s hlbším zmyslom a poučením. Môže byť :)

08.12.2022 4 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Elle Kennedy je proste pani. Táto séria patrla a patrí stále medzi moje najobľúbenejšie a týmto to len krásne zakončila. Samozrejme, pre tých, ktorí nečítali celú ságu je táto kniha zbytočná. Úžasne ma autorka vrátila do každého príbehu, postavy si aj po tých rokoch išli tie svoje "charaktery" a ja som ani náhodou nebola sklamaná. Logan, Dean, Tucker a Garett a ich ženy, ich "dospelosť" to je taká lahôdka, neviem čo viac by som povedala, iba že mi to pohladilo dušu. Nie preto, že by to bol nejaký úžasný poučný literárny skvost, ale je to milá, vtipná, veľmi príjemná oddychovka a pre milovníkov série úplne krásna čerešnička na torte. Vôbec by som sa nenahnevala, keby som si mohla prečítať aj ďalšie pokračovanie :-D

16.11.2022 5 z 5

Oheň mezi námi Oheň mezi námi Brittainy C. Cherry

Pri tejto sérii si treba počkať na tú správnu náladu. Pretože tu sa nesmeje,tu sa číta o temných stránkach života, o slabostiach a o bojoch s nimi, aj o výhrach aj pádoch. Nie je to ľahké čítanie, príbeh je plný emócií väčšinou smutných, ťažkých, kde tu presvetlených nádejou a láskou...aby sa opäť niečo mohlo zvrtnúť. Po tomto netreba siahať ak chcete niečo rýchle, jednoduché, humorné a romantické. Po tomto treba siahať keď Vám je maximálne dobre a chcete si pripomenúť, že život je niekedy ozaj na prd a mať normálnych rodičov a výchovu je extra bonus.

26.09.2022 4 z 5

Pomýlené srdce Pomýlené srdce Samantha Young

Musím povedať, že autorka je z väčšej časti zárukou kvalitného čítania - to pre mňa znamená plnohodnotný dej, zápletku, rôzne typy emócií, rôzne sociálne či psychické problémy postáv a ich riešenia. V tomto príbehu sa romantika nachádzala iba v prvej časti (minulosť), ktorá bola aj optimistickejšia, tá druhá časť to bol emocionálna jazda. Naozaj prepracovaný príbeh, dialo sa tam toho ozaj veľa. Čo sa týka hlavných postáv- ich odhodlanie a lásku som síce ocenila, ale nakoľko autorka realisticky vykreslila aj ich chyby, sympatie voči nim neboli veľké ale zato o dosť skvalitnili môj zážitok z tohto čítania. Odporúčam určite, avšak z jednoduchého a nenáročného čítania tento príbeh určite nemožno obviniť.

12.09.2022 5 z 5

Rozzlobený bůh Rozzlobený bůh L. J. Shen

Wow. Toto bola jazda. Výborná, emocionálna, napätá, bláznivá, škandálna, nelegálna, erotická jazda. Celá séria, aj predchodcovia, tvoria moje topky v rámci príbehov a tento nebol výnimkou. V prvom rada by som spomenula tú emocionálnu nálož, do ktorej som sa vďaka štýlu písania mohla dokonale ponoriť, do sklamania a šikanovania Lenory, do prekvapenia v podobe každej odhalenej myšlienky od Vaughna, do jeho boja samého so sebou a pomsty. Do tých silných pocitov, ktoré medzi sebou mali. V pozadí sa taktiež odohrávali takpovediac temné príbehy, ktoré úžasné dotvárali ponurú atmosféru tohto príbehu, o to viac žiarili tie pozitívne pocity, nádej a láska. V určitých chvíľach som mala dojem, že vidím aj črty Amo Jones či mojich obľúbených Royalovcov. Musím povedať, že rada si sériu prečítam neskôr opäť od začiatku. Aby nebola recenzia len o ospevovaní, napriek tomu že som dosť nadšená, tak verím, že čitateľ si zvolí vhodnejší spôsob riešenia takýchto tráum a sporov ako pomstu :)

21.07.2022 5 z 5

Iskra nádeje Iskra nádeje Layla Hagen

Určite musím túto knihu, príbeh pomenovať ako emocionálny. To zaručene. Od strachu, cez hľadanie odvahy, držania sa nádeje, lásku a bolesť. Akcie tam bolo veľmi málo. Ozaj som bola prekvapená ze vlastne 99% sa odohralo na jednom mieste. A ten zvyšok bol len ďalší emocionálny nášup. Určite toto nepatrí do bežných klasických romantických príbehov. Ani do robinsonoviek. Ani drámy. Je to taká zmeska plná emócií. Nie jednoduchá. Niekomu sa to zapáči a niekto to môže v polovici hodiť do krbu. A je to v poriadku.

13.06.2022 4 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Och, toto bolo sladké. Musím povedať, že začiatok bol super, vtipný. Dialógy hlavných hrdinov ma ponechávali v napätí a ja som sa bavila a chcela viac. A potom zrazu - nuda. Akoby keď sa dali dokopy,tak ani chýru ani slychu po tej príťažlivosti a chémii. Už len holé fakty. Sme spolu mesiac, spíme spolu, píšeme spolu...potom zrazu zápletka, trošku slabšia ale to už som Jacoba vnímala tak ako nezaujímavé týpka a potom zrazu ten presladený koniec...všetko dobre dopadlo, teším sa, ale zaujatie som stratila niekde v polovici. Potom to už rýchlo odsýpalo. Prvý diel sa mi zdal putavejší.

10.06.2022 4 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Kým som sa dostala k druhému dielu, musela som si opäť prečítať prvý. Väčšinou to nerobím, ale táto séria a Poppy s Casom ma celkom dosť lapli. Samozrejme, takto ako to nadvazovalo, všimla som si ako často tam Poppy vraví stále to isté, Cas detto. Ale bavilo ma to, a ani od druhej časti som sa nevedela odtrhnúť. Dialógy medzi nimi ma bavia, aj Kieran je super. Poppy tiež relatívne zreje a zisťuje kým je, aj keď niekedy jedná veľmi nezmyselne, niekedy veľmi odvážne. Eroticke scény ma mierne prekvapili, nakoľko som myslela ze séria je určená pre nižšie ročníky a Poppy je nevinná a bla bla, ale tak nevadia mi, som zvedavá co sa tam ešte zvrtne :) koniec bol akože knižne obrovský, ale kooopec veci mi nedavalo zmysel. A tiež mam podozrenie na tú zradcovskú postavu, takže určite musím čítať aj ďalší diel. Celkovo má séria chytila a ak sa trošku privrú oči, je to super čítanie pre milovníkov tohto žánru.

22.05.2022 5 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

Ako som už povedala, Amo je šialená. Vytvára svety typu Pána prsteňov, či vlastne Mordoru? Napriek tomu, že väčšinou pri čítaní si niekoho obľúbime, nájdeme spllocne črty s postavou a tým si príbeh ešte viac zamilujeme...tu veru u mňa to tak nefunguje, napriek tomu sa nedá od príbehu odtrhnúť. Akoby využívala silu "morbidnej" zvedavosti, lebo my vieme ze niečo sa stane, my vieme ze to bude bolieť, že to bude niečo ohavne, nelegitimne alebo čokoľvek mimo nášho bezpečného sveta ale my to proste chceme vedieť, čítať a prežívať. Na niektoré pasáže jej kníh by som dala značku nevhodné pre citlivé povahy. Ale napriek tomu, som zvedavá co bude ďalej. A aj na ďalšie série. Smelo do toho, posúvajme hranice aj nášho čítania a cítenia teda.

28.04.2022 4 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Vi Keeland patrí medzi moje obľúbené autorky. Aj keď si uvedomujem, že jej príbehy sú jednoduchšieho charakteru a viac menej sa nedočkáme rozoberania nejakého hlbšieho problému, tak poväčšinou sú ale zárukou vtipného, príjemného, sexi príbehu s fajn postavami a niekedy prekvapivou zápletkou. Tento príbeh mi bol tiež sympatický, zo začiatku veľmi vtipný, Stella bola v pohode, Hudson taký fajn biznismann, Olívia tiež bola super spestrenie. Keď sa dali dokopy, vnímala som ich ako trošku prisladkých, čo sa ukázalo aj na konci knihy. Niektoré veci mi prišli nedoriešené (sestra, ex manželka, Charlie) ale to už je len moja zvedavosť, že čo bolo potom... Môže byť, kto ma Vi rád, nebude sklamaný.

13.04.2022 4 z 5

Dej mi Království Dej mi Království Marcy Jell

Tak, toto bol trapas. Veruže som sa ja veľmi hanbila za tie postavy, čo to tam predvádzali. Za prvé som bola veľmi zarazená tým, ako príde obyčajná žena, slobodná mama, do nejakej práce a zrazu je z nej vychytená modelka a všetci z nej padnú na zadok. Nehovoriac o tom, že syna nechá 14 dní bez mamy. A potom správanie Olivera na začiatku, medzi Tessou a Lay, a potom zrazu boom a 5 rokov a potom zase jedna strana a sa milujú a poďme adoptovať deti?! Pričom nezabúdam, že bol s Tessou, keď bol fotiť po 5 rokoch s Laylou.. A ona to vedela.. Kde je nejaká sebaucta?? Toto bolo tak domotaná strašne, tak nereálne, tak uponáhľané... A tak strašne mi ku koncu tá Layla vadila, zo začiatku bola ozaj "normálna, obyčajná" ale potom čo predvádzala..A Oliver bol jednoducho rovnaký ako ten jeho brat, čo ho tak strašne odsudzoval za všetko. Och. No o tomto si zrovna čítať nemusím.

27.03.2022 1 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

Opäť som sa vrátila k tejto sérii, opäť nesklamala. Nebolo to dokonalé, celkovo tá zápletka, to čo malo spolosobiť tú konečnú drámu, bolo také chabé. Ale o depresiach sme sa dozvedeli že sa neriadia zdravým rozumom, takže to beriem tak. Stella bola fajn, pre mňa nijako výnimočná, ale v očiach Jaxa bola úžasná. Jax bol taktiež sympaťák, super kamoš, aj keď niektoré veci boli také... zvláštne. Celkovo však mám rada na takýchto sériách tu partiu ľudí, kamošov, ktorí sa jeden o druhého starajú a doberajú sa navzájom. Určite je to fajn pokračovanie série, som zvedavá na ďalšie príbehy.

08.03.2022 4 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Po takom pomalom začiatku sa to krásne rozbehlo. Príjemná oddychovka, vtipná a v konečnom dôsledku s veľmi pekným motívom - ostaň sama sebou. Hazel síce bola na mňa "trochu moc" , ale veľmi som si ju obľúbila, rovnako ako Josha. Ich dialógy a randenie ma veľmi bavilo, aj keď v konečnom dôsledku sa dalo predvídať ako to skončí. Christina opäť nesklamala, určite tento príbeh patrí k tým jej lepším.

20.02.2022 5 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Na L. J. Shen to bolo nejaké prisladké ale mne sa to páčilo. Opäť tu vystupovali moje obľúbené typy postáv - samostatná vtipná žena a "bad boy bussines man" ktorý však miluje svoju rodinu. Tá bola ozaj úžasná. Samozrejme príbeh sa nezaobišiel bez rôznych klišé, tie mi však nejako nevadili. Dokonca sex bol naozaj iba v úzadí, čo sa už veľmi nestava. Áno, síce to je jednohubka ale v konečnom dôsledku veľmi príjemná, vtipná, plná rôznych zapletiek ale tiež rozvoja postáv k lepšiemu. Môže byť.

19.02.2022 5 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Mne sa to páčilo. Akože, nebol to veľmi originálny príbeh ale u týchto kancelárskych romancí, kde sa najprv nenávidia atď atď, už neviem čo by sa dalo vymyslieť nového. Taktiež som už niekde aj čítala o žene, ktorá spala v chajde a mala 5 úväzkov a muž jej nosil jedlo... Je to taká zlátanina, ale nebolo to zlé. Celkom vtipné a milé. Postavy mi boli celkom sympatické a na konci to bolo až vyložene presladené. Podľa mňa, nie je chyba si to prečítať ale asi to nie je vyslovene nutnosť chýbajúca ku šťastiu.

11.01.2022 4 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Anotácia ku knihe myslím znela trochu zaujímavejšie. Nechcem samozrejme podceňovať traumy oboch hrdinov, ale teda tie myšlienkové pochody to bola nuda. A hlavne, z príbehu som mala dojem že okrem dvoch pús sa medzi hlavnými hrdinami nič neudialo a zrazu láska ako trám. Trošku nuda, June a Mason vyzerajú dynamickejšie.

18.12.2021 2 z 5

Ty nejsi moje spřízněná duše Ty nejsi moje spřízněná duše Ilsa Madden-Mills

Príbeh ma veľmi príjemne prekvapil. Aj keď v minulej časti som si o Giselle nemyslela nič dobré veru, tu môj názor na seba zmenila, čo je fajn. S Devonom im to ale veľmi išlo, dialógy super, vtipné...aj tie postavy naokolo som si obľúbila! A Devon!! tak to áno, to je sympoš, ešte väčší než Jack z prvej časti :) bude aj Aiden??

08.12.2021 4 z 5

30 nocí vášně 30 nocí vášně Christine D’Abo

Akože je to jedna z tých jednoduchších a rýchlo prečítaných kníh, ktorá nevyvoláva nejaké veľké emócie, ale zabavila som sa, bavilo ma to, takže nie je o čom. Glena mi bola o trochu viac osobnostne sympatickejšia ako Erik, ten bol veľmi rozporuplný. Vyzerá to na celkom dobrú sériu, teším sa na ďalšie pokračovanie so sexkartami.

26.11.2021 5 z 5

Válka s láskou Válka s láskou Winter Renshaw

Nie zlé, nie dokonalé. V podstate veľmi príjemný príbeh, Love bola super ženská, Jude veľmi príjemný chlapík. Ničím nejako zvlášť nevynikali ani nezaujali, až teda na Huntera, ten vyvolával veľmi silné emócie vo mne, samozrejme negatívne. Ostatné časti knihy sú v podstate milé, viac menej nevyvolávajúce vo mne akékoľvek pohnutie alebo emócie, což je trošku škoda. Celkom mam dojem ze tam všetko išlo tak po povrchu. Ale na zimné večery môže byť.

25.10.2021 4 z 5