petusska01 petusska01 komentáře u knih

Nemilosrdný rival Nemilosrdný rival L. J. Shen

Hmmm. L.J. SHEN okupuje popredné priečky mojej autorskej hitparády. Zatiaľ som nebola zo žiadnej jej knihy vyslovene sklamaná. Určite sú niektoré viac a niektoré menej skvelé, ale stále skvelé. Hlavná hrdinka sa mi páčila aj ako mladá aj v prítomnosti - jej sila, jej humor, jej bláznivost. Áno, to celé okolo jej rodičov bolo také pre ňu dosť zmätočné, ale potom spravila správne rozhodnutie!! Nicky aj Christian sa fajnovo naladili na túto humornú vlnu a dodali tomu skvelý nádych tajomstva, romantiky, mužskej agresie ale aj emócií. Preskakovanie do minulosti ma udržiavalo v napätí a to pomalé rozlúskavanie tajomstiev povýšilo tento príbeh nad nálepku romantický. Rada si prečítam aj ďalšie príbehy o Christianových kamošoch to jen jasné.

15.02.2023 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Príjemné prekvapenie. Samotný príbeh nebol úplne originálny, ale to vtipné spracovanie ma dostalo. A samozrejme aj postavy boli k mojej radosti prepracované celkom dosť, najmä Netvor. Ten bol celý super, aj keď teda ten jeho život a traumy... Takže nie je to najkvalitnejší príbeh určite, ale proste dokopy to dáva veľmi príjemne strávené chvíle.

11.12.2021 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Elle a jej hokejisti!! To je vždy topka! Je pravda, že najradšej čítam o sebavedomých ženách, samostatných a Taylor mi v tomto trochu nesadla. Dialógy a chémia medzi nimi bola úžasná a potom zrazu také sebaznicujuce myšlienky. Connor bol úžasný, riešil si aj svoje drámy, ale ako vystupoval a pristupoval k Taylor to bolo obdivuhodné. Celkovo by som príbeh zaradila k tým slabším z hokejovej série ale rada som sa "stretla" s ostatnými známymi a kto má rád predchádzajúce príbehy neurobí chybu ani s týmto.

11.10.2021 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Toto bolo, okrem iného, veľmi zmysluplné. Jasné, bolo to vtipné, sexi (aj keď sexu bolo málo, napätia bolo dosť), so zápletkou, s trojuholníkom, s rozvojom a posunom hlavnej hrdinky... A navyše to malo veľmi príjemného hrdinu, ktorého kvality sa priebežne ukazovali aj napriek klišé príbehu a okrem toho to malo posolstvo, ak to tak môžem nazvať. A to tú knihu posunulo trochu vyššie na rebríčku. Mne sa to veľmi páčilo, samozrejme, čítala som aj lepšie knihy ale tu hlavná hrdinka predstavovala asi myšlienky snáď každej ženy, ktorá keď nie je v dnešnom svete dokonalá, tak má problém.

07.01.2022 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

Veľmi dobré. Z anotácie som sa bála, že to bude strašne depresívna knihy, plná traumat a drámy ale našťastie sa to nenaplnilo a aj keď sa tam udiali staré traumy tak to bolo podané citlivo a nie prehnane. Celkovo kniha bola plná nádeje a postavy sa nezaoberal zbytočnými na nervy lezúcimi myšlienkami a stálym rozoberaním minulosti aj keď samozrejme im to dosť zasahovalo do života. Ale všetko to bolo takou tou dokonalou strednou cestou podané až z toho vyšiel tento veľmi kvalitný príbeh. Aj Westa aj Grace som si obľúbila, ten koniec znel super a všetko to bolo tak realistické a uveriteľné... Odporúčam určite.

14.12.2021 5 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Príbeh nesklamal! Je to taká jednoduchšia kniha, veľmi rýchlo sa číta a až na tie dojemné osudy postáv tam nie sú dramatické zápletky ako to býva v iných príbehoch (za každú cenu ešte ich ešte rozdeliť a pod.) takže mi príbeh plynul veľmi ľahko a príjemne, vtiahol ma do deja. Obe postavy sú úžasné! Opäť majú aj skvelých kamarátov, takže sa teším aj na ďalšie časti. Odporúčam.

16.03.2021 5 z 5

On On Elle Kennedy

Moja prva kniha s touto tematikou. Nebola som si celkom ista ako to bude ponate a ako to budem vnimat ale velmi dobre!! Na zaklade tohto pribehu som siahla aj po dalsich podobnych pribehoch, ale tato je absolutna zatial neprekonana topka.

03.05.2020 5 z 5

Analýza lásky Analýza lásky Ali Hazelwood

Milá, príjemná letná romantika! Pre milovníkov mačiek:) zo začiatku, aj stred to malo spád, dynamiku, dosť ma to chytilo, tie vedecké veci boli síce niečo odlišné od iných príbehov ale niektoré veci už boli na môj romanticky naladený mozog priveľa:) ku koncu som sa nejako zasekla a dala si deň pauzu. Sklamala ma trošku Bee, všetko sa rúcalo a ona sa vzdala. Zápletka bola viac menej nečakaná a rozbúrila hladinu a potom sa všetko ukludnilo, vyriešilo, jednorožce kukali dúhu a všetko bolo v poriadku. Pekné, môže byť. Oceňujem kamošky a sestru samozrejme!!!

31.07.2023 4 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Neviem ako to tá Zapata robí...Pretože keď sa na to pozriem z tej stránky čo hodnotím napr. v iných príbehoch - humor, akciu, zápletku, romantiku, erotiku- tak rozobrané na drobné Zapata toto viac menej nemá na prvý pohľad viditeľné. Tu dokonca Aiden takmer nerozpráva ,takže aj tie dialógy sú úplne inde. Tak ako je možné, že tento príbeh bol úplne úžasný? Že mi tam nič nechýbalo? Áno, Aiden sa správa viac menej ako robot, Vanesa je plná emócií a ich rodinné osudy sú fakt tragické (najmä Suzie veru)...ale proste dokopy... ako sa to vyvýjalo, oni ako osobnosti rástli a "učili" sa spolu čeliť svetu...Tak ako aj predchádzajúce príbehy sú úžasné, aj toto môžem len odporúčať. Nejde o eroticko,romantickú jednohubku plnú akcie a reakcie. Napriek tomu sa človek nenudí a ostáva v napätí až do konca ! Zapata nesklamala.

10.08.2022 5 z 5

Když jsme se proslavili Když jsme se proslavili Sarina Bowen

Tak toto bolo ozaj super. Tajomné, napínavé, sexi aj nevinné, vtipné a plne hudby aj hokeja :) co viac si priať? Plus obe hlavne postavy boli relatívne prepracované, vrátane vecí, ktoré riešili a ako sa k nim postavili. Tento príbeh ale aj celú sériu hodnotím naozaj veľmi vysoko, jedna z tých kvalitnejších kde vás nezaskočia nezmyselné aktivity a ani slečny ktoré lezú svojimi myšlienkovými pochodil na nervy. Rovnako si každý nájde osobu s ktorou sa dá stotožniť. Odporúčam.

06.07.2022 5 z 5

Ty nejsi můj Romeo Ty nejsi můj Romeo Ilsa Madden-Mills

Sladké. Jack nie je typický hrdina z takýchto kníh, čo bolo príjemným osviežením. Elena mi tiež bola veľmi sympatická. Zvyšok rodiny a partie perfektne sedeli do príbehu a dotvarali príjemnú, zaujímavú atmosféru aj v malom mestečku ale najmä v príbehu tejto až harlequinskej lásky. Takže za mňa spokojnosť. Uvidíme aký bude druhý diel nakoľko Gisele mi nebola veľmi po chuti.

03.12.2021 5 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

Toto bola topka. Naozaj jeden z tých príbehov, ktoré majú všetko - kvalitné postavy, super ľudí okolo, humor, erotiku aj zápletku. Vyvolávalo to emócie. Tak ako prvý príbeh, aj tento druhý diel bol super. Sarina Bowen ako autorka sa v rámci tohto žánru u mňa prekopáva dosť vysoko. Odporúčam.

06.07.2021 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Príbeh je veľmi príjemný aj pútavý, miestami ozaj vtipný a aj erotiky je tam akurát. Plný počet však nedávam preto lebo ozaj neviem, ktorá z hlavných postáv mi viac liezla na nervy. Niekedy predvádzali veľmi nepochopiteľné správanie a komunikáciu ale inak to bol celkom podarený príbeh - úvod série. Určite sa vrhnem aj na pokračovanie.

05.07.2021 3 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Ja Zapatu mám veľmi rada, jej knihy dokážem čítať aj niekoľkokrát, čož je pri tých množstvách príbehov v ponuke dosť rarita. Chápem aj negatívne komentáre, ktoré sa tu vyskytli ale proste som si u nej zvykla, že sa všetko "vlečie" a nakoniec som ešte aj sklamaná,že už sa veci vyriešia,povedia a končia :) lebo to napätie medzi postavami, emócie, odkrývanie tajomstiev, spoznávanie to všetko proste ma udržuje úplne v strehu a nemôžem sa od toho odtrhnúť. V tomto príbehu bola Bianca na jednej strane taká samostatná, šikovná a na druhej strane úplne že sa podceňovala...Zac so svojím sebavedomím vystupovaním a úsmevom zase ukazoval Biance aj tú bojazlivú stránku a to sa mi veľmi páčilo. A ten humor a vtipy a prdy čo medzi sebou dávali, to som sa niekedy už nahlas rehotala. Nejako si nepamätám, že by v minulých príbehoch bola aj taká odľahčená a vtipná atmosféra. Okrem iného samozrejme, športovec a športová téma, kuchárka, vlogy to všetko je veľmi aktuálne a príťažlivé, takže za mňa toto spojenie veľmi zafungovalo a z knihy som nadšená !! A kamoši a rodina boli bonus!!

12.11.2023 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Zaujímavé. Autorku mám rada, tak určite som si knihu chcela prečítať, aj keď anotácia ma veľmi nezaujala a nie som ani "milovníkom" tohto žánru ALE musím povedať, že som sa chytila na háčik. Okrem fantasy sveta Strážcov a Démonov je samozrejme ťahúňom aj milostný trojuholník, ktorý pokiaľ nie je vyriešený tak sme v napätí vždy a chceme čítať ďalej a ďalej. A aj keď Layla mi nie je nejako prehnane sympatická a autorka vcelku ukazuje jej chyby v úsudku či nezmyselné správanie, v priebehu času sa postava vyvíja, spoznáva svet a samu seba a mení sa, čož je pre mňa taktiež motív čítať ďalej. Momentálne patrím do "tímu Rotha" a som zvedavá čo s ním bude ďalej...Autorka teraz aj v iných knihách fajnovo pracuje s motiváciou pokračovať v čítaní, a to napriek tomu či čitateľ je alebo nie je cieľovka alebo xi príbehom je nadšený dosť alebo len trochu! Super schopnosť.

07.09.2022 4 z 5

Když jsme si věřili Když jsme si věřili Sarina Bowen

Po dlhšom čase príbeh podľa môjho gusta!!! Viac menej pokračovanie série, ktorá sa mi zatiaľ celá veľmi páči!! Bella a jej prežívanie, jej sloboda,samota a bolesť...to všetko bolo veľmi emotívne spracované a zanechalo vo mne veľmi silné emócie... A Rafe!! Dokonalejšieho chlapa by sme ťažko hľadali...a tie španielske slovíčka akoby som "počula". Viac menej som síce stále čakala na nejakú zápletku medzi nimi ale asi si Bella odžila už dosť. Koniec bol milý a príjemný, pokojne by som pridala pár strán ešte s nejakým epilógom. Celú sériu vrátane tohto príbehu hodnotím zatiaľ veľmi pozitívne a odporúčam.

03.07.2022 5 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Som spokojná. Vtipný a jednoduchý romantický príbeh, trošku bláznivý ale stále našťastie v mojich hraniciach (William bol a stále je už za hranicou). Postavy, aj Liam aj Lilith mi boli dosť sympatické, Liam bol síce trochu taký nudný, alebo slabo osobnostne výrazný, ale Lilith bola super, iróniu veľmi oceňujem. Ten koniec bol taký zvláštny, až tak veľmi mi k Lilith nepasoval, najmä kvôli tomu, že asi bude musieť opäť oddialiť ten svoj sen...ale uvidíme. Sériu celú odporúčam.

23.11.2021 5 z 5

Rivali Rivali Vi Keeland

Nebolo to dokonalé, ale VI opäť nesklamala!! Sophia ako hlavná hrdinka bola podľa môjho gusta, vtipná samostatná schopná a mierne nedôverčivá, čomu sa nemožno čudovať. Weston taktiež nemal chybu, aj keď pôsobil velmi arogantne a sebavedomo a potom vysvitlo, že sa vlastne nevie postaviť svojej rodine a tie jeho traumy... Mal svoju osobnosť a tá rozohrala celkom kvalitný príbeh. Taktiež vedľajšie postavy boli veľmi podarené. Musím povedať že autorka je vždy skvelý výber a nesklame.

18.11.2021 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Lena a Ryan. Každý z nich mal svoj samostatný príbeh, ktorý sa v istom momente stal spoločným, navzájom sa ovplyvnili, pomohli si... Pekne sa to vyvíjalo, aj Ryan dospel, aj keď teda niekedy sa správal ozaj nepochopiteľne k Lene. Námet bol pre mna nový, podobný som nečítala takže ma kniha bavila a udržiavala v napätí aj keď teda zápletka bola trošku predvidatelná. Všetky postavy aj vedľajšie som si obľúbila, myslím ze z toho môže byť pekná séria.

07.10.2021 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Som príjemne prekvapená. Vidím ze mnohých štvala Eden s tou jej povahou, ale mne sa to páčilo ako sa jej postava vyvíjala. A tak trochu by som aj ja mala problém uveriť mužovi ktorý sa živí klamstvami... Aj keď všetko dobre dopadlo, kniha bola pútavá, príbeh aj vtipno smutný, sexu akurát, takže za mňa určite odporúčam

17.04.2021 5 z 5