Peter74 Peter74 komentáře u knih

Slova snad pro hudbu Slova snad pro hudbu William Butler Yeats

Krásna zbierka básní.

24.04.2022 5 z 5

Mentalista - Rozluštěte tajemství a triky z populárního seriálu Mentalista - Rozluštěte tajemství a triky z populárního seriálu Simon Winthrop

Napriek tomu, že každý má svoje zmysly, väčšina ľudí vie predvídať, čo sa stane. Táto kniha ma povzbudila, podala možnosti, ako rozvíjať svoje schopnosti a nadobúdať cenné informácie,
budovaním mysle.

10.04.2022 4 z 5

Lyrika Lyrika Torquato Tasso

Krásna zbierka básní.

26.02.2022 5 z 5

Dávkoval som si ju ako lieky pred spaním.
Zábavná knížka, ktorá zo začiatku poučila, neskôr aj pobavila, s humorom, čo sa v rodine s novorodencom dá zažiť.

21.11.2021 4 z 5

Náhody a náhodičky Náhody a náhodičky Marián Gavenda

Krásna knižka kňaza Mariána Gavendu, ktorú obohatil svojimi fotkami. Zozbieral v nej detstvo, dospelosť v rôznych náhod, situácií, ktoré pozažíval. Nakoniec našiel svoje pôsobenie v duchovnej sfére.

07.11.2021 4 z 5

Usain Bolt: nejrychlejší muž planety Usain Bolt: nejrychlejší muž planety John Murray

Usain Bolt nie je len úžasný človek, ale aj atlét šprintér, ktorý vo svojom mladom veku dosiahol úžasné výsledky.
Síce je kniha len zhrnutím športovej kariéry, stačí na pripomenutie jeho slávy, rekordov, ktoré sme zažili.
Sledujem športové podujatia, ale málo športovcov sa stali legendami, s takýmito výkonmi.

02.11.2021 4 z 5

Poezie umělého světa Poezie umělého světa Jiří Materna

Po dlouhé době jsem si něco oblíbil. Touto úžasnou sbírku básní, která vystihuje podstatu věci a smysl člověka.
Moc hezké.

13.10.2021 5 z 5

Interiéry Interiéry Marie Šťastná

Tvorba pani autorky, zbierky básní, mi príjemne pohladila
a potešila dušu.

30.12.2020 5 z 5

Vernosť Vernosť Milan Rúfus

Ďalšia skvelá kniha slovenského Bárta poézie. Taktiež aj ilustrácie knihy.
Palec hore

28.12.2020 5 z 5

Zákulisie samovydávania (alebo ako si vydať knihu) Zákulisie samovydávania (alebo ako si vydať knihu) Michaela Zamari (p)

Kniha o skvelej spisovateľke románov, ako začínala písať, presadzovala sa na knižnom trhu. Taktiež o
informáciách ako pomôcť budúcim autorom. Bol som prekvapený, nad procesom vydania. Náročná práca autora, prípadne vydavateľstva.

27.11.2020 5 z 5

Malé básně v próze Malé básně v próze Charles Baudelaire

Nedalo mi ju to prečítať ešte raz.
Neodolal som jej. Vtiahla ma do deja.

10.11.2020 5 z 5

Já jsem latte, ty jsi cappuccino Já jsem latte, ty jsi cappuccino Damrong Pinkoon

Veľmi pekná knižka, ktorá ma potešila, poučila aj zabavila. Skvelo ju autor podal, zo skúseností a poznatkov, aké ľudia zažívajú počas života.

23.09.2020 5 z 5

Ako stopy v snehu Ako stopy v snehu Milan Rúfus

Slovenská klasika, ktorá ma potešila,
aj srdce zahrala.

09.08.2020 5 z 5

Čaj jako životní styl Čaj jako životní styl Martin Pössl

Veľa som sa o čaji dozvedel, ako aj to aký si vybrať a pripraviť.

28.06.2020 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Aj keď je to skvelá kniha, plná napätia a očakávania, z pohľadu hlavného hrdinu, písané z iného uhla, bol som trochu sklamaný.

20.06.2020 3 z 5