petra2973 petra2973 komentáře u knih

Mánie – Životní příběhy beatniků-bouřliváků a buričů, kteří stvořili novou uměleckou generaci Mánie – Životní příběhy beatniků-bouřliváků a buričů, kteří stvořili novou uměleckou generaci David Skover

Tak tato kniha mě s sebou strhla hned od prvních vět. Stoprocentně doporučuji všem, kteří se o to zajímají. Naučila jsem se z ní o mnoho více, než z internetu.
Když jsem ji četla, rozum mi stál a já se cítila, být mezi těmi příběhy právě teď. Bezvadná kniha, výborně napsaná. Není nic, co bych mohla podotknout.

30.11.2015 5 z 5

Má bohéma Má bohéma Arthur Rimbaud

Krásná díla. Arthur byl génius.

11.02.2016 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Zajímavá kniha, mohu doporučit.

13.06.2016 4 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Hezká a poutavá kniha.

21.12.2015 3 z 5

A hroši se uvařili ve svých nádržích A hroši se uvařili ve svých nádržích William Seward Burroughs

Bezvadné čtení. Přiblíží vás to k povahám všech postav. 200 stránek a přitom tak málo. - Vražda, loď, klub. Moc se mi líbila, těším se na další.

06.12.2015 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Kniha je, dá-li se říci - obstojná. Chvílemi jsem se textem takřka plahočila.. Nicméně, je zvládnutá, hezky napsaná, autor spojem s hlavním hrdinou působí sympaticky.

09.11.2015 2 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tato kniha se mi zalíbila nejvíce ze všech pěti. Fantasticky propracovaná. Vytváří vztah mezi postavami a čtenářem. Zkrátka skvostné dílo.

30.09.2015 5 z 5

Feťák Feťák William Seward Burroughs

Kniha byla poměrně dobrá. Časté spekulování a popisování jednoho a toho samého. S čímž jsem počítala, Borroughs působí dosti uvolněně, svobodně a svůj. Sto-stranné popsání drog a jejich účinků mi už stačilo. Kniha byla v pořádku, nebojím se doporučit.

15.01.2016 3 z 5

Dobrý člověk ještě žije / Petr a Lucie Dobrý člověk ještě žije / Petr a Lucie Romain Rolland

Poměrně složité na čtení, celkem pobožné, ale po chvilce jsem si zvykla a v pořádku dočetla. Hezká kniha.

18.10.2015 2 z 5