Petra-1 Petra-1 komentáře u knih

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Tuhle knihu mám doma už od jejího vydání v originále. Vždy jsem skončila do sté strany a odložila ji. Konečně jsem ji dočetla a já tedy nevím. Padouši se střídali,jak na běžícím páse, jakoby se autorka rozmýšlela,jak to vlastně tedy všechno bylo .A nakonec to vlastně celé nedávalo smysl. A jak už bylo napsáno, i na mě tu bylo příliš erotiky na úkor děje. Když si vezmu jazyk a styl , kterým byl psaný zejména první díl, tak si říkám, jestli třetí vůbec psala autorka.

17.04.2024 3 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

V zahraničí je tato kniha hodně oblíbená, pro mě to bylo celkem zklamání. Styl psaní byl dost chaotický a romantika hodně slabá. Vystavění fantasy světa téměř žádné... Žijí tu upíři a lidé... Ty bláho, to je mi novinka!
Knihu jsem tedy dočetla, ale další díl mě vůbec neláká.

30.01.2024 3 z 5

Zlaté enklávy Zlaté enklávy Naomi Novik

Výborně promyšlený svět. Autorka umí do svých knih předat i určitá poselství a to se mi líbí. Zápletka byla dokonale vymyšlená.
Jen moc nechápu, proč tam autorka musela na sílu vnutit jednu věc s Liesen.

19.12.2023 5 z 5

Vzdálenost mezi námi Vzdálenost mezi námi Kasie West

Četla jsme před delší dobou v originále a musím říct, že jde o další krásnou knihu od autorky. Sympatické postavy, sarkastická hlavní hrdinka a zajímavá zápletka.

06.07.2023 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Jsem moc ráda, že mě místní hodnocení neodradilo, protože se mi kniha opravdu moc líbila. Krásný vývoj vztahů, krásné vykreslení postav a zajímavý nápad s vesmírným proudem a jeho dary/prokletí. A ta obálka je prostě nádherná a čáry života mají opravdu hodně symbolický význam.

22.04.2023 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Baví mě zajímavá zápletka a vymyšlený svět. Nevím, jestli to byl záměr autorky, ale o knize něco říká, že nejoblíbenější postava je Temnyj a Nikolaj.

16.04.2023 4 z 5

Polibek vítězů Polibek vítězů Marie Rutkoski

Krásné zakončení série a musím říct, že jsem si tento díl opravdu užila. Nádhera.

09.04.2023 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Konečně mám knihu dočtenou a teď vůbec nevím, proč jsem ji již 2x odložila. Svět je originální, děj hezky utíká a postavy jsou chytré, vtipné a celkově sympatické. Mia je tvrdá, sarkastická a nemusíme každou stránku,, poslouchat" její kňourání, jak je to u většiny YA hlavních postav. . Na druhou stranu dokáže přemýšlet o morálních otázkách a ukázat někdy i lidskou stránku. Řekla bych, že na YA jsou charaktery postav hezky vystavěné a uvěřitelné.

30.03.2023 5 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

Já jsem si tuhle jízdu neskutečně užila. Skvělé je, že jsou krátké kapitoly a není tam spousta omáčky okolo. Takže děj hezky plyne a je zaměřený na řešení hádanek. A musím říct, že jsem rozluštila i osobní hádanku: který z Hawthornů?

20.03.2023 5 z 5

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

Tento díl se mi líbil víc než první. Postavy byly sympatické, ale některé části se celkem vlekly.

18.03.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Četla jsem v originále a kniha se mi líbila. Zajímavé prostředí a sympatické prostředí.

24.09.2022 4 z 5

Rivalové Rivalové Emily Wibberley

Doporučuji pro všechny milovníky Kasie West. Když jsem to tak četla, tak jsem si říkala, že bych se někdy vrátila na střední. Je to takové období, kdy člověk hledá sebe, ale na druhou stranu proti životu dospělého nemá žádné starosti. Ke konci to pro mě byla velká nostalgie, protože postupem času opravdu člověk ztrácí kontakty a cesty se rozcházejí tím, jak člověk dospívá.

01.06.2022 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Originální a zajímavá kniha, celkem nepředvídatelná. Skvělá kniha, u u které musíte číst pořád dál, protože jste zvědavý na pokračování a na odhalení tajemství světa. Začátek byl trošku kostrbatější, ale pak začal být děj napínavý. Trošku odlišné fantasy, což se mi líbilo. Moc jsem si oblíbila Eliase. Některé části vyprávěné Laiou nebyly tak dobré, Laia mi zatím tolik k srdci nepřirostla. .
Občas mi přišly některé věci nelogické. O světě a jeho fungování toho taky zrovna moc nevíme, ale co už. Budou další díly. Jen mně teda osobně chyběl nějaký trošku lépe vykreslený záporák.
Ten mnohoúhelník taky překousnu, ale trošku mi tam osobně vadí. No jo, romantická duše.

13.02.2022 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Krásné zakončení série. Byla to nádherná pohádka. Můj nejoblíbenější díl je Scarlet, stejně jako dvojice Scarlet s Vlkem.
Autorka nádherně vykreslila postavy přesně podle jejich pohádkových předloh. A musím říct, že ačkoli Winter byla bláznivka, tak to sedělo k její postavě Sněhurky a Jacin byl přesně jako netečný, poslušný myslivec, který se rozhodl Sněhurku ušetřit. A já jsem si je i tak zamilovala.
Poslední kniha byla trošku utáhaná, bylo zde až příliš zvratů, ale ani to nesnižuje moje nadšení ze série. Jediné, co mě mrzí, je jedna věc na konci, kdo přečte, hned bude vědět.

21.01.2022 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Našla jsem další nádhernou sérii! Ještě lepší než než první díl. Já ty postavy žeru! Líbí se mi, že se nejsou hloupé ani naivní. Nechybí zvraty, romantika, akce a krásně promyšlený příběh.
Děj byl napínavý a četlo se mi opět krásně.

09.01.2022 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Ohodnotit tuhle knížku je pro mě docela oříšek. Zanechala ve mně dost rozporuplné pocity.
První třetinou jsem se musela prokousávat, pak už děj nabral spád. Charaktery jsou výborně napsané, ať už některé postavy budete milovat nebo nenávidět. U hlavní hrdinky si říkáte, jak je možné, že jí nic nedochází. Také chápu, že nám její myšlenkové pochody mají ukázat charakter postavy, ale tady už toho někdy bylo až příliš. Opravdu mě nebavilo, že se pořád dokola opakuje to stejné.
Nic originálního nečekejte, kniha je spleteninou všech dalších knih, seriálů a filmů. Zápletka je velmi podobná jako u mé oblíbené filmové série.
Celá zápletka je až neuvěřitelně předvídatelná, já jsem věděla téměř od začátku, jak to vlastně celé dopadne. Žádný wow efekt se tedy nekonal.
Někdy mi přišlo, že autorka nevěděla, jaký žánr vlastně chce psát. Ale musím pochválit romantickou linku a jiskru mezi hlavními hrdiny.

04.01.2022 3 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Rozhodně doporučuji k přečtení. Zajímavé hlavní postavy. Trochu jiné než jsem u této autorky zvyklá, ale stále je milujete a zároveň si myslíte, že by potřebovaly občas kopnout. Četla jsem v originále, takže mě celkem překvapilo, když jsem tu četla, že přezdívku Skull eyes přeložili jako Smrtka. To pak postrádá úplně pointu, ne. Přijde mi, že překlady do češtiny jsou někdy dost hrozné a spousta vtipů, ironie a sarkasmu, pak vyzní v češtině vážně hrozně.

26.11.2021 4 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Vi Keeland je snad moje nejoblíbenější autorka, ale tahle kniha mi přišla, jakoby ji snad ani nepsala. Chyběl mi v ní jeji skvělý humor a vtip. Kniha byla jinak hezká a neskutečně romantická. On je slušný princ na bílém koni. Jiskření a napětí mezi hlavními postavami je moc hezké.

15.12.2019 4 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Já tuhle autorku miluji. Její knihy pohladí duši a vytvoří úsměv na tváři. Opět skvělé postavy a roztomilý a vtipný příběh.

11.12.2019 5 z 5

King King T. M. Frazier

Drsné, surové a s opravdovým záporakem. Kniha má děj a akci. Četla jsem, protože mě fakt zajímalo, co bude dál. Je to sprosté, ale čemu se divit vzhledem k prostředí, ve kterém se kniha odehrává. Drsné prostředí gangů a lidi mimo zákon. Jo, když se člověk zaplete se špatnými lidmi, dějí se špatné věci. Za přečtení určitě stojí.

01.12.2019 4 z 5