PéťaH. PéťaH. komentáře u knih

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Musím říci, že druhý díl je snad lepší nežli první. Mě tedy určitě příběh víc pohltil a bavil...

02.11.2020 5 z 5

Garpíškoviny Garpíškoviny Barbara Nesvadbová

Knížku jsme zakoupili a četli s dcerou na doporučení kamarádek. Pěkná, čtivá. příběhy o zvířatech asi vždy zaujmou. Navíc je hezky ilustrovaná. Dceři je pět a ne vše chápala, ale poslouchala a těšila se na pokračování. Jistě se po čase ke knížce opět vrátíme, stejně jako se vracíme k Barykovi, Modroočckovi a Uprchlíku na ptačím stromě.

09.03.2020 4 z 5

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

S humorem a nadsázkou popsané příhody z rodiny. Pobavila jsem se při čtení.

24.02.2020 5 z 5

Brána času Brána času Cecilia Randall

Tato kniha mě uchvátila příběhem i způsobem a stylem vyprávění. Po delším úvodu mě tak vtáhla do děje, že jsem se od čtení nemohla odtrhnout. Líbilo se mi čtení příběhu a děje přesunutého do středověku. Poutavě napsané. Prostě úžasná kniha, ke které se po čase jistě ráda vrátím.

23.02.2020 5 z 5

Budování citového pouta: : Jak probouzet lásku v hluboce traumatizovaných dětech Budování citového pouta: : Jak probouzet lásku v hluboce traumatizovaných dětech Daniel A. Hughes

Velice těžké téma, ale zkusím některá dopopučení z knihy. Naštěstí mé zkušenosti nejsou tak složité a těžké, ale sedí to i na jiné a lehčí případy, než jakým je hlavní hrdinka Káťa...

23.02.2020 4 z 5

Poslední Dračí oko Poslední Dračí oko Alison Goodman

Opět napínavé pokračování, ale první díl byl více pohodový, tento díl má na můj vkus dost krutý příběh. Kniha je však velice čtivá.

24.11.2022 3 z 5

Zaklínač drakov Zaklínač drakov Alison Goodman

Kniha mě naprosto strhla a nemohla jsem přestat číst. Byla velmi napínavá, ale na mě krutá na konci.

24.11.2022 5 z 5

Pollyana Pollyana Eleanor H. Porter

Viděla jsem několik zpracování ve filmu a tak jsem sáhla po knize. Je stejně krásná jako filmová zpracování.

14.06.2022 4 z 5

Stela a 16 huskyů Stela a 16 huskyů Tereza Pařízková

Četli jsme s dcerkou před spaním. Oběma se nám příběh moc líbil. Navíc má kniha krásné ilustrace, které hlavně menší děti více vtáhnou do příběhu. Můžeme jen doporučit.

14.06.2022 5 z 5

Emušáci - Ferda v tom zase lítá Emušáci - Ferda v tom zase lítá Michaela Dostalová

Úžasná terapeutická knížka o emocích. Druhý díl je ještě lepší nežli první . S dcerou se k příběhům vracíme. Škoda, že ji nelze sehnat a koupit. Máme pouze zapůjčený výtisk. Pokud by byl dotisk, okamžitě bychom si koupili vlastní. DOPORUČUJI !!!

Emušáci - Ferda a jeho mouchy Emušáci - Ferda a jeho mouchy Michaela Dostalová

Úžasná knížka o emocích. Četly jsme s dcerkou i druhý díl a ten je ještě lepší. Dcerta příběhy miluje a řešíme i různé problémy a uvědomuje si, že je lze řešit a nebo si o nich alespoň popovídat. Opětovně se vracíme k některým z příběhů. Skvělá terapeutická kniha.

Panství Calverley Hall Panství Calverley Hall Lucy Ashford

Sladká romance s hezkým příběhem, oddychové nenáročné čtení.

14.06.2022 2 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Četla jsem na doporučení a příběh mě opravdu pohltil. Knížka se mi moc líbila.

14.06.2022 4 z 5

Pavoučí prázdniny s Luckou, Jendou a Martínkem Pavoučí prázdniny s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

Krásná dětská knížka s úkoly pro děti. Zajímavě zpracovaný prázdninový příběh. Byl to zážitek ne jen pro dceru - 6 let, ale i pro mě.

27.10.2021 5 z 5

Zrozená z ohně Zrozená z ohně Nora Roberts

Oddechová romantika. Moc se mi líbily popisy tvoření sklářských děl, proto jsem po knize sáhla.

09.04.2021 3 z 5

Pohádky lesního ticha Pohádky lesního ticha Marie Kubátová

Četli jsme se šestiletou dcerkou na doporučení kamarádky. Knížka se nám moc líbila.

09.04.2021 4 z 5

Mops jednorožcem Mops jednorožcem Bella Swift

Pěkná dětská knížka. Vtipně napsaná. Četli jsme na dobrou noc. Rádi se k ní zase někdy vrátíme.

30.12.2020 5 z 5

Svítání nad savanou Svítání nad savanou Hana Hindráková

Pěkné, čtivé, oddechové čtení. Mám ráda tanec a tak jsem knížku vybrala ne tak pro téma Afriky, ale zaujalo mě téma tance. Poutavě napsaná a velmi příjemná kniha. Ráda si od autorky přečtu další.

22.12.2020 5 z 5

Lama družičkou Lama družičkou Bella Swift

četla jsem na dobrou noc 5 leté dcerce. Zamilovala si od té doby lamy. Knížka se nám moc líbila a tak jsem od autorky z knihovny půjčili jinou, kterou právě čteme.

16.12.2020 5 z 5

Městečko Virgin River Městečko Virgin River Robyn Carr

Odpočinková kniha. Mě se líbila...

29.11.2020 4 z 5