petr.trep petr.trep komentáře u knih

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Z knihy mám rozpačité pocity, je pěkná, zajímavá, je z ní cítit silné zaujetí autora prostředím, což je skvělé, ale chvílemi mi přišlo, že čtu prvorepublikový román pro paní a dívky.. Nebylo to špatné, ale má očekávání byla větší. Každopádně jsem ale rád, že děj byl umístěn do tak krásného prostředí.

06.04.2021 3 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Konečně kniha na téma, které mě 100% zajímavá. Velký dík autorce.

Na prvotinu velmi dobré, občas mi vadilo, že se opakují slova či podobně věty v charakteristice postav po pár stránkách, ale to je vážně maličkost.

Konec dosti otevřený, doufám, že je to kvůli tomu, že autorka chystá pokračovaní... :)

11.04.2023 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Už jsem jen čekal, kdy se jako další příbuzná objeví herečka Věra Ferbasová ;)
Líbil se mi velmi závěr.

03.10.2022 3 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Opět výborné čtení. Hlavně závěr byl strhující. Těším se na další knihu od autorky.

15.04.2023 5 z 5

Slova a zázraky: Román o osudech jednoho knihkupectví Slova a zázraky: Román o osudech jednoho knihkupectví Ann-Sophie Kaiser

Moc hezka, mila a oddechova kniha. Zajimave vykresluje pomery z povalecneho Berlina.

19.03.2023 4 z 5

Ada Ada Veronika Jonášová

Docteno...ufff.
Jsem fascinovan a ohromen. Za me jednoznacne kniha roku. Dechberouci. Dekuji ze srdce autorce.

30.12.2022 5 z 5

Hotel Atlantic Hotel Atlantic Barbora Šťastná

Tak toto ANO!
To byla jízda. Za mě kniha roku!

Naprosto famózně napsaná, skvělý dej, krásné se to četlo, ani chvilka nuda. Nechtěl jsem knihu vůbec odkládat. Pro mě úplně nové téma, velký, ale vážně velký dík autorce za popsání těchto osudu a kdo ještě váha, tak ať si knihu určitě přečte. Je fantastická. Díky, díky, díky.

10.12.2023 5 z 5

Dunajský racek: Skutečný příběh ženy, která se nikdy nevzdala Dunajský racek: Skutečný příběh ženy, která se nikdy nevzdala Hana Oboda Kolaříková

Kniha byla velmi uspechana. Skoda, mohl to byt silny pribeh, ale nic moc ve me nezanechal. Ctive, zajimave, ale malo rozvedene, misty az letem svetem, jako bych mel dojem, ze autorka chce mit knihu uz co nejdrive dopsanou.

05.09.2022 2 z 5

Dítě z trosek Dítě z trosek Mechtild Borrmann

Paradni cteni! Napinave az do konce. Trochu jsem se bal, ze se budu ztracet ve trech casovych liniich, ale vubec ne. Clovek od zacatku tak trochu tusi, jak to dopadne, ale jak a proc...proste skvely ctenarsky zazitek.

08.06.2022 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Moc pěkná, aktuální kniha!

29.08.2019 5 z 5

Zasnoubena se smrtí - Zapomenutý příběh Inky Bernáškové, první Češky popravené nacisty Zasnoubena se smrtí - Zapomenutý příběh Inky Bernáškové, první Češky popravené nacisty Jana Vrzalová

Jsem rád, že někdo zmapoval osud statečné Inky Bernáškové, které si velmi vážím. Děkuji i autorce.
Bohužel však pro mě je kniha velmi nudná, špatně se mi čte. Škoda...

17.01.2018 2 z 5

Jantarové slzy Jantarové slzy Sofía Segovia

Velmi drsná, surová, ale bohužel reálná kniha.
Ze začátku mi trvalo, než jsem se začetl, avšak od poloviny knihy nabral děj takový spád, že jsem musel číst skoro bez pauzy. Opravdu silný příběh, kterých v této době nebylo pomálu, bohužel. Děj je velmi smutný, až depresivní. Doporučuji všem, které zajímá období těsně po druhé světové válce.

13.02.2024 4 z 5

Krása a jed oleandru Krása a jed oleandru Teresa Simon (p)

Po velkem ocekavani prislo velke zklamani. Docteno, ale s premahanim...skoda.

31.07.2022 2 z 5

Svátky krásné hvězdy Svátky krásné hvězdy František Kožík

Moc krasna kniha, ktera pohladi po dusi. Idealni cteni pred Vanoci.

30.05.2022 5 z 5

Můj terezínský deník 1943–1944 a zápisky mého otce Otty Pollaka Můj terezínský deník 1943–1944 a zápisky mého otce Otty Pollaka Helga Pollak-Kinsky

Kniha je výborná, přečetl jsem jedním dechem.

ALE! Škoda, že není více prostorou věnováno osudům paní Helgy po válce. Zajímalo by mě, kdy zemřela její maminka, v knížce jsou údaje o otci, ale u maminky bohužel ne.
Také by mě zajímal další osud sestřenice paní Helgy. Její osud během války mě opravdu chytl za srdce a zůstal jsem doslova s otevřenou pusou na řádky....

DĚKUJI ZA TUTO KNIH!!!

29.08.2019 5 z 5

Bez tebe neodejdu Bez tebe neodejdu Zora Dvořáková

Tak tohle se bohužel nepovedlo. Práce paní dr. Dvořákové si nesmírně vážím, ale jako spisovatelka románů se neosvědčila. Příběh je to velmi plytký, taková limonáda. Škoda, přitom téma je velmi zajímavé, nosné, ale bez emocí, bez většího vykreslení psychologie postav. Vlastně mě hlavní hrdinka místy až rozčilovala, její příběh jsem s ní moc neprožíval. Škoda. Z pohraničí zde téměř nic nebylo, tam hlavní hrdinka odejde až v poslední části knihy.

22.02.2023 2 z 5

Duha nad Větrnou Duha nad Větrnou Vratislav Bauer

Vlastně velmi smutná kniha, psána zvlaštním stylem, jazykem. Přiběh zajimavy, ale příliš mě četba neupoutala, přesto bych byl rad, kdyby byl i druhy dil a dozvedel bych se o Jirkovi neco za valky a hlavne po valce.

14.01.2023 3 z 5

Židovské jesle Židovské jesle Elle Van Rijn

Pro me zcela novy objeveny pribeh. Velmi pekne napsano, diky za to.

01.12.2022 4 z 5

Život s Otou Život s Otou Dita Krausová

Velmi zajimave cteni

26.06.2022 5 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Knihu bohuzel nehodnotim, nedocetl jsem. Nemohl jsem se zacist, nutil jsem se do cteni, tudiz jsem ji odlozil. Skoda...

30.05.2022