petra3242 petra3242 komentáře u knih

Pojišťovna štěstí Pojišťovna štěstí Eva Papoušková

V pubertě jsem měla moc ráda seriál, který běžel v televizi, hlavně první řadu. Od knihy jsem moc neočekávala, překvapilo mě, jak jsem ji nakonec hltala. Je čtivá, dobře napsaná.

18.07.2016 3 z 5

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech Nemocnice na kraji města po dvaceti letech Petr Zikmund

Možná jsem jedna z mála, komu se líbil i seriál, úplně si pamatuju jak jsem to hltala v televizi :D
Stejně se mi líbila i kniha. Dobře se čte, jen těm lékařským termínům jsem nerozuměla.

28.06.2016 4 z 5

Ochránce Ochránce Václav Kroc

Moje první setkání s gamebookem. Musím říct, že tohle čtení je fakt super. Fehu se mi podařilo dopravit v pořádku až na pátý pokus :D
Takový můj menší poznatek: příště si budu dělat do knížky poznámky, kterou cestou už nikdy nejít. Stávalo se mi, že jsem udělala 2x stejnou chybu....

15.06.2016 5 z 5

Pomáda Pomáda Ron de Christoforo

Osobně mám raději film. Na knize mi neseděl styl vypravěče.

03.06.2016 3 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Možná, že kniha i autor patří ke klasice, mě však bohužel kniha nijak extra nezaujala. Filmové zpracování mi přijde lepší. Přijde mi, že vypravěč v knize je strýc Pepin, začne o voze a skončí o koze.... :D

27.05.2016 3 z 5

Najde se závěť? Najde se závěť? Day Leclaire

Na Harleuquin docela dobrý, i to mělo hlavu a patu. Bavil mě v příběhu vývoj vztahu Juliana a Callie. A rozesmívaly mě příhody s bernardýnem Brutusem.... Vcelku dobré, nenáročné čtení.

20.05.2016 3 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Konečně zase kniha, která zaujme. Četla se skvěle, začátek sice trošku nudný a konec mírně přehnaný, ale jinak velmi dobré. Postavy skvěle vykreslené. Rafa jsem nemohla ani cítit a Clarissu jsem litovala. Místy jsem měla až strach.... Vím totiž moc dobře jaké to je, když vás někdo takhle stále obtěžuje, byť to nemusí nutně být takový extrém jako v knize.

23.03.2016 5 z 5

Červený dům Červený dům Francesca Marciano

Kniha se zajímavým nápadem a plná dobrých myšlenek, bohužel zpracování mizerné a čtení víceméně nudné. Škoda.....

20.03.2016 2 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Nebylo to úplně nejhorší čtení. Ačkoli se mi příběh těžko četl a nešlo se mi začíst, tak konec byl hezky napsaný a celkové rozuzlení velmi zajímavé.

14.02.2016 3 z 5

My single holky My single holky Jane Costello

Nebyla to vůbec špatná kniha. Čekala jsem, že mi bude Sam protivná (podle komentářů tady), ale nestalo se tak. Sice ano lezlo mi občas krkem jak neustále fňuká kvůli Jamiemu a vnucuje se mu. Ale jinak mi přišla celkem milá.
Opět velmi oceňuji krátké kapitoly. Ideální pro příležitost, kdy si chcete číst před spaním.
Také se mi líbily příběhy ostatních hrdinů, např ten o Julii. Kdo by to byl řekl, kam až jsou lidé ochotní zajít jen proto, aby si nezničili pověst....
Co se mi naopak nelíbilo, bylo to věčné přirovnávání. Možná to mělo být vtipné, ale mě to přišlo spíš hloupé a místy až trapné.

20.01.2016 4 z 5

Smrtelná hra Smrtelná hra Thom Racina

Dobrá kniha, čtivá, jen kdyby v ní nebylo tolik chyb. Za to samozřejmě nemůže autor (nebo v to alespoň pevně doufám), ale překladatel.

10.01.2016 4 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Moc pěkná kniha, výborně se četla. Na vraha jsem měla hned několik tipů, proto pro mě bylo velké překvapení, když se provalilo, kdo to vlastně udělal. Jen mi vrtá hlavou, kdo zabil Amy, to v knize napsáno není, nebo snad ano?

30.12.2015 4 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Tenhle díl se mi zatím líbil nejvíc. Cesta do minulosti Luce a Daniela mě bavila, byla hodně zajímavá, spoustu věcí si Luce vysvětlila a pochopila Danielovo chování. Co mě hrozně štvalo, byl Bill. Ten tam byl jako proč? Rádoby vtipálek? Poslední tři kapitoly se mi nelíbily, zase tak hrozně přitažené za vlasy. Celkově mi přijde tahle série taková zmatená.

11.12.2015 4 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Musím říct, že se mi kniha moc nelíbila. Luce mi přišla jako blbka, Daniel jako pošahanec a Cam mi naopak byl ze začátku velmi sympatický. Poslední třetina knihy je docela dobrá, závěr slabší. Další díly si přečtu, když už je mám doma... Jinak mě na sérii nic moc neláká, už jsem asi na tenhle žánr moc stará....

05.10.2015 2 z 5

Pomsta Nibelungů Pomsta Nibelungů Wolfgang Hohlbein

Celkem dobrá kniha, pravdou ale je, že první díl se mi líbil mnohem víc. Taky jsem ho zhltala jedním dechem, kdežto u druhého dílu jsem ani kolikrát nevěděla, co vlastně čtu, takže jsem se vracela a vracela...... Pár stránek před koncem se mi moc nelíbilo, nebudu prozrazovat, zkuste si knihu přečíst sami a uvidíte. Mám v knihovně ještě třetí díl, tak to nechám chvíli uležet a pak se pustím i do něj.

18.08.2015 2 z 5

Rukojmí Rukojmí Andrew Hall

Útlá, napínavá knížečka. Příběh mě bavil i přes značné množství chyb (překlepy, vynechaná písmena a předložky)

03.07.2015 4 z 5

Za všechno se platí Za všechno se platí Mary Jane Clark

Příjemná kniha se zajímavým příběhem. Dobře se četla, vyhovovaly mi krátké kapitoly a styl psaní. Jediné, co mi trošku vadilo byl velký počet postav, ve kterých jsem se ztrácela. A samozřejmě jako vždycky jsem absolutně netušila, kdo byl vrah, podezírala jsem někoho úplně jiného.

02.07.2015 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Hezký příběh, dobře napsané, bavilo mě to. Musím se přiznat, že víc se mi líbil příběh, dokud byl Michael ještě jako malý kluk. Když jsem četla, představovala jsem si nanejvýš šestiletého kluka. Autorka perfektně vystihla chování dítěte. Pak už byl příběh skoro o ničem. A to co autorka udělala s postavou Michaela, bylo, no jak to říct... hloupé. Jistě, je to třeba kvůli dalšímu příběhu, ale mě to přišlo zbytečné. Jinak moc fajn čtení, asi si přečtu i další díly :))

14.06.2015 4 z 5

Barry Trotter a Zbytečné pokračování Barry Trotter a Zbytečné pokračování Michael Gerber

mno... myslím, že tenhle díl byl lepší než ten první. Kdyby se daly dávat půl hvězdičky, dala bych 2 a půl.

19.05.2015 2 z 5

P.S. Milujem Ťa P.S. Milujem Ťa Cecelia Ahern

Ze začátku se mi kniha moc líbila, skvěle se četla. Pak přišla hromada postav, ve kterých jsem se začala ztrácet. Konec docela pěkný, ale čekala jsem, že to dopadne trošku jinak.

01.04.2015 3 z 5