petusska01 petusska01 komentáře u knih

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Som príjemne prekvapená. Vidím ze mnohých štvala Eden s tou jej povahou, ale mne sa to páčilo ako sa jej postava vyvíjala. A tak trochu by som aj ja mala problém uveriť mužovi ktorý sa živí klamstvami... Aj keď všetko dobre dopadlo, kniha bola pútavá, príbeh aj vtipno smutný, sexu akurát, takže za mňa určite odporúčam

17.04.2021 5 z 5

Ve tvých snech Ve tvých snech Kristan Higgins

Príjemné prekvapenie. Postavy mi boli sympatické, najmä emmaline! Ozaj vtipné situácie, aj suchý humor, zápletky aj negatívne postavy-všetko fungovalo. Ku koncu mi mierne chýbalo vyriešenie traumy u Jacka a vyhľadanie pomoci ale inak mi nič nevadilo. Odporúčam.

06.09.2020 5 z 5

Hriešna dohoda Hriešna dohoda Elizabeth O´Roark

Ooo pekné !! Musím povedať, že priebeh tohto príbehu som si užívala oveľa viac ako koniec. Ten proces odkryvania vecí, spoznávanie, zbližovanie...autorka píše veľmi pútavo, vytiahla ma do víru emócií a veľmi som držala palce obom. Hayesa na začiatku by som síce asi odohnala palicou, ale všetko sa to vysvetlilo. Humor Tali a jej starostlivosť mi boli veľmi sympatické, potom aj Hayes odkryval postupne svoje srdce. Úplne som cítila aj Talinu frustráciu z postupov u nich v rodine ale našťastie teda sa to vo veľkom štýle a sladko poriešilo. S kľudom odporúčam ďalej, príjemná romantická knižka, oddychovka na pár hodín čítania, s humorom, s napätím a neporiadnymi členmi rodiny.

12.11.2023 5 z 5

Znovu od začátku Znovu od začátku Kylie Scott

Oooooo, veľmi pekné!! S podobnou témou som sa v rámci romantickej knihy stretla málokedy a preto to bolo ozaj zaujímavé. Do toho detektívna vložka a atmosféra na zbližovanie vytvorená. Zloduch bol síce akoby patrný na prvý pohľad ale aj tak sa to čítalo veľmi dobre, Ed aj Clem boli veľmi sympatický a fajn, ze sa Clem pamäť nevrátila:) tie jej brepty a nefungujuci filter kvôli nefungujúcemu laloku boli fajn :) Ed bol veľmi milý sexi a taktiež intímne scény boli popísané veľmi príjemné, narušilo ma to ako v iných príbehoch. Viac menej naozaj nemám čo vytknúť. Paráda.

12.05.2023 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Tak, toto sa mi páčilo. Konečne. Oproti posledným knihám, na ktoré som natrafila toto bolo o dosť lepšie!! Ak teda beriem príbeh z pohľadu- najlepsi kamoši, žiarlivosť a priznanie si citov- je to klišé. Ale plus úžasná scenéria, vtipná partia, celebrita = veľmi pekné a fungujúce spojenie. Will ako postava nebol nejako prešpekulovaný, svoje city až do konca neukázal... Izzy bola fajn, vtipná, sebestačná, páčila sa mi aj Colom ako si stála za svojim... jedine teda tiež mala problém s komunikáciou, ale inak by nemala kniha toľko strán, keby to bolo také jednoduché... Túto autorku mám rada a doteraz ma nesklamali jej príbehy. Odporúčam.

28.08.2022 5 z 5

Struny srdce Struny srdce Melanie Moreland

Ach, kebyže Logan nemá rád trosku drsný sex tak sa z toľkej sladkosti asi rozpustím. Príbeh bol príjemný, len na mňa sa veci vyvinuli trochu prirýchlo a potom už to bolo len sladšie a sladšie. Okrem takej tej nerealnosti a toho ako Logan ju dokonale poznal a už len od pohľadu ju vedel celú prečítať by z toho bol dokonalý príbeh, nakoľko celkom sa v ňom autorka dotýka mamonárstva, problémov s peniazmi, psychických problémov a tiež vyrovnávania sa so stratou. Niekedy som bola trochu znudená- asi tou dokonalosťou, ale inak to bol vcelku kvalitne strávený čas pri knihe. Autorka písať vie, len niekedy jej to vyjde viac a niekedy menej.

30.06.2022 3 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Dávam plný počet aj keď som čítala aj lepšie príbehy určite. Mám trošku dojem, že niektoré odseky akoby som už niekde videla... Ale celkovo môžem povedať ze je to vydarené pokračovanie prvého dielu. Gabriel bol veľký sympos a veľmi starostlivý, napriek všetkým tým nepeknym veciam ktoré si o sebe myslel sa správal velmi dobre. Sophia bola také prerastené dieťa a aj keď jej Gabriel v hádke povedal pravdu, vôbec sa nezmenila...ale tak hold, aspoň bola vtipná. Pribeh sám o sebe je fajn, takže ako pokračovanie určite odporúčam. Bola by som v budúcnosti zvedava na Jaxa a Brennu.

14.01.2022 5 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Kasie West

Prijemné milé čítanie pre mladšie ročníky, ale to mi vôbec nevadí. Kasie mám rada práve pre tú jednoduchosť, aj keď vždy sa dotkne aj vážnejších tém a príbehy nesú aj pekné posolstvá... Moorová mi teda zo začiatku prišla pekne odťažitá od sveta mimo plávania. Jej kamarátka Amelia s nou veru mala svätú trpezlivosť. A potom sa mi veľmi páčilo ako sa pomaly otvára a ako jej je v tom "ten chlapec" nápomocný. Nikto nie je dokonalý a to je tiež fajn motto.

25.11.2021 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Pokračovania som sa nevedela dočkať a naozaj nesklamalo. Jedna z mojich naj sérii ever. V podstate ani nemám čo vytknúť, do deja aj postáv som sa zamilovala už v prvej časti. Na jednej strane som už chcela aby sa to všetko rozuzlilo a Sage sa postavila svojmu najväčšiemu strachu na druhej strane som vedela, že tým príbeh skončí a to som nechcela. Koniec bol rýchly a záber mierne pre mňa nedostatočný ale to len preto, že som si všetkých tak obľúbila. Určite odporúčam a určite sa k príbehom znovu vrátim.

28.07.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Príbeh s pomaly sa rozvíjajúcou romancou na akú sme u autorky zvyknutí! Veľmi pekné. Páčila sa mi chémia medzi hrdinami, sarkastické poznámky a ich doťahovanie bolo ozaj zábavné. Celkovo som sa vedela vžiť do tej súťažnej atmosféry. Jasmine bola niekedy ozaj otravná, so svojími myšlienkovými pochodmi ale Ivan to vyvažoval svojim prístupom. To čo mi vadilo pri predchádzajúcich príbehoch tak aj tu - keď už sa konečne dali dokopy tak sa to rýchlo skončilo :) plus mám dojem, že niektoré veci by som ja osobne chcela dovysvetlovať ale inak nemám vážnejších námietok a som spokojná :)

20.05.2021 5 z 5

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

Ozaj podarený príbeh. Deje sa tam toho ozaj veľa. Kira je mi veľmi sympatická, Grayson sa správa často dosť nepríjemne ale beztak sa mi spolu páčili. Aj vedľajšie postavy sú veľmi dôležité a pozdvihli celý príbeh, ktorý vo mne vyvolával celú škálu emócií. Ozaj oceňujem a odporúčam.

03.01.2021 5 z 5

Aiden Aiden Melanie Moreland

Ako aj prvý diel, aj tento ma dostal. Nemôžem povedať ze by to bola úplne naj kniha co som čítala, ale spojili sa tam veci ktoré mam rada ako príjemná vtipná a samostatná hrdinka, muzny a ranený chlap a perfektná partia okolo nich. Zápletka bola predvidatelna ale nevadilo mi to. Teším sa na tretiu časť.

14.09.2020 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Musím povedať že som čakala trochu viac. Ani len ten sex tam nebol taký zaujímavý ako by som podľa anotácie očakávala. Ale postavy príjemné, zápletka takpovediac predvídavá a netreba čakať nejaké hlboké myšlienky. Oddychovka fajn, neviem či sa k nej ešte niekedy vrátim.

25.08.2020 4 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Tieto hokejove pribehy, zname postavy a Elle Kennedy - to ma nikdy nesklame. Odporucam. Aj vsetky stale dokola :)

03.05.2020 5 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Fúú, za mňa to bolo celkom nabité. Layla tam s tými chlapmi mala celkom narobené, akože tieto trojuholniky až tak veľmi neobľubujem ale toto ma celkom chytilo. Zayne sa tu konečne trosku prejavil, v prvom dieli mi prišiel ako taký dilinko, tu sa konečne správal ako taký chlap a Layle dosť poplietol hlavu. Roth naopak bol jemný schizofrenik, ktorý od Layli nevedel odtrhnúť ruky, pritom vravel niečo iné. Nečudo, že Layla bola dosť zmätená, ja sama som nevedela zrazu či som tím Zayne alebo Roth. Áno samozrejme, Layla a jej nekonečné myšlienky a pocity viny boli celkom otravné, ale okej, má 17 rokov a teda život (a Abbot) sa s ňou nemazná. Koniec, boj o život a nakoniec aj vrchol zápletky ma samozrejme namotivovali na ďalšiu časť, ktorá je tuším v nedohľadne. Jasné, asi je to pre mladšie ročníky a je tu asi podobný námet v tejto trojke ako tím Edward a tím Jacob (;-)) ale musím povedať, ze u mňa tento diel celkom zabodoval.

20.05.2023 5 z 5

Královsky obdařen Královsky obdařen Emma Chase

Skvelé! Okej, viac menej som nadšená preto, lebo som mala chuť presne na niečo takéto - vtipné, milé, jednoduché, s príjemnými postavami a ich bláznivými kamošmi, sexi chlap, sexi scény, chémia medzi postavami.... také zemilovávanie skrz roky, potom taký spád aby prišla očakávaná zápletka a pekný (trošku "priveľký) koniec. Zľúpnuté za chvíľu, zostala príjemná nálada a to je to co ni trebalo a toto úplne splnilo. Takže za mňa v tomto stave plný počet, aj keď si uvedomujem, že ďalší krát to už možno čítať nebudem. Ale celá séria je veľmi príjemná!

09.04.2023 5 z 5

Drahá Ava Drahá Ava Ilsa Madden-Mills

Príjemné čítanie. K bonusom tejto knihy patrí určite hlavná hrdinka - silná, samostatná, realistická, milujúca, ktorá aj napriek zažitej dráme dokázala to, čo chcela. Nakoľko téma stredná škola, bohatí chlapci a chudobné žieňa nie je ničím nová, tu je bonusom tiež tá záhadná časť príbehu a jej rozuzlenie. Knox ako chlap ma až tak nezaujal, na koni tu bola Ava, ale aj on mal zaujímavú dejovú líniu, spolu s bratom. Oceňujem jeho emočné stvárnenie, väčšinou sa "hrajú" na tvrďákov, ale Knox bol relatívne otvorený v prejavoch. Koniec bol už na mňa trošku taký prisladký, hlavne teda po takom čase, ale epilógy boli fajn :) čo môžem vytknúť je asi preklad, lebo niektoré veci sa mi nejako nehodili. Takže, ak máte v obľube tému strednej školy, bohaté vs chudobné decká, tak určite do toho. Je to taká jednohubka, raz prečítať a stačí :)

23.01.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Ja som normálne nadšená... Postavy Olive aj Adama sa mi veľmi páčili, aj to akí boli nemotorní v bežnom svete aj s tými ich výstrelkami....Ten odborný akademický svet sa mi tiež pozdával a bavilo ma to. Zápletku s tým "zloduchom" som neočakávala, takže aj s takéhoto prekvapenia som nadšená. Blázniví priatelia tiež splnený. Celkovo to veľmi všetko ladilo dokopy a bolo to vtipné, príjemné, oddychové a pokojne by som so to prečítala ešte raz. Za mňa veľké áno.

08.11.2022 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Nebola to topka ale ani zlé. Čo sa mi páčilo bolo určite akoby dvojjazyčnosť a plavenie sa po mori aj poukazovanie na históriu a pamiatky. Taktiež som si obľúbila Josie a malú dcérku, mali veľmi milé scénky spolu. Josie ako postava bola tiež sympatická, až teda na niektoré jej myšlienkové pochody a záchvaty ľútosti. Bola milá vtipná samostatná, čož u žien vždy oceňujem. Xavier zo začiatku bol fajn, ku koncu už robil také somariny, správal sa sebecky veľmi. Čo sa mi nepáčilo - ozaj to bolo zdĺhavé, raz jeden raz druhý tam vymýšľali a potom zrazu z čista jasna všetko išlo a koniec ako z rozprávky. Aj napriek tomu to bolo však príjemné čítanie, pomaly sa tam odkrývali tajomstvá a postavy sa spoznávali aj vyvíjali. A trochou prižmúreného oka môže ísť o kvalitné čítanie.

01.09.2022 4 z 5

Muž mých snů Muž mých snů Penelope Ward

Nie som ani sklamaná a ani úplne očarená, což je aj tak stále viac ako pri iných knihách. Príbeh bol jedna veľká horská dráha a viac menej sme podobný dej už niekoľkokrát čítali u iných autoriek - "najlepší kamarát môjho brata a ja, musíme sa skrývať a brat sa to dozvie". V pozadí sa však odohrávali aj ďalšie traumy jednotlivých hrdinov, zápletky a potom konečne prišlo to rozuzlenie na konci. Príbeh bol príjemný, neprišiel mi ani nudný ani nejako veľmi ma nepripútal, rovnako som si neoblúbila bohužiaľ ani žiadnu postavu. Celkovo však je toto kniha vhodná na odporúčanie, nie je to od autorky úplná topka ale nie je to ani strata času. Oceňujem však pohľad autorky na odbornú pomoc a ako sa jej hrdinovia popasovali so svojím osudom.

20.07.2022 4 z 5