Peti Peti komentáře u knih

Stříbrná relikvie Stříbrná relikvie Patricia Briggs

Pátý díl série o Mercy se zase více zaměřil na Fae a jejich původ moci a také o tom, jak to chodí ve smečce - kdo má jaké postavaní, jak probíhá boj, uzdravování atd. Čtivé a velice napínavé do poslední chvíle.

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

Čtvrtý díl se mi ze všech přečtených líbil nejméně, ale i tak se mi líbil. Konec knihy byl velice napínavý a ukázal překvapivé rozuzlení. Marsilia by byla velice dobrý politik.

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Třetí díl série se zaměřil na fae a vztahy v rámci smečky, velice čtivé a přitom nenáročné. Oceňuji malý počet postav :).

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Druh díl série o Mercy mě nezklamal, děj měl spád, aj trocha romantiky byla, hodnotím jako dobré pohodové čtení.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Začátek knihy mě nadchnul, myslela jsem si, že se jedná o román na velice zajímavé téma. Bohužel (pro mě) se jedná spíše o dokument. Pasáže týkající se života bohyň (v současnosti a minulosti) jsou velice zajímavé a pěkně napsané, věřím, že i v dnešní době je spousta takových žen mezi námi. Části, které obsahovali reporty STB a listy z archivu mi připadli zbytečně obsáhlé, místy jsem se přistihla, jak je jen přelítávám očima. Celkově hodnotím tuto knihu jako zajímavou, jsem ráda, že jsem si ji přečetla , ale k opětovné četbě nedojde.

14.08.2013

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Třetí kniha od tohoto autora, dle mých vlastních pocitů bych řekla asi nejzajímavější. Sice moc nechápu název knihy (že by byl na základě dvou vět ke konci ?), ale jinak mě příběh naprosto strhl. Platí že Boží mlýny melou pomalu ale jistě. i na Daniela došlo. A podle závěru knihy předpokládám, že bude další díl týkající se komisaře a jeho ukryté rodiny.

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Knihu jsem přečetla jedním vrzem, i když se hemžila upíry, vlkodlaky a kožoměnci, vůbec mi to nepřišlo přeplácané. Naopak si myslím, že všechny osoby tam patřily. Děj byl bohatý, ale ne přeplácaný, kniha měla spád a já se už těším na další díl.

Za vodou Za vodou Svatopluk Ondra

Kniha na jedno krátké odpoledne, ftipně popisuje, jak se dá dělat, že se pracuje a vytváří hodnoty. Až mě při tom občas mrazilo, když jsem si uvědomila, že se to asi zakládá na reálných skutečnostech. Ať žije efektivita a produktivita práce :).

24.07.2013

Nedá se svítit... Nedá se svítit... Záviš (p)

Soubor povídek, který mi stylem připomínal Povídky Šimka a Grossmana. Nejvíce mě pobavila hned ta první s parkováním. Fajn čtení na odpoledne.

30.06.2013

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

Historická detektivka z doby krále Přemysla Václava II. Děj má spád a hlavní postavy Ondřej z Chlumu a Panoš Ota mě vyloženě bavili. Pěkné pohodové čtení.

30.06.2013

Trumfy osudu Trumfy osudu Roger Zelazny

Šestý díl této série o Amberu se z větší části odehrává ve Stínu Země, hrdinou je syn Corwina, Merlin. V poslední čtvrtině knihy se Merlin přesouvá na Amber, kde vládne král Random, setkává se i s dalšími členy rodiny a ke konci knihy se nám otvírá příběh, který se asi bude táhnout zbývajícími díly, příběh týkající se počítače. Tento díl se mi četl dobře, hodnotím ho kladně.

12.06.2013

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Kniha, která vystihuje momentální život a komunikaci v něm, proč psát sms a telefonovat, když můžu napsat svůj stav na fcb? Závislost na datovém připojení, zadávání aktuálních statutů na fcb a z toho domýšlení, co tím chtěl autor říct a používání dalších sociálních sítí, tak probíhá komunikace. Kniha mi místy (emailová korespondence tazatele 101 a manželky 22) připomínala knihu Dobrý proti severáku a Sedmá vlna. Četla se velice dobře, byla poutavá a rozuzlení jsem vážně nečekala. Tazatel 101 mě překvapil.

10.06.2013

Kolumbova záhada Kolumbova záhada Steve Berry

Tato kniha se mi velice líbila, mám ráda tento styl - záhada, mysterie spjatá s historií. Židovská tématika mi je navíc velmi blízká, znám Vídeň i Prahu, díky tomu mě to vtáhlo plně do děje. Úplně mám chuť vydat se na Jamajku, ale ta je daleko, tak půjdu aspoň na procházku po Starém židovském městě :). Příběh měl spád a jiskru, hlavní hrdina - reportér - se vyhrabal ze svých depresí a arogantní zahořklá dcera se nakonec začala chovat jako dcera a poklad zůstal nakonec ve svém úkrytu. Pěkné, doporučuji.

06.06.2013

Dvory Chaosu Dvory Chaosu Roger Zelazny

Pátý díl série o Amberu hodnotím nejhůř z těch pěti přečtených, děj se zaobírá bojem se zlými silami, při kterém spojí síly téměř všichni sourozenci proti Brandovi odpadlíkovi a také zahyna Oberon, velký otec. Na konci se dočkáme i následníka trůnu, kterého vybere jednorožec. Rozvláčné čtení, které mě moc nebavilo, děj neměl dle mého názoru šťávu.

29.05.2013

Paže Oberonova Paže Oberonova Roger Zelazny

Čtvrtý díl o Amberu se mi taky nečetl příliš dobře. Sice se děj posunul kupředu a do hry se zapojili i další sourozenci, potomci atd, vysvětlují se návaznosti a mezery z minulosti a také Ganelon, Corwinův průvodce, odhaluje svou pravou tvář.I přesto se pořád nemůžu zbavit dojmu, že kniha je natažená a že by se celkový počet knih dal rapidně snížit.

29.05.2013

Po dlouhé době kniha, kterou jsem četla v klasické papírové podobě. Věnovala jsem tomu sobotní odpoledne a večer a rozhodně nelitovala. Příběh, který začíná nevinným útěkem z domova důchodců se postupně stává detektivkou, honičkou plnou mrtvol a ftipných scén, a i se čtenář dozví něco z historie. Doporučuji !

Znamení jednorožce Znamení jednorožce Roger Zelazny

Třetí díl začíná být plný sourozenecké politiky ale také dovysvětluje určité situace z minulosti. Hlavní hrdina Corwin putováním mezi Stíny získá výbušnou zbraň která funguje i na Amberu,ale místo aby díky ní získal pro sebe trůn, pomáhá při ochraně Amberu proti zlým silám ze dvoru Chaosu. Také získává Kámen rozhodnutí od Erika, bratra který umírá, tento artefakt bude mít asi i v dalších dílech důležitou roli. Celkový příběh se začíná velice proplétat jak mezi Stíny tak mezi sourozenci. Pěkné čtení, ale první díl u mě pořád vede :)

Zbraně Avalonu Zbraně Avalonu Roger Zelazny

Druhý díl už začíná být více tajemný a válečný, Corwinovi nevyjde nájezd na Amber a je bratrem Erikem zajat, oslepen a uvrhnut do žaláře. Děti Amberu ovšem nejsou jen tak obyčejní lidé a po pár letech se mu oči uzdraví a on prchá skrz obrázek na zdi k majáku, kde se uzdravuje... A jeho plány na dobytí Amberu pokračují, do skupiny se k němu přidává Ganelon, v ději se objevuje i bratr Benedikt a další postavy. Pěkné čtení, ale první díl se mi asi líbil víc.

Devět princů Amberu Devět princů Amberu Roger Zelazny

První díl knih o Amberu mě úplně polapila, přečetla jsem ji jedním dechem. Do knihy jsem se úplně ponořila a s Corwinem (hlavním hrdinou) jsem objevovala střípky jeho minulosti a přítomnosti, Stíny, Amber trumfy atd.. Pěkné, těším se na další díl.

Vražedná čísla Vražedná čísla John Verdon

Tato kniha se mi velice líbila, byla jsem napnutá až do konce. Děj měl spád, záhady se stupňovala a výsledek mě až vyděsil, jak jednoduše se dá odhadnout chování a reakce. Jediné co jsem měla inteligentnímu detektivovi za zlé, byl jeho přístup k rodině, se divím, že nějakou manželku ještě vůbec měl :).