PetraaMatouš PetraaMatouš komentáře u knih

Tajemství sedmého syna Tajemství sedmého syna Glenn Cooper

Tyto knihy mají úžasnou myšlenku. Skoky v čase mi nevadili. Detektiv se občas pokusil o vtip. Text je psán lehce, což si myslim,že je občas ke škodě knihy.
Jinak za mě. Kniha na dovolenou a 4,5 hvězdy k tomu.

08.04.2018 4 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Když byla série vydaná a dostala se mi do rukou, zhltla jsem ji. Zabydlela se u nás v knihovně. Bohužel jsem ji od té doby nečetla. Něco jí prostě chybělo. Nevim jak to říct. Koukám na ni, ale do ruky ji nevezmu. Přesunout ji ale taky nechci.
Text se čte dobře a vcelku rychle. Žádný světoborný myšlenky neobsahuje. Občas mi vadila hlavní hrdinka.

08.04.2018 3 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Máme tedy jen dva díly. Nej zážitek? Jak hráli divadlo a s tim sejrem na hřišti. To bylo vážně nechutný.
Jinak. Malýmu se dobře četla. Vtipné příběhy a vcelku pěkné obrázky.

06.04.2018 4 z 5

Jak jsem plul ke královně Severu Jak jsem plul ke královně Severu Kárlis Skalbe

Osobně jsem jako malá tu knihu nesnášela. Až v pubertě jsem jí teprve přečetla celou. Je opravdu trochu depresivní a pochmurná. Přesto ilustrace jsou nádherné.
Malýmu jí rozhodně nebudu dávat ke čtení i když v knihovně ji má.

05.04.2018 3 z 5

Aprílová škola Aprílová škola Jiří Žáček

Básničky jsou krátké a vtipné. Malej je měl radši než tuctová říkadla typu houpy houpy...

05.04.2018 5 z 5

Viking Vike Viking Vike Runer Jonsson

Super čtení před spaním. Prvně jsme ji četli, když malýmu byli 4roky. Pak se k ní vrátil ke konci první třídy, ale jako ke čtené. Má větší písmenka tak se mu to dobře četlo. Při čtení se k nám připojil i manžel a to už je co říct. Kniha je čtivá a humorná.

04.04.2018 5 z 5

Diamantový dvor Diamantový dvor Richelle Mead

Noooo..... Od autorky jsem četla vše. Něco se líbilo něco ne. Tato kniha byla v celku dobrá oddechovka. Příběh je jednoduchý, žádný velký myšlenky. Nějakej vtip proběhl i napětí bylo. Za mě tedy kniha na dovču jak dělaná.

09.09.2020 3 z 5

Tajemný sligum Tajemný sligum Stephen Bowkett

Jaj! Mé první scifi. Jak já se pak bála..... By mě zajímalo, kde je mu dnes konec.

20.07.2020 3 z 5

Věčný polibek temnot Věčný polibek temnot Jeaniene Frost

Toto bylo moooc pěkný.

05.03.2019 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Je to dobrý námět. Nemám celou sérii a mám oblíbené díly. Dobře se to čte. Děj rychle ubíhá. Není to špatný.

05.03.2019 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Kniha má pěkný námět. Dobře se četla. Občas i humor prošel kolem. Jen mě dost iritovala hlavní hrdinka. To bohužel tak, že do dalších dílů nejdu. Škoda.

05.03.2019 3 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Tyto knihy máme v audiu. Po Fimfáru jsme přesedlali s malim na hraničáře. Úžasný příběh před spaním. Dokonce syn zavrhl několikrát i večerníček, že se musí dozvědět jak to dopadne. Jinak je to v audiu moc pěkně namluveno. Hlas mě neruší.

05.03.2019 5 z 5

Pětka opět v akci Pětka opět v akci Enid Blyton

Nenašla jsem tady první díl, tak píšu na druhý.
Tyto knihy mě jako dětsko, stejně staré, moc bavily. V podstatě mě rozečetly. Dodnes mám v paměti tajné čtení pod dekou při baterce a následné usínání při hodinách ve škole. Což mělo za následek poznámku.
S příběhy dětí sem se dobře zžila. Děj byl svižný. Knihy nejsou obsáhlé, tak rychle utíkaj. Jediný problém byl s názvy. Ty sem komolila.
A jako vždy ,,Co nechceš to puč".

04.03.2019 5 z 5

Holky z internátu - Příjezd Holky z internátu - Příjezd Enid Blyton

Četla jse ji poprvé ve 12letech a pak znovu v15letech. To bohužel už jako půjčenou z knihovny. Mamka ji někomu půjčila a už se mi samozřejmě nevrátila.

04.03.2019 4 z 5

Podařená dvojčata Podařená dvojčata Enid Blyton

Četla sem tuto knihu v 11letech. Dost sem se u ní nasmála.

04.03.2019 4 z 5

Desátá síň Desátá síň Glenn Cooper

Taky na mě text působil dost kostrbatě. Občas sem se musela vrátit, abych pochopila co tim básník chtěl vůbec říci. Dočetla jsem ji, ale číst znovu rozhodně nebudu. Slabý tři hvězďuchy. Víc ani ťuk.

08.04.2018 3 z 5

Česká rapsodie Česká rapsodie Josef Sekera

Trvalo mi v celku hodně sebesama přesvědčování, abych se do ní pustila. Jo dočetla jsem ji. V podstatě se to dá shrnout ,,Není všechno zlato, co se třpytí"

07.04.2018 3 z 5

Cesta stínů Cesta stínů Brent Weeks

Opět celá série u mě našla dobré bydlo. Je velice dobrě čtivá. Příběh má hlavu i patu. Obsahuje humor ale i násilí. Vzhledem k podmínkám ve kterých žili a že jde v podstatě o nájemné vrahy, je to celkem pochopitelné. Co mě nejvíc dostalo? Asi když krysa zbičoval a řezal tu holčičku.
Opět, nebudu hodnotit jednotlivě celou sérii. Děkuji spisovateli a jen tak dál.

07.04.2018 5 z 5

Dhampir Dhampir Barb Hendee

Vlastním celou sérii a musím říct, že je zdařile napsána. Jinak tady už bylo řečeno asi vše.

07.04.2018 5 z 5

Humorné historky o lovcích a rybářích Humorné historky o lovcích a rybářích Ľudo Zelienka

Jo, proč ne. Stejně by si to ale myslivci a rybáři užili víc.

06.04.2018 3 z 5