Petrben Petrben komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Skvělá humorná kniha, spoustu smíchu a zábavy. Určitě ještě mnohokrát přečtu!

12.05.2017 5 z 5

Ani jsem to nedočetl. Harryho Pottera miluji, ale tato kniha mi dokázala naprosto zkazit dojem z celé série. Tak snad na ni rychle zapomenu...

12.05.2017 odpad!

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Naprostá paráda... Plakal jsem. I když... mám trochu protichůdné pocity a cítím se divně, že se mi to líbilo. Zkrátka, je to tragické, ale zároveň jakýmsi způsobem krásné.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Geniální příběh, s geniální zápletkou a ještě geniálnějším rozuzlením. Běhal mi při tom mráz po zádech.

Pád Cařihradu Pád Cařihradu Mika Waltari

Velmi kvalitní historická četba. A přece jen, nyní, když Evropu znovu ohrožují muslimové, je dobré se takto s jejich kulturou a povahou seznámit a možná se i poučit. Jediné, co mne nenadchlo, byly zdlouhavé a složité filosofické úvahy hlavního hrdiny.

12.05.2017 4 z 5

Ydris: kniha první Ydris: kniha první Květoslav Hönig

Naprostá revoluce na poli fantasy knih. Nic více netřeba konstatovat.

05.05.2017 5 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

V knize se objevilo spoustu originálních a inovativních nápadů. Ale celkově jsem se nedokázal moc začíst a žádný silnější dojem jsem si z četby neodnesl.

12.05.2017 3 z 5

Zajatci Pardálí soutěsky Zajatci Pardálí soutěsky Vachtang Stěpanovič Ananjan

Tuto knihu jsem četl už poměrně dávno, v asi 11 letech. Dodnes si na ni však přesto vzpomínám a můj dojem zůstává pořád silný a především velmi pozitivní. Jasně si vybavuji, jak mě knížka bavila. Přečetl jsem ji jedním dechem, byla napínavá a dobrodružná. Znovu ji však zřejmě číst nebudu, abych si svůj dobrý dojem případně nezkazil. Koneckonců, knížka je pro děti a můj starý dětský pohled a hodnocení je nejzásadnější.