Peti Peti komentáře u knih

Zlo v Sethanonu Zlo v Sethanonu Raymond E. Feist

Čtvrtá kniha Trhlinových válek se opět četla sama. Spojil se zde děj celé knihy, zjistili jsme, že vše co se událo v životě Tomase a Puga měla význam a bylo zužitkováno. Ze dvou kamarádů, kteří jako mladí uličníci dělali neplechu ve vévodství se během 4 knih stali nejdůležitější osoby pro záchranu Midkemie. Výborně zpracovaný příběh v několika liniích, který končí happy endem.

20.02.2014

Mág – Učedník Mág – Učedník Raymond E. Feist

Tato fantasy mě od počátku vtáhla do děje a Pug se stal mojí oblíbenou postavou. Nejdříve jsme s ním prožili jeho vstup do života dvora, první lásku a útrapy s jeho učením na mága. Poté co s kamarádem Tomasem najdou trosky cizí lodi, začíná jejich cesta za dobrodružstvím, která má přinést pomoc proti cizí armádě. V knize se postupně objevují i další národy, které žijí v Království, svou roli sehraje i panovník s chorobnou myslí a zlatý drak. Tomas a Pug se během společné cesty nedobrovolně rozdělují, Tomas zůstává s trpaslíky a Pug je zajat nepřátelským vojskem.

29.01.2014

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Příběh, který vstupuje do mysli lidí. Veronika se na začátku chce zabít, protože proč žít, když je vše stejné, ovšem na konci knihy už je plná chuti do života. Doktor na psychiatrické klinice, kam je Veronika převezena, zamíchá kartami tím, že Veronice sdělí, že ji zbývá maximálně 7 dní života. I příznaky jejího zdravotního stavu tomu nasvědčují, i když je ve skutečnosti zdravá jako řípa. To vše má účinek i na další pacienty, kteří si uvědomí blízkost smrti a začnou se svým životem nakládat jinak než doposud. Velice zajímavá kniha, která nutí nad řákdy přemýšlet.

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Čtvrtá kniha o detektivovi Joonu Linnovi mě naprosto nadchla, řekla bych, že nejlepší kniha z těch čtyř. Přečetla jsem knihu jedním dechem a žasla nad genialitou Jurka, který až zavřen v naprosté izolaci psychiarické léčebny dosáhne nakonec svého. Když jsem knihu dočetla, myslela jsem si, že to je konec příběhu, ovšem Epilog otevřel dveře k dalšímu pokračování..

Alfa Alfa Larry Correia

Druhý díl s hlavním hrdinou Zedem se mi opět moc líbil. Příběh nás vede dál do budoucnosti, ale odhaluje i zápletky z minulosti. K již známým postavám se do děje připojují rodiče Pittovi a bratr Mosh, další vlání úředníci a skupina sdružená pod jménem Dočasnot. Osobně mě potěšilo setkání s Morcheedou, to je můj oblíbený stařík v tomto příběhu. Četlo se to výborně, nemůžu se dočkat, až si přečtu závěrečný díl této trilogie.

Osud horší než draci Osud horší než draci John Moore

Další kniha ze série pohádka jinak. Velice vtipný příběh o tom, jak je lepší přenechat vítězství nad drakem někomu jinému (přeci si ten rytíř nevezme princeznu se jménem Trhlá Jana) a jak princezna Glorie naplánuje únos tak, aby ji vysvobodil ten správný muž jejího srdce. K tomu se jako hrdina přidá "pekař", který si tu princeznu Glorii měl dle domluvy brát a dcera zchudlého barona. Svižně psaná kniha, děj má spád a konec je se správným happy endem.

Zlý princ Charlie Zlý princ Charlie John Moore

Další kniha od tohoto autora. Jedná se o příběh s pohádkovými postavami, kdy hlavní hrdina Zlý princ Charlie se stane figurkou při vysoké politické hře. Dobré a svižné čtení, doporučuji.

20.12.2013

Hrdinství pro začátečníky Hrdinství pro začátečníky John Moore

Princ Kevin se díky chytré knize - Rukověť praktického hrdinství - stane profesionálním hrdinou a zachrání království před zlým čarodějem. Ftipné, zábavné.

Nepohledný princ Nepohledný princ John Moore

Zábavné fantasy, hlavní hrdina princ Nepohledný je osvobozen za zakletí (byl žábou) Karolínou, slečnou, která ho ale nechce, protože není tak pěkný, jak by její vysněný princ měl být. Do toho se zaplete princezna ve věži s dlouhými vlasy a čarodějnická dcerka.. Pěkné čtení, doporučuji.

Zabij a zachraň Zabij a zachraň John Moore

Výborně psaná kniha, vtipně zpracovaný příběh o princi. Dle hlavních postav by se zdálo, že se jedná o pohádku, ale není to úplně tak přesné. Hlavní hrdina princ Neodolatelný plní úkoly zadané tajemníkem - tu zabít draka, tu osvobodit princeznu atd. K ruce má páže Wendella, který by se chtěl jednou stát rytířem. Jeho úkolem je chystat a nosit výzbroj a také poslouchat princovo básnění o dívčích vnadech.

Medvěd Medvěd Ladislav Dvořák

Velice vtipný krátký příběh o tom, jak se dá zaměnit medvěd s maminkou a majorem. Doporučuji jako odpočinkové čtení ke kávě.

Princ Chaosu Princ Chaosu Roger Zelazny

10. kniha této série mi přišla jedna z těch nejzábavnějších. Děj se odehrává především ve Dvorech Chaosu, kde se seznamujeme s nepřáteli Amberu. Jednotliví hrdinové ztrácí svoji lidskou podobu, zjišťujeme, že podoby mění vlastně dle Stínů. Do děje vstupují opět také duchové Vzoru a Logrusu, Cyklický Fantom a další. Dvůr Chaosu by mohl být klidně vylíčen podrobněji a je mi i trochu líto, že v dřívějších dílech se už nevyskytoval, přijde mi velice zábavný. Na konci knihy dojde ke konečnému rozzuzlení, Merlin se stává panovníkem Dvorů, Corwin je osvobozen ze zajetí, ve kterém jej drží Dara.. Po dočtení posledního dílu jsem ráda, že jsem nudné díly přelouskala a dostala se až do konce celé série.

Rytíř stínů Rytíř stínů Roger Zelazny

9. kniha této série začala zas tak trochu zmateně bez úvodu, jako by se nejednalo o pokračování příběhu. Merlin jde cestou necestou, plní úkoly, dostává se na scestí a potkává duchy, které tvoří Vzor a Logrus. Vyprávění je dle mého názoru zbytečně zdlouhavé, trošku to vylepšuje nový rozměr, který příběh dostává.

03.12.2013

Pes a dějiny aneb Jak to asi nebylo Pes a dějiny aneb Jak to asi nebylo Petr Skalka

Tato povídková kniha mě úplně nenadchla, možná i proto, že mám radši kočičky. Pejskařům ale vřele doporučuji, dozvíte se, jak psi od pradávna fungovali v naší společnosti.

Slavnosti krokodýlů Slavnosti krokodýlů Alena Jakoubková

Tak musím říct, že tato kniha mě moc nezaujala. Hodně mi neseděla doba socialismu s cizími jmény osob v knize a dále se mi nelíbilo chování a jednání hlavní hrdnky. Na jedné straně se chovala jako 100% naivní puťka domácí, kterou kam postaví, tam ji i najdou, na druhé straně nosila podpatky a na danou dobu výstřední šaty a dokázala si s trpělivostí vyběhat co potřebovala. Tyto dvě osoby mi nějak nešly dohromady. Také jsem občas měla problém s tím, jak děj přeskakoval tu dopředu tu dozadu, tu se vrátil k již popsané situaci.Jako odstrašující případ "Jak se rozhodně ve vztahu nechovat" to ovšem můžu vřele doporučit.

20.11.2013

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Tak tuto knihu hodnotím velice kladně. Příběh mi přišel trošku ala Man in Black a dle mého názoru neměl chybu. Hlavní hrdina se z nudného účetního stal vyvoleným a získal i lásku svého života, takže nechyběla romantika a happy end. Už se těším na další díl :). Doporučuji všem jako odpočinkové čtení na dlouhé zimní večery a kdo se nebojí trochu násilí.

19.11.2013

Vrahova modlitba Vrahova modlitba Ariana Franklin (p)

Čtvrtý díl ze série o Adélii hodnotím velice kladně. Velice napínavý děj obohacený o historická fakta a události mě naprosto vcucl a knihu jsem přečetla jedním dechem. Škoda, že nebude další díl, který by nám ukázal jestli biskup přežil a zda-li bude mít malá dcerka kompletní rodinu..

05.11.2013

Relikvie mrtvých Relikvie mrtvých Ariana Franklin (p)

Třetí kniha s hlavní hrdinkou Adélií. Ze začátku jsme měla strach, že se bude jednat o další "artušovskou" knihu, ale autorka nezklamala a vtáhla nás do vyšetřování události, která se stala před 20 lety a jako bonus nám ještě našla jednu pěknou relikvii. Pěkné, čtivé, doporučuji.

Riallina hra Riallina hra Patricia Briggs

Tato kniha mě naprosto pohltila. Hlavní hrdinka Rialla mě vtáhla do svého života a knihu jsem přečetla jedním dechem. Velice pěkný fantasy příběh, který v sobě obsahuje dobrodružsvtí, politiku i romantiku. Doporučuji.

Znamení Chaosu Znamení Chaosu Roger Zelazny

Další z knih o Tajemném Amberu, tento díl začíná v halucinacích, takže první část knihy byla pro mě dost matoucí. Pak se to ovšem projasnilo, děj se vykrystalizovat a kniha byla celkem čtivá.