Péťa1950 Péťa1950 komentáře u knih

Metodika lehké atletiky Metodika lehké atletiky Klement Kerssenbrock

Dnes už lze brát jako historickou knihu. Část knihy je stále aktuální, protože základ nácviku jednotlivých disciplin zůstává. Výrazně se změnilo náčiní a nářadí a celkově podmínky. Zcela nový je styl skoku do výšky, skoku o tyči, vrhačských disciplin. Nejméně se mění běhy. Tenkrát se skákala výška i tyč do písku. Styl se mění vznikem nových materiálů, bezpečnostních prvků atd. Kniha je doplněna fotografiemi výuky. Dnešní tělocvikáři by si mohli z knihy odnést hlavně organizaci a bezpečnost při hromadné výuce.

25.07.2018 5 z 5

Hrdinové antických olympiád Hrdinové antických olympiád Václav Sábl

Olympijské hry , nejstarší historie, hrdinové, klid zbraní. Pro zájemce o antiku z pohledu her a jejich hrdinů.

24.07.2018 5 z 5

Matematika pro volné chvíle Matematika pro volné chvíle Stanisław Kowal

Používala jsem části při své práci. Pro šikovné děti i pro motivaci.

20.07.2018 5 z 5

Island, země lidí a skřítků Island, země lidí a skřítků Jiří Zeman

Krásná a zajímavá pozvánka na Island.

19.07.2018 5 z 5

Telegram Telegram Stanislav Rakús

Zaujal mě styl povídek, život bez příkras, vtipně popisované životní situace.Konec nechaný na fantazii čtenáře. Zajímal by mě originál, četla jsem překlad.

04.08.2018 4 z 5

Z Aschaffenburgu do Dačic: čtení z korespondence Dalbergů (1809-1823) Z Aschaffenburgu do Dačic: čtení z korespondence Dalbergů (1809-1823) Jana Bisová

Zajímavá publikace, ve které se formou dopisů můžete dovědět o životě šlechty v devatenáctém a začátku dvacátého století, způsob cestování, hospodaření, vzdělávání, zábavy. Ale také nemoci, možnosti léčení, vedení války a další zajímavosti. Mě velice zaujal vztah matky k dospělým synům, kdy je matka v podřízeném postavení a synům vyká. Historie jenom jednoho rodu, rod komořích z Wormsu, svobodných pánů z Dalbergu.

24.07.2018 5 z 5

Polední vlak z Karlových Varů Polední vlak z Karlových Varů Jiří Slavíček