Peti Peti komentáře u knih

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Nebylo to špatné, ale v mluvené verzi bych to ocenila víc. Četla jsem to jako doplňkovou knihu k nějakému vážnějšímu tématu.

14.04.2013

Magické střípky Magické střípky Andrzej Sapkowski

První část knihy se zabývá Artušem a legendou, což je mé oblíbené téma a byloo pro mě zajímavé podívat se do "zákulisí vzniku a vývoje" a utřídit si tím i jednotlivé postavy a verze. Pravda, nebylo to úplně nejjednodušší, rozhodně to není čtení na celé odpoledne, ale bylo to velice poučné a zajímavé. Druhá část knihy složena z povídek nebyla již pro mě ničím novým, četla jsem dříve v jiných sbírkách.

14.04.2013

Nevědomý svědek Nevědomý svědek Gianrico Carofiglio

Díky této knize se může čtenář podívat pod pokličku soudního procesu, pro mě jako laika to bylo čtení velice zajímavé a poučné, myslím že na to být advokát musí mít člověk pevné nervy a žaludek. Kniha psaná velice poutavě, přečetla jsem ji jedním dechem.

18.03.2013

Pobřeží v plamenech Pobřeží v plamenech Wilbur Smith

Kniha se mi až na její závěr moc líbila, velice dobře napsaná, zajímavé téma částečně válečné částečně historické (křováci v Africe) s prvky ženského románu, zklamal mě závěr knihy kdy se dle mého názoru hlavní hrdinky zachovala v nesouladu s její knižní povahou (zničení černých vos kvůli diamantům)

18.03.2013

Černá labuť Černá labuť Nassim Nicholas Taleb

velice zajímavé téma a místy velmi trefné úsudky - např. lidé co chodí cvičit jezdí všude auty a výtahy.. spoustu zajímavých věcí jsem se dozvěděla i ujasnila, i když se dle mého názoru nejedná o lehké čtení knihu bych doporučila všem alespoň trošku hloubavým čtenářům

18.01.2013

Holubí mambo Holubí mambo C. D. Payne

Výborné lehké čtení na dlouhé zimní večery, teda těch večerů nebylo moc třeba, četlo se to jedna báseň. Vidět holuba tančit pít a kouřit... wow to musela být podívaná. a to rozzuzlení, že vlastně nejsou lidi ale holubi tak jak říkají okolojdoucí - skvělé skvělé skvělé.

11.01.2013

Pozornost pro Kedrigerna Pozornost pro Kedrigerna John Morressy

Moc povedený díl, ftipný zábavný ne moc složitý :) Velice se mi líbilo pojmenovávání potomků dle toho co z nich chtěl král mít, škoda že to nefunguje i v reálném světě.

11.01.2013

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

obsah knihy velice zajímavý, výborný detektivní příběh plný historických faktů a filozofování o věčném tématu - Bohu, čtení mi trochu kazily latinské věty bez překladu a rozvleklost při popisování

28.12.2012

Černá labuť Černá labuť Rafael Sabatini

19.12.2012

Kedrigern a drak Comme il faut Kedrigern a drak Comme il faut John Morressy

tak tento díl se mi líbil zatím nejméně, nějak mu chyběla svěžest, možná že to udělalo moc dějových postav nevím... v každém případě doufám že dalším dílem si spravím náladu

27.11.2012

Nie na ústa Nie na ústa Maxim E. Matkin

autora mám ráda ale tato jeho kniha mě moc nenadchla, po dlouhé době něco bych kamarádům ani nedoporučila ke čtení .. nějak mi příběh přišel bez šťávy

26.11.2012

Kedrigern a kouzelná hůlka Kedrigern a kouzelná hůlka John Morressy

co by čaroděj neudělal pro Princeznu, kvůli kouzelné hůlce k výročí se vypraví na cesty! Jak odvážné a obětavé!

23.11.2012

Kedrigern a spletitá výprava Kedrigern a spletitá výprava John Morressy

tak to si to cestování náš čaroděj ale užil dosytosti, přítomnost budoucnost a zase zpět :) a i se mu to vyplatilo - místo ropuchy má zas Princeznu a dokonce okřídlenou :)

23.11.2012

Kedrigern a hlas pro Princeznu Kedrigern a hlas pro Princeznu John Morressy

kváák, kááávk, !Ano. Ftipný díl, to by nebyla pohádka, aby se v ději neobjevila zakletá princezna :)

16.11.2012

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

miluju happy endy :) musím zkonstatovat že u této knihy mě opravdu mrzelo že mi jde to čtení tak rychle od ruky, druhý díl se mi líbil stejně jako první, akorát ta přestávka mezi přečtením prvního a druhého mi dala zabrat - ta zvědavost jak to dopadne.. doporučuji všem

16.11.2012

Mladý Kedrigern: Zrození mistra Mladý Kedrigern: Zrození mistra John Morressy

a náš čaroděj dospívá a pracuje a cestuje, obzvlášť jeho nechuť k cestování mi přijde moc ftipná :)) opět pěkný díl přečtený za nedělní deštivý den

12.11.2012

Mladý Kedrigern a pátrání po minulosti Mladý Kedrigern a pátrání po minulosti John Morressy

a malý čaroděj nám roste a roste :)

12.11.2012

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

První co musím k této knize napsat je: To snad autor nemyslí vážně! Přeci takto to rozhodně nemůže skončit! Přišlo mi velice zábavné pozorovat jak z emailu poslaného omylem vzniká "mailboxový" vztah a závislost na emailech Emmi a Lea. Musím říct, že jsem jim fandila a zásah manžela mě tak trochu naštval.. A konec příběhu? Smekám klobouk nad Leem který dokázal utnout komunikaci a přetrhat jediné spojení s Emmi. Velice pěkné čtení, nemůžu jinak než doporučit, jsem zvědavá jak to v Sedmé vlně bude pokračovat.

09.11.2012

Mladý Kedrigern a první kouzlo Mladý Kedrigern a první kouzlo John Morressy

Velice zábavné čtení, lehce a vtipně napsané.Takové odpočinkové čtení po stresovém dni v práci:) Už se těším na další osudy tohoto hrdiny a doufám, že autor bude ve stylu psaní pokračovat i nadále.

09.11.2012

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Velmi silný příběh, jehož ději jsem propadla a knihu přečetla téměř jedním dechem. Rakovina je téma, o kterém je slyšet ve všech médiích, ale až po dočtení této knihy si dokážu představit jaká hrůza to je nejen pro samotného "pacienta" a jeho blízké okolí.

16.10.2012