Peti Peti komentáře u knih

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Kniha o tom, jak maminka se i po smrti snaží směrovat svou dceru. Seznam splněných přání se na začátku zdá nesplnitelný, ale jak čas letí, úkoly se plní. Žádná hluboká zápletka, ale čtivá kniha.

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Za mě taková lehká růžová knihovna, nekonalo se žádné velké překvapení, konec jsem tušila od začátku. Odpočinková četba na sychravý večer.

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Tak tato kniha mě mile potěšila, fantasy mám ráda a dlouho jsem žádnou nečetla. Neotřelý námět.

Lady Susan Lady Susan Jane Austen

Krásné dílo, čtivé. V dopisech se nám odkrývají intriky hlavní hrdinky a to, jak vnímá danou situaci okolí. Bylo mi líto dcerky, takovou matku mít, no žádný med.

Tady a teď Tady a teď Adele Parks

Kniha mě moc nezaujala, ale do konce jsem ji dočetla. Joanna mi byla velmi nesympatická, ale konec mě zamrzel.

28.12.2017

Uvězněná královna - Tajemstvím opředená žena Boleslava II. Uvězněná královna - Tajemstvím opředená žena Boleslava II. Oldřiška Ciprová

Krásný příběh z historie. Princezna si plně uvědomuje, kde je její místo a jaký je její úkol a nakonec si jí štěstí najde.

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Příběh zajímavý a čtivý. Hlavní hrdinky mi byly obě nesympatické. Jedna sestra nezodpovědný sobecký konzument alkoholu a drog bez ohledu na okolí, druhá zase posedlá dítětem na úkol ostatních. Bavila mě schizofrenní Michael/Michel ovšem i on skončil v sítích Zee. Konec byl pro mě velké překvapení až mi to nějak nekorespondovalo s průběhem knihy. Za mě bych dala asi tak 3,5 hvězdičky.

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Detektivka o zmizelých dívkách. Hlavním vyšetřovatelem (a pomocníkem policie) je bývalý detektiv, Frank Rath. V okruhu mnoha kilometrů mizí dívky a postupně se rozvíjí velice zajímavý a spletitý příběh, kdo je pachatelem mě dost překvapilo. Souběžně se v knize rozvíjí i příběh Franka, který díky velice smutné záležitosti v minulosti přišel k dceři. A vypadá to, že se o ní bude muset v budoucnu hodně bát. Čtivé, těším se na další díl.

29.11.2017

Tyrkysové oko Tyrkysové oko Lenka Chalupová

Česká detektivka, která se odehrává během půl roku a jejími hlavními aktéry jsou dvě spřátelené rodiny a tyrkysové oko. Čtivé a poutavé, uvítala bych knihu delší a více do hloubky, abych si mohla jednotlivé postavy a děje více užít.

08.11.2017

Ostrov v bodě Nemo Ostrov v bodě Nemo Jean-Marie Blas de Roblès

No tak nějak vlastně ani nevím, jak mám komentář k této knize uchopit. Celkově se mi moc nelíbila, přečetla jsem ji, ale bez velkého čtenářského nadšení. Na mě to bylo asi příliš mnoho různých a zvláštních dějových linií. Na konci knihy mě ovšem velmi potěšilo společenství, které vylepšuje světovou společnost. No a v závěru, knihu bych osobně nedoporučila, i když vím, že rozhodně svoje nadšené čtenáře mít bude.

04.11.2017

Virus Virus Robert Liparulo

Kniha o viru, který by lehce vyhladil vybraný typ lidí. Příběh (doufám, že vše je smyšlenka) mě zas až tak příliš nebavil, na konci mě velmi překvapilo, kdo z hlavních hrdinů přežil a kdo ne.

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Kniha z prostředí z internátní školy, prožitky dospívajících dětí. Kniha pro mě se smutným koncem, děsivé, jak prožitek z dětství ovlivňuje celý další život.

29.09.2017

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Pohodová kniha na podzimní večer. Díky smrti tety Jo najde Evie nejen smysl života, ale i parádního partnera. Žádné hluboké myšlenky, ale to u této knihy není vůbec potřeba.

Dívka o půlnoci Dívka o půlnoci Katarzyna Bonda

Polská detektivka a musím říct, že děj naprosto strhující. Snažila jsem se přečíst knihu v co nejkratší době, abych se v ději neztratila. Perfektně provázané, trošku děsivé mafiánské prostředí a zkorumpovanost policie.

Proč ženy nekouří doutníky Proč ženy nekouří doutníky Jana Javorská

No tak tato kniha je pro mě zbytečně přečtená, dle mého názoru soubor trapných historek.

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Druhý díl Noční hlídky a opět přečteno jedním dechem. Děj mě nadchnul, potěšil. Baví mě upíři i ti Druzí a opět narážky na sérii Cesta krve (kterou jsem přečetla jako první z Kulhánkových knih). To že Tobiáše autogramiáda děsí víc než další pobyt na lodi paní Dao byla jedna z mnoha vtipných a milých věcí v knize. A na konci Noční hlídka je zpět.

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Tak tedy, to vám povím. Noční klub mě úplně pohltil, navíc se mi ohromně líbila provázanost s prvním dílem a narážky na další spisovatelovu knihu. Myslím, že tato myšlenka (spravedlnosti učiněno zadosti) není v tomto světě úplně marná. Tobiáš se ze člena Noční hlídky stane přes noc upírem, a není to jen pro nic za nic....

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Tak tato kniha se panu Kulhánkovi velmi povedla. Skvělý upíří příběh. Richardovi jsem fandila co to šlo a on zvítězil :). Paráda.

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Myslím, že to je první kniha od této autorky, co jsem četla. Na mě celkem drsná, ale zpracování příběhu perfektní, do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah :).

Deník jedné mrchy Deník jedné mrchy Suzanne Hawley

No, knihu o učitelce Maggs jsem přečetla, ale ne moc nadšeně. Hlavní hrdinka mi byla velice nesympatická, arogantní, sebestředná a sobecká. Z deníku, který si psala, by i slepému bylo jasné, kde je kámen úrazu. A to mohla mít pěkný vztah s Jackem, patří ji to, že to nevyšlo.

06.09.2017