Island - ostrov zrozený z ohně

Island - ostrov zrozený z ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106463/bmid_island-ostrov-zrozeny-z-ohne-dQT-106463.png 4 13 4

Autor, který žil 6 let na Islandu jako vedoucí zastupitelského úřadu, pronikl hluboko do historie ostrova i jeho dnešní problematiky. Vypráví o staletém boji malého národa o zachování svobody a národní svébytnosti v nehostinném prostředí a extrémních životních podmínkách i o jeho vzestupu v posledních letech mezi státy s nejvyšší životní úrovní. Stranou nezůstavají ani zvláštní a neopakovatelné přírodní krásy ostrova. Kniha je protkána řadou zajímavých osobních prožitků a příběhů autora, které dokreslují život na tomto zvláštním a tajuplném ostrově. Zasvěcuje čtenáře do historie ostrova i do jeho dnešní problematiky a umožňuje tak pochopit staletý boj malého národa o zachování svobody a národní svébytnosti v nehostinném prostředí a v extrémních životních podmínkách.... celý text

7259
31.08.2023

Skvělá kniha, v době před internetem to byl takový Island "101" do ruky. Zajimavé je že se jako jeden z mála věnuje i specifikům soužití s Islanďany, vůbec by mě nenapadlo že je u nás vyděsí bouřka.

AnoMANder
02.01.2023 3 z 5

Velmi dobrý a zajímavý průvodce Islandem. Skvělé popisy přírody, méně známých míst, spousta zajímavých perliček ze života obyvatel, jejich myšlení, zvyku. Líbí se mi,jak autor dokázal propojit dnešní dobu s informacemi že islandských ság a využít je. Chybělo mi jen více historie.

lentolog
22.07.2019 5 z 5

Výživný sprievodca pri mojej prvej ceste na magický ostrov.

rikke
30.12.2012 5 z 5

5* i přes chyby v zeměpisných a přírodopisných názvech, a to zejména pro slabost k této zemi, dále za autorovy vlastní zážitky a postřehy a celkovou čtivost a niterné potěšení, které jsem při čtení prožívala

Island

Kniha Island - ostrov zrozený z ohně je v