Petr874 Petr874 komentáře u knih

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Přiznám se, že to nebyl zrovna můj šálek horkého kafe, ale toho, že jsem se k knize dostal, nelituji. Kniha mi něco předala, ale asi záleží na člověkovi.

27.09.2022 3 z 5

Zápisky odstřelovače Zápisky odstřelovače Vasilij Grigorjevič Zajcev

Když jsem si po přečtení pustil film, chtělo se mi brečet. Tolik promrhaného potencionálu. Zatím první film, který je pro mě mnohem horší, než samotná kniha.

26.09.2022 4 z 5

Odstřelovačské eso - Deník z východní fronty a sovětského zajetí Odstřelovačské eso - Deník z východní fronty a sovětského zajetí Bruno Sutkus

Příběh zajímavý, ale spíše mě zaujala forma sepsání. První půlka jako deník (za mě zajímavější část) a pak klasický lineární příběh.

26.09.2022 4 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Když se mi tahle kniha dostala poprvé do ruky, vůbec jsem nevěděl, dočeho jsem se to namočil (věděl jsem, že Sterak vydal knížku, ale nenapalo mě, že bych se někdy k ní dostal). Po přečtení musím přiznat, že tohoto rozhodnutí vůbec nelituji. A jsem rád, že mi byla představená.

26.09.2022 5 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Knihu jsem si přečetl na základě doporučení od naší učitelky na češtinu.
Musím říct, že kniha odkáže velice oslovit. Poukazuje na celkovou problematiku církve a na nedobrovolnost a brutální utrpení za to.
Z druhé části se mi dělalo víc blbě a cítil jsem potřebu přestat číst.
Body strhávám především, protože se nejedná o můj žánr a nenadchlo mě to jako jiná literatura.

26.05.2024 3 z 5

Poslední boj Poslední boj Leo Kessler (p)

Námět knihy se mi líbil, akce taky.

04.05.2024 4 z 5

Obecná škola Obecná škola Zdeněk Svěrák

Za mě v pohodě.

08.04.2024 4 z 5

Daisho Daisho Stan Sakai

Zatím nejlepší díl, ketrý jsem měl tu čest přečíst. Tolik vášeně, tolik emocí a zajímavé zápletky. Tedy až na ty krátké povídky, ty mě moc neoslovily.
Také se mi líbil návrat některých postav v předchozích dílů.

01.04.2024 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl Jaroslav Hašek

Na základě dobré kritiky od ostatních jsem se rozhodl Švejka přečíst.
A ono to ve finále nebylo až tak špatný. Několikrát jsem se zasmál a zajímavo mě, jak se to celé bude vyvíjet.
Ale... na druhou stranu to bylo místy až moc suchý a to věčné Švejkovo vypravování (a tím pádem odvracení děje někam jinam) mě moc netěšilo a nudilo.
Pomalu jsem si připadal jako u Shakespeara, jak se to všechno, za mě, uměle natahovalo.
Ale určitě se ještě podívám na zfilmovanou verzi a zkusím to porovnat.
Jinak zajímavé, až kam se dostal.

31.03.2024 3 z 5

Stíny smrti Stíny smrti Stan Sakai

Já to prostě žeru.
A ten crossover byl zajímavý.

25.03.2024 4 z 5

Trestní předpisy Trestní předpisy kolektiv autorů

Zákoník mě bude ještě dlouho doprovázet ve škole, jen škoda, že mám staré vydání...

18.03.2024 4 z 5

Kruhy Kruhy Stan Sakai

Hezké a zajímavé oddechové čtení. Když bude možnost, přečtu si další svazek.

05.03.2024 4 z 5

Indiana Jones a poslední křížová výprava Indiana Jones a poslední křížová výprava Rob MacGregor

Knihu jsem si užil více, než samotný film. Možná proto, že kniha nabízí jiné pohledy na děj a mnohem více ho odhaluje, rozšižuje a upřesňuje. Celkově, ze všech knih ze série, ukazuje nejvíce scén, které ve filmu neuvidíte. Možná proto jsem si ji tak užil.
Určitě doporučuji milovníkům i milovníkům.

PS: "Neříkej mi Juniore!"

10.02.2024 5 z 5

Nezletilý Nezletilý Tacuki Fudžimoto (p)

Zajímavé

11.01.2024 3 z 5

Bum bum bum Bum bum bum Tacuki Fudžimoto (p)

Zajímavý nepřítel.

11.01.2024 3 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Čapek má pravdu.

27.12.2023 2 z 5

Ronin Ronin Stan Sakai

Autor zde ukazuje samurajské hodnoty a prastaré japonské legendy.

27.12.2023 3 z 5

Modrý a rudý Modrý a rudý Fráňa Šrámek

Opravdu z toho jde cítit, co se nám Šrámek snaží naznačit.

09.11.2023 3 z 5

Skrytí Skrytí Stan Sakai

Za mě komiks nebyl špatný. Jiný příběh, jiný přístup. Tentokrát v roli detektiva. Zajímavá kombinace. Nesmím opomenout historické vysvětlivky a malou galerii na konci.

06.08.2023 4 z 5

Autoškola? Pohodlně! 2022/2023 Autoškola? Pohodlně! 2022/2023 Zdeněk Schröter