Petronela16 Petronela16 komentáře u knih

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

V komentaroch som sa dočítala, že trošku inakší King ako býva, ale keďže nie som jeho skalnou fanúšičkou tak neviem porovnať.V kazdom pripade ma tento nevšedný príbeh zaujal.Vypočula som si ho ako audioknihu v podani p.Čočkovej, čiže Strossmayerovej dcery, a aj napriek tomu, ze v pozadí počuť nejaké šumy/vidno ze audioknihy boli ešte v plienkach/ ma tento monologicky podaný pribeh natolko uchvatil, ze som pocuvala a pocuvala ....
Musim sebakriticky priznať, ze asi by som knihu nečítala, lebo by mi vadili tie odbočky, kym sa hlavna predstavitelka dostala k podstate, ale keď mi to bolo servírované ako počúvanie, to mi napodiv nevadilo.Dolores mi bola hned zo začiatku rozpravania veľmi sympatická, taká žena zocelena životom.Velmi rada si nieco podobne znovu vypocujem.
Urcite odporúčam.

10.03.2022 4 z 5

Konečne normálna vražda (limitované vydanie) Konečne normálna vražda (limitované vydanie) Dominik Dán

Nedovolím si vysloviť, že "konečne dobrý krimiromán" , lebo to by bola urážka DD, ale môžem povedať, konečne prečítana posledná kniha, samozrejme v tomto roku.Bola to nielen jednohubka, ale aj chuťovka, tentokrát v hlavnej réžii Chosého.Hlavne postavy boli viac-menej známe, ba objavila sa aj stará znama Zora. Každý, kto ma DD načítaného už vie o koho ide, nebudem viac prezrádzať.
Dávam samozrejme plný počet*, inak sa ani nedá.

31.12.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

(SPOILER) Hneď na začiatku musím podotknúť, že som počúvala ako audioknihu , ale vzápätí dodávam, že ako normálnu knihu by som to nedocitala . Toto je pre mňa presne ten typ knihy, že keď mi to bude niekto čítať, tak to zvladnem, inak odkladam, nakoľko nezvladam také rozsiahle čítanie o ničom, keď sa to len naťahuje a naťahuje. Ta matka bola uplne hrozná nesympaticka krava, veď keď mi niekto unesie decko tak vyklopim aj to co neviem a nie ešte všetko zatajujem
Ako vravim, vypočuť sa to dalo, ale hodnotim tak 50:50 .Svoj okruh čitateľov Lisa má, ja však opúšťam tieto vody, mňa nepresvedčila.

21.09.2023 3 z 5

Kde raky spievajú Kde raky spievajú Delia Owens

Po prečítaní mi vybuchla najprv hlava, potom srdce,potom celé moje ja.No čistá bomba! Neskutočne krásne dielo, veľa som sa z nej dozvedela o prirode.Užasná sila Kayi,úžasná samota Kayi a napriek tomu úžasná láska k prírode.Ten koniec -to som onemela a zostala v šoku.Napriek tomu, že takýto žáner kníh nie je môj preferovaný, nebanujem ani sekundu čítania.Urcite stojí za prečítanie,budem veľmi pozorne sledovať ďalšie diela autory.Takze dnes za plný počet * a moje obvykle 100 BODOV A TUŠ!

02.11.2020 5 z 5

Vlaštovky z Černobylu Vlaštovky z Černobylu Morgan Audic

No tak toto bola riadna pecka! Veľmi sa mi páčil tento krimi román z prostredia Černobyľu.Veľa som sa dozvedela a taktiež ,na zaklade citaneho deja, veľa googlila o tomto fenoméne.
K autorovi musím dodať, že som si niekoľko krát pozerala, kto to vlastne napisal lebo v prvom momente som myslela, že to bol dáky Rus, či Ukrajinec ..., Aleže Francúz, tak to klobúk dolu pred takýmito znalosťami a ešte k tomu "naaranžovať" to do kriminálky, pre mňa fakt bomba . Čítalo sa mi to fajnovo, dá sa povedať samo, napriek tomu, že sú tu rôzne dejové zvraty, ani raz sa mi nestalo, že som sa zamotala, alebo som sa v deji stratila.
Takže uz mi zostáva len moje obľúbené:Sto bodov a tuš!
Priatelia, databazisti, dobre vám radim, toto si ozaj nenechajte ujsť!
Apropo, vraj je toto autorova druhá kniha, nejak som sa nedopatrala k tej prvej, tak ak by nahodou niekto vedel, dajte mi prosim vedieť.Tento spisovateľ ma dostal a chcem od neho všetko! Čítať samozrejme.

03.05.2023 5 z 5

Symetrie odplaty Symetrie odplaty Tim Weaver

Jedným slovom :jednohubka na par hodin.Zo začiatku ma to extra nebavilo, potom som si povedala, že si to treba vychutnať, lebo je to krátke.Chviľu sa objavil Raker, urobil, čo mal....a tak ....koniec si už každý domyslí.
Ako vravím, nie celkom typický Weaver, ale tak ani jednohubka nemá človeka nasýtiť, iba navnadiť.

11.01.2023 4 z 5

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

(SPOILER) Že- stará dobrá Dánovka plati v tomto pripade v plnom zneni.Jedna sa , v podstate, o pokracovanie romanu Bremeno minulosti.Pripúšťam, kto to čítal, sa môže nudiť, lebo to cele vysvetlenie o Hilde a spol.bolo mierne zdlhave ,ale pre nečitateľa určite nutné, inak by nepochopil suvislosti.Hilda sa mi páčila, konečne dostal aj ten dokonalý Richard Krauz trochu "po nose", keď zistil, ze jeho teória sa zrutila ako domček z karát.A teraz mohol čitateľ zistiť, že vlastne zle "poskladané" indicie, môžu vytvoriť úplne iný pribeh.Nebudem viac prezrádzať, treba si prečítať.Alebo ako ja- vypočuť.Excelentne podanie M.Mňahončáka už ani nekomentujem

22.01.2022 5 z 5

Korene zla Korene zla Dominik Dán

Touto kriminálkou sa DD v podaní M.Geišberga hlbšie zakorenil do môjho čitateľsko-posluchačskeho vedomia,aj podvedomia a vlastne aj nevedomia...no nič akosi som sa zamotala, takže späť.Nenapisem nič nové ak napíšem, že to bola znovu geniálna jazda , no a idem na ďalšiu.Už mám na čakačke Nehanebne neviniatko.Len akosi dostali prednosť Purpurove reky , samozrejme ako audiokniha ,tak poprosím o strpenie z hodnotením...
Apropo pri počúvaní posledných kapitol mi napadlo, že by sa mi páčilo, keby tie nové audioknihy nahovoril Tomáš Mastalir, lebo on dokáže byť ,podobne ako M.Geišberg, tak krásne cynický! Aká to škoda ,že sa práve mňa nikto neopýtal na môj názor!!!

22.10.2020 5 z 5

Reminiscencie Reminiscencie Dominik Dán

Pravdupovediac takéto príbehy z ery hlbšej minulosti ma moc nebavia, ale u DD si to vypocujem rada, lebo už len to podanie z úst Martina Mnahoncaka je lahôdka pre ucho , no a potom aj tie dotahovacky medzi chlapcami vraždarskymi....Proste užila som si to aj napriek tej ťažkej téme.

31.08.2023

Botanik Botanik M.W. Craven

Ja som nečakala žiadne extra veci, ale tie som nakoniec dostala v podobe tejto knihy. Úplná pecka! Podľa mňa najlepší diel, zatiaľ, z tejto série.Perfektné čítanie, nenudí, ale pozor , žiadna poklidna britska detektivka, to teda pŕŕ.Skutočne do detailov premakane kapitoly, ktoré sú mimochodom krátke, to ja môžem,doťahovanie sa Poea s Tilly a ostatnými...no a konečne aj tej lásky ách, no dokonalé.Ja len verím, že toto nebola posledna časť zo série, veď to predsa nejde, len tak napospas nas tu všetkých, ktori toľko fandíme nechať a ďalej že nič....nie nie nie určite bude niečo aj ďalej...budem čakať a tešiť sa.Super kniha, moje obligátne 100 bodov a tuš!

02.12.2023 5 z 5

Smysl vraždy Smysl vraždy Jane Isaac

Jedným slovom "dalo sa".Dobre sa to čítalo, nenudilo ma to, ale ten záver bol pre mňa totálne nepochopiteľný.Čakala som nejaký dejovy zvrat, ktorý sa ale nekonal.Taka priemerná detektívka, ale na mňa, čo som už precitala kadečo, to tentokrát nestacilo .Neurazilo ani nenadchlo, tak možno nabudúce ešte dam jednu šancu a uvidí sa

01.10.2023 2 z 5

Horší než smrt Horší než smrt Susan Walter

No dobre teda, ja to ohodnotim ako prvá!
Veľmi dobre a rýchlo som sa zorientovala v štýle písania, vlastne kapitoly sú vždy z ineho uhla pohľadu, najprv minulosť, potom prítomnosť.Velmi rýchle vtiahnutie do deja a následne to fajnovo graduje až.....ale to už nechám na čitateľov, nech neprezradim pointu.
Stálo mi to za prečítanie, ba čo viac, príjemne
ma prekvapila táto detektivka.Posvietim si na tuto p.spisovatelku a určite odporúčam.

08.08.2023 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Pripájam sa k početnej komunite , ktorá si túto knihu vypočula v audio verzii. Tiež by som si tuto knihu zrejme neprečítala, ale ako audio sa to dalo, čas pri upratovaní, varení atď mi to celkom prijemne skratilo.Dej pomerne predvídateľný, sem tam to bolo zdĺhavé , koniec mierne prekvapivý. Ako vravím kniha neurazí , no ani nenadchne.Dobre nahovorena audiokniha, to sa musi nechať.

18.07.2023 3 z 5

Nenápadný vrah Nenápadný vrah James Carol

Veľmi dobrá detektívka, nenudila ani chvíľu .Presne ,ako napisala Majuš333 ,aj ja som išla do toho s tym, že buď - alebo, nakoľko všelijaké ti bombové záležitosti mi nesedia.Prekvapivo ma to veľmi chytilo, môžem len odporučiť.James Carol ma nesklamal, myslim, pokial mi pamäť siaha, tak ešte doteraz ani raz.

27.10.2022 5 z 5

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

(SPOILER) Nástup - veľmi fajn, rychlo vtiahol do deja.Ja, ako už pokročilá čitateľka thrillerov a krvakov som sa však po cca tretine začala aleže veľmi nudiť, lebo dej sa prestal uplne vyvíjať.Iba sa to nejako točilo, krutilo ,ale v podstate nič sa nedialo.Niektoré veci mi už prišli absolutne nerealne, napr. ze si hlavna hrdinka kvôli uplne neznamemu človeku požičia auto a ide hľadať jeho mamku.Určite nerealne nieže u nás ale v Amerike už v žiadnom pripade.Dej sa už potom len vliekol, záver predvídateľné končil happyendom.No toto nebolo pre mňa, ale tak zvladla som.Slabučke ako 3x prevareny sáčkovy čaj.Za ten zaciatok a obal davam zopár tych *,ale viac menej už s touto spisovateľkou asi pokračovať nebudem.

22.10.2022 2 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

(SPOILER) Čo ja viem?Take nemastne, neslane... Začítala som sa lahko, novi hrdinovia tejto serie mi boli celkom sympaticki.Co už mi trochu vadilo bol ten umelo natahovany záver, to ja taketo nemusim, no a ešte aj dostala zabrať moja fóbia zo zahrabania do zeme....No nič, uvidime ako to bude pokračovať ďalej a buď, alebo ...

17.10.2022 3 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Už som si dosť dlhú dobu nič neprečítala od Kamilky, preto som sa potešila, keď som objavila túto knihu . Poviem vám,pochutila som si na nej ,bola to maškrtka hodna mena tejto autorky a aby som nebola nespravodlivá urcite jej v tom pomohla spolupraca s Henrikom Fexeusom.Veľmi ma bavilo dostávať sa pod kožu všetkým postavám, mam rada krimi, kde je zakombinovana psychologia.Postavy su perfektne vykreslené, rôzne typy osobností, skutočne som sa vždy tešila na ďalšie a ďalšie čítanie.Vobec ma neodradzal počet strán, nakoľko to bolo veľmi pútavé čítanie.Kto bol v tomto pripade zahradnikom som odhalila už až keď to bolo úplne evidentne.Tesim sa na ďalšie počiny tychto dvoch majstrov svojho remesla.Nemozem inak ako plný počet*.

16.05.2022 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

(SPOILER) Veľmi, veľmi dobrá séria, len zase mi tam chýbala ta jedna malá dokonalosť , ktorá mi neúprosne šepká:" no poď, poď, čítaj, čítaj, neprestávaj"...Bolo to skutočne super čítanie, aj keď ku koncu už trošku zbytočne umelo natahované.
Samozrejme nechyba bohovsky super happy end vo všetkých rozohranych partiach, počnúc Livelym a zachranenou Rumunečkou , cez Barta+Skye,no a najväčší bác ako vzdy Ava s Lucom...Ach jaj prečo len si to ta Helenka Fieldsovie uz raz neodpusti tu cervenu knižnicu.
Takže, docitane ,vyhodnotene, idem ešte pozrieť výzvu.
Ahá a ozaj odporúčam.

29.04.2022 4 z 5

Nehanebné neviniatko Nehanebné neviniatko Dominik Dán

Ďalšia Danovka vypočuta, tak mi už len zostáva napísať komentar.Začiatok sa mi zdal príliš roztahany, nebavili ma tie boje v podsvetí.Esteze som to počúvala, inak by som to asi bola vzdala.Ale tak ,samozrejme, som to s M.Geisbergom ustála a elegantne ma vtiahol do príbehu mŕtvej vysokoškoláčky.Pekne sa to počúvalo,bohuprisaham, ale najviac sa mi pacilo, že to rozluskla moja menovkyna.
Jedna * dole za ten začiatok-podsvetie,mafia a veci podobne vôbec nepasuju do môjho repertoáru,ale uznávam že aj to patrí do tejto doby, ktorú DD excelentné opisuje.V konečnom dôsledku teda fajn kniha, resp.audiokniha.

13.11.2020 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Ani si nespominam, kedy som naposledy dala plny pocet *,ale tato kniha si to jednoducho zasluzi.Vyborny dej, ktory ma hned chytil a uz nepustil a ani chvilku nenudil.U mna zatial jednoznacne najlepsi tento diel o Rakerovi.Podla zaveru o tom Kenedym sa vsak rysuje nieco, povedala by som a dufam ze sa nemylim, aspon tak dobre ako bol tento diel.Dole klobuk pan Wiever, len piste dalej.Urcite necakam len sama na dalsiu knihu.

30.10.2019 5 z 5