Island, země lidí a skřítků

Island, země lidí a skřítků https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92595/bmid_island-zeme-lidi-a-skritku-Vk9-92595.png 5 19 4

Cestopisně-publicistické črty podávají plastický obraz o současném životě na Islandu, o jeho přírodních zvláštnostech i mnohotvárných dějinách.

Péťa1950
19.07.2018 5 z 5

Krásná a zajímavá pozvánka na Island.

MOu598
10.05.2017 4 z 5

Četla jsem v listopadu 2008. Podle mých poznámek:
Moc hezká knížka, pěkně se čte. Spousta informací, i o dějinách, ságách, literatuře, lidech (což mne zajímá).
Citát:
"Říkají (Islanďané): Většina z nás v nadpřirozené síly nevěří, ale netvrdíme, že neexistují."

Moreanne
31.08.2013 5 z 5

Tahle kniha mě naprosto nadchla. Hrozně se mi líbily autorovy popisy vlastních zážitků, rozhodně to nebylo jen suché konstatování faktů. Hned jsem se tam chtěla vydat :-) Jediné, z čeho jsem byla rozčarovaná, byly úplně nesmyslné "opravy chyb" v textu od nějakého chytráka, který měl knihu půjčenou v knihovně přede mnou. Pan "Všechnovím" napsal do knihy červenou propiskou ještě větší hovadiny, než které se snažil opravit.

Elisa.Day
28.10.2011 4 z 5

Tak nevím, vždycky když čtu nějaký cestopis, úplně mě to nadchne a hned bych tam jela. To je snad lepší je nečíst... A nebo to brát naopak. Všechno se procestovat nedá, tak aspoň takhle - s krásnou knížkou a vlastní fantazií. Moc příjemné čtení!