PetraaMatouš PetraaMatouš komentáře u knih

Béowulf Béowulf Robert Nye

Mládě si tuto knížku vybralo samo. Ze začátku jsem se trochu zdráhala ke čtení, ale pak ji začal číst sám. Byla to první knížka, kterou vydržel číst dýl jak hodinu a po pauze se k ní vrátil. U druháka ..... skákala jsem radostí, že by se pomamil?

06.04.2018 4 z 5

Záhada čínského hřebíku Záhada čínského hřebíku Robert van Gulik

Moc pěkný. Příběh rychle odsejpá. Není přesycenej zbytečnostmi, tak se v tom neztratíte.

06.04.2018 5 z 5

Kluci, hurá za ním! Kluci, hurá za ním! Václav Řezáč (p)

Tuto knihu zdědil malej po manželovi. Bohužel k lítosti dědy a manžela lásku k fotbalu nezdědil (kulatý, nesmyslný Nic).
Jinak, kniha je pěkná. Bohužel mláděti nic moc neřekla.

06.04.2018 4 z 5

Třetí dekameron: Reelní podnik Třetí dekameron: Reelní podnik Jaroslav Hašek

Dekameron jsme měli v povinné četbě. Tenhle byl u dědy v knihovně a už mi zůstal.

06.04.2018 3 z 5

Kluk jako jehla Kluk jako jehla Jan Ryska

Knihu jsem četla malýmu v nemocnici, na třech letech.
Je to moc pěkný příběh. Místama se smějete, místama by ste nejraději brečeli. Knihu malýmu dávat číst nebudu pokud po ní nesáhne sám.

Zvířátka z Malinové paseky Zvířátka z Malinové paseky Jiří Kahoun

Četla jsem ji malýmu asi na 2 -3letech. Je tenká, má větší písmenka, jednoduchý děj a pěknou ilustraci. Ideální na čtení před spaním.

05.04.2018 4 z 5

Páni kluci Páni kluci Sergej Baruzdin

Malej ji četl v první třídě. Má větší písmenka tak se mu četla dobře. Je o klucích což je plus. Slova typu kombajnér mu dělala trochu potíže ale cvik je cvik.
Jinak. Kniha je pěkně psaná. Kluci jsou takoví všudybílci.

Za dvě čárky prázdniny Za dvě čárky prázdniny Ilona Borská

Předčítala jsem ji malýmu asi na pátým roce. Je dobrodružná a vtipná. Malýho bavila už jen z toho důvodu, že je o klucích.
Osobně jsem se ztotožnila s bojem kluků z levýho a pravýho břehu. My se dělili na ty na kopci a pod kopcem. To byli bytvy...... Moje maminka mi vždy říkala ,,To jsi holčička?"

05.04.2018 4 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Předčítala jsem jí malýmu asi na dvou letech. Spolehlivě u ní usnul. Příběh je v celku poutavý a místy i humorný.

Vzpoura jeptišek Vzpoura jeptišek Régine Deforges

Knihu jsem prvně četla ve 12letech a dodnes se k ní vracím. Je pravda, že zanechala silný dojem. S prvním čtením přišly i noční můry. Spisovatelka opravdu barvitě dokáže popisovat. Např. jeptišku, která byla nějaký ten rok zazděná a pak utekla. Na tento popis nezapomenu. Líbil se mi popis fungování a řádu církve tehdejší doby, ale i vztahy mezi jeptiškami. Stejně tak popis vztahu mezi dívkou a vlky.
Souhlasím že kniha je tak od 15let.
Film je hodně osekaný. Pro barvitost a doplnění údajů doporučuji přečíst knihu.

04.04.2018 5 z 5