Peti Peti komentáře u knih

Jak se rodí vodníčci - 1.díl Jak se rodí vodníčci - 1.díl Eva Kiedroňová

Kniha mi byla cenným pomocníkem při vytváření koupacích rituálů a zajištění vhodného prostředí pro domácí koupání. Rozhodně doporučuji přečíst.

08.10.2016

Vím, co mi chutná Vím, co mi chutná Tracey Murkett

Kniha popisuje, jak jde přejít na pevnou stravu - a to tak, že si dítě samo volí, kdy a čím začne. Líbí se mi myšlenka jídla do ruky (místo nevzhledných pyré), ale jinak mám na spoustu věcí jiný názor (posazovat dítě dokud nesedí samo, dávat 6m dítěti to co jíme my, možnost vybrat v restauraci vhodný pokrm atd.).

08.10.2016

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

7. kniha ze série Úžasná Zeměplocha a opět skvělé čtení. Pyramidy a starobylé království, cech vrahů a faraonův syn a pak také jedna konkubína :).

28.08.2016

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Příběh Anity je zajímavý, ale způsob, jakým to je psané, mě neoslovil - na můj vkus příliš rozvláčné, zdlouhavé a opakující se dokola.

28.08.2016

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Krotitel, 9. kniha ze série Erika a Patrik. Skvěle propracovaný příběh, kdy opět skutečnost je odhalena jenom nám čtenářům, postavy v knize se celou pravdu nedozví. Jenom mi v tomto díle už přišlo vměšování Eriky přespříliš - asi by ji autorka měla přeci jen nechat více v pozadí u dětí a svých knih.

21.05.2016

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Tak Soudné sestry mě bavily velice moc. Tři rozdílné čarodějky, které jsou královstvím donucené vložit se do politické situace. Duch co přesolí svému vrahovi kaši, krev z rukou nemizí ani při použití železného pilníku a Magráta si prostě musí mýt vlasy :).

21.05.2016

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

8. kniha série a stále mě ty detektivky baví. Opět promyšlená zápletka, jen na můj vkus Erika přespříliš zasahuje do vyšetřování.

10.05.2016

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Opět skvělé čtení a asi bych zavazadlo chtěla k vánocům :).

10.05.2016

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

7. díl v pořadí a opět skvěle propracované. Po přečtení předešlého dílu jsem se bála, že Patrik Anna a Erika dopadnou mnohem hůř. A Ostrov duchů, nahlídnutí do života týrané ženy a ještě víc, to vše mě nutilo přečíst knihu jedním dechem.

22.04.2016

Mort Mort Terry Pratchett

Další přečtená "Pratchettovka", tentokrát s hlavní postavou Smrťem a jeho učedníkem Mortem. Musím říct, že Smrť mě baví, především jeho snahy o lidskost, to je prostě perfektní. Výborný čtivý příběh.

22.04.2016

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Další díl ze série a opět skvělý příběh. Líbí se mi, jak se vyvíjí šéf stanice, to bych nečekala. A jinak děj občas až mrazivý...

10.04.2016

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

To je tak, když se místo osmého syna narodí dcera :).

03.04.2016

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

5. kniha s Erikou a Patrikem je opět plná zajímavého a napínavého děje. Přítomnost se střídá s minulostí (období 2.světové války) a příběh je skvěle napsaný. Vše začíná nálezem Eriky na půdě - matčina truhla s deníky, železným křížem a košilkou potříštěnou krví.... A na konci knihy nalezený bratr, o kterém Anna ani Erika neměly tušení.

29.03.2016

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Pokračování knihy Barva kouzel a zas jsem se bavila. Jojo, i turista zatouží nakonec po domově :).

23.03.2016

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Ve čtvrté knize ze série o Erice a Patrikovi řeší policejní stanice sériové vraždy a vraha nalezne blíž, než by čekala. Napínavý a promyšlený příběh, neuvěřitelné, co se dá vyměnit za alkohol...
A velice, ale převelice, mě rozčilovali účastníci a producent reality show, ale divák si žádá, divák dostane... Celou knihu hodnotím velmi kladně a těším se na další.

25.02.2016

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

První kniha ze série Úžasné Zeměplochy. Pro mě velice zábavné čtení, nedostudovaný čaroděj, který díky sérii náhod vypadá jako schopný mág, první na Zeměploše Dvoukvítek, který s naivitou sobě vlastní chce vidět vše co je na tomto světě možné - rvačku, hrdiny, další světy a truhla s nožičkami, která za Dvoukvítkem běhá jak poslušný pejsek a nepřátele žere bez zaváhání. Spousta zajímavých příhod potká tuto skupinu a ze všeho vyváznou díky náhodě, štěstí a Dámě.

18.02.2016

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Tak třetí kniha a stále jsem nadšená. Moc se mi líbí jak autorka prolíná aktuální děj střípky z historie. Trošku mi je líto Patrika, který ví na konci knihy o něco méně než čtenář. Také mi přijde velice hezké, jak s jednotlivými díly putujeme vztahem Patrika a Eriky. Čtivé od počátku až do konce, škoda, že existuje v lidech takové zlo. Co začalo ve 30.letech končí vraždou v 21. století.

02.02.2016

Prevítovy první krůčky Prevítovy první krůčky Simon Brett

Druhý díl knihy o Prevítovi se mi osobně už moc nelíbil, byl hodně přitažený za vlasy - tedy spousta situací naprosto nereálných. Škoda, z prvního dílu jsem byla hodně nadšená.

02.02.2016

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

I druhá kniha z této série se mi moc líbila. Příběh byl opět napínavý do poslední chvíle. Je smutné, že malý podvod dokáže některým rodinám zničit celý život :(.

27.01.2016

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Rodina Kostků dostane zpět svůj zámek a stěhuje se z Ameriky, by si začala užívat svých aristokratických statků. Vtipné vyprávění strastí české šlechty.

25.01.2016