Peti Peti komentáře u knih

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Kniha, která je napsána velice autenticky a vtáhla mě do příběhů. První děj se odehrává během druhé světové války a odehrává se v pracovním táboře, druhý děj nás přenáší do vězení v Argentině a do současné doby. Musím říct, že místy to na mě bylo až příliš drsné, a Karl, který ukazoval své dvě tváře - SS a lidskou zamilovanou, mě lidsky vadil. Kniha mi trochu připomíná svou kompozicí knihu Hračkář. Příběh ve mě zanechal hluboký zážitek, takový smutný. A říkám si, kolik důstojníků SS převléklo kabát a dožili spokojený život pod jinou identitou...

05.03.2019

Amélie a duchové Amélie a duchové Petra Neomillnerová

Třetí díl knize o Amélie a zajímavé rozzuzlení, to bych tedy nečekala.

04.03.2019

Amélie a barevný svět Amélie a barevný svět Petra Neomillnerová

Pokračování příběhu o Amélii. Amélie se vypravuje dál a dál do barevného světa, kde ji čeká velké překvapení, který mění život jí i maminky Lýdie.

01.03.2019

Amélie a tma Amélie a tma Petra Neomillnerová

Nádherný příběh o Amélii, dívce z roku 1890, které je 12 let už přes 120 let. Ačkoliv je to četba pro děti/mládež, i dospělák si v tom najde potěšení.

28.02.2019

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Moje první kniha od tohoto autora, přišla jsem na ni díky čtenářeské výzvě. Za mě milé a zábavné čtení, pohled do kultury z jiného pohledu. Bavilo mě, určitě si přečtu i jeho další poutě.

27.02.2019

Strážkyně tajemství – Román o Kateřině Parrové Strážkyně tajemství – Román o Kateřině Parrové Sandra Byrd

Druhý díl ze série Strážkyně tajemství mě bavil méně než ten první. Juliana, se svými prorockými sny, byla dvorní dámou šesté královny Jindřicha VIII., díky jednomu znásilnění se nehrnula do vdávání, ale vše bylo pro něco dobré - stala se guvernantkou princezny Marie a její spásou, když její rodiče, Kateřina Parrová a Jindřich VIII. zesnuli. A na konci se dočká i láskyplného vztahu, o kterém jenom tajně snila.

18.02.2019

Kniha o druhé královně Jindřicha VIII.. Anna Boleynová byla na začátku milá dívka, která měla svou čest a hrdost. Na konci z ní byla proradná a mstivá žena. Král Jindřich o ni usiloval tak dlouho, že kvůli ní zapudil svoji manželku Kateřinu, odloučil se od církve. Anna mu slibovala syna, ovšem narodila se dcera, ke které nepřilnula. Moc, kterou se ji díky Jindřichovi dostávalo, z ní udělalo zlého a sobeckého člověka, musím říct, že ke konci mi jejího života mi jsem ji nelitovala za to, jak skončila. Kniha je napsaná tak, že jsem byla vtažena do děje a přečetla to jedním dechem.

18.02.2019

Báje a pověsti z Čech a Moravy. Liberecko Báje a pověsti z Čech a Moravy. Liberecko Vladimír Hulpach

Některé báje a pověsti mě pobavily a zajímaly, některé už méně. Asi to není úplně můj šálek kávy.

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Milý naivní příběh o tom, jak by měla vypadat rodinná soudržnost. Krásné a odpočinkové čtení, plné sesterské lásky, gentlemanství a upřímnosti. Myslím, že by se naše generace mohla alespoň trochu poučit a hned by byl svět více láskyplnný.

11.02.2019

Kouzelný meč Abaddon Kouzelný meč Abaddon Otomar Dvořák

Pohádkový příběh o Jendovi a Pavle, kteří projdou knihou do příběhu, kde se objevuje, drak, trpaslíci, loupežníci, vodník a jiné. Vtipné, čtivé, zábavné.

04.02.2019

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Román na Větrné hůrce bylo pro mě velmi náročné čtení. Na začátku jsem měla trochu problém s postavami, kdo kam patří a jaké jsou mezi nimi vztahy. Když jsem si to porovnala postavy, začala jsem mít problém s tím, co čtu. Román je napsaný výborně, má spád, ovšem ten negativismus, to zlo a nepřátelství v něm, to byl pro mě oříšek. Některé pasáže jsem musela i chvíli rozdýchávat, abych mohla pokračovat ve čtení dál. Trochu to napravili poslední strany knihy, šťastný konec je milý a znamená snad konec zlých povah na Větrné hůrce.

28.01.2019

Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Sandra Byrd

Kniha o Anne Boleynové, druhé manželce Jindřicha VIII. Jelikož jsem právě dočetla Kateřinu Aragonskou, tak to bylo pro mě velice zajímavé čtení, jelikož jsem příběh Anny a její nástup na trůn zas viděla z jiné strany a doplnilo to i pár věcí o Kateřině.

21.01.2019

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Kniha o sedmnáctileté Sofii, která zjišťuje, že strýc není takový, jaký se zdá a díky tomu ji mafie vstoupí do života. Čtivé, ale dle mého názoru by se postavy měli držet více své role - například Nicoll prozdradí Sofii o jejich rodině věci, které by fakt říkat neměl..

21.01.2019

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Krátký vtipný a čtivý román. Je vtipné, jak se soudy lidí prolínají a co k čemu vede.

19.01.2019

Historický příběh o první královně Jindřicha osmého mě vtáhl do děje, že jsem četla jedním dechem. Neuvěřitelný příběh Kateřiny Aragonské, španělské princezny, jejíž dětství bylo přípravou na manželský život po boku anglického krále. Vdovství a čekání na druhé manželství, šťastné roky manželské a nepožehnaná těhotenství a nakonec vyhnanství a život na okraji společnosti. Silná a hrdá žena byla ta Kateřina, nic ji neodradilo od toho, aby vystupovala jako anglická královna i když okolní svět včetně krále Jindřicha se ji snažil přesvědčit o opaku. Skvěle napsáno.

19.01.2019

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Tak já tedy nevím, romantická kniha, dle mého od začátku předvídatelná a ještě hodně přehnaná. Jediné překvapení byla Rhoda a její štědrovečerní večeře.

Hračkář Hračkář Liam Pieper

Kniha Hračkář vlastně byla nakonec úplně jiná než se jevila na začátku. Příběh ze současnosti, tedy o Adamovi a jeho rodině, mi přišel syrový, Adam mi byl velmi nesympatický a nejvíc ze všeho se mi asi nelíbilo jeho chlubení dědečkovým příběhem. Také to, co z myšlenky z koncentráku udělal, bylo smutné a smrdělo materialismem. Příběh o mladém Arkadijovi byl naopak velmi povedený a z rozuzlení v Osvětimi je mi ještě nyní ouzko.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Kniha o Janě, dívce, která měla těžké dětství bez lásky a přesto nezatrpkla a nevracela to stejnou měrou zpátky. Její život nebyl jednoduchý, ale žila ho jak nejlépe uměla a chovala se tak, jak ji vedlo její svědomí, hrdost a její čisté srdce bez zlých úmyslů. Její životní cesta ji dovedla k lásce a i když se zdálo, že osud jí nepřeje a místo života s milovaným mužem ji čeká osamocený život, našla ztracenou rodinu a nakonec ji čekal i láskyplný manželský život. Nádherný příběh, který jsem četla s radostí.

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

5. díl ze série Millénium a za mě asi nejslabší díl série. Tím tedy nechci říct, že by to bylo špatné čtení. Zajímavý příběh o dvojčatech i nahlédnutí do jiné kultury.

02.01.2019

Příslib naděje Příslib naděje Tamara McKinley

Kniha o mladé ženě jménem Fleur, která sice přijde o práci, ale stane se dědičkou po neznámé tetičce. Hodí se jí to, jelikož její vztah s Gregem prochází velkou krizí, rodina taky není bůhvíjaká. Kniha je takové hodně oddechové čtení, na můj vkus až příliš.

19.12.2018