Per-quiee Per-quiee komentáře u knih

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Knížka mě zaujala tématem knih dostupných pouze vybraným. Originální bylo spojení s dobrodružstvími námořníků. Myslím, že potenciál knihy byl velký, ale nenaplněný. Je to opravdu young adult četba, takže jazyk je jednoduchý a kniha se čte dobře a rychle. Nezaujala mě natolik, abych sáhnula po dalším díle.

02.12.2020 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Jsem nadšená. Kniha má hodně stran, ale ani chvíli jsem se nenudila a neměla pocit, že by autorka děj nějak natahovala. Zajímavý nadpřirozený svět, ve kterém jsem se ze začátku trochu motala, ale pak do sebe všechno krásně zapadlo. Je to prakticky taková fantasy detektivka, kdy polovíla Bryce hledá vraha své nejlepší vlčí kamarádky Danyky. Bohužel moje přání mít víc intimních pasáží mezi Huntem a Bryce nebylo vyslyšeno, ale tak snad se dočkám v pokračování :-)

25.10.2020 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Tak tohle byl teda úlet, kam se hrabe Padesát odstínů šedi. Je to taková jednohubka, ale spíš jsem neustále vrtěla hlavou, že tohle je na mě trochu moc, včetně konce.

17.10.2020 odpad!

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Děj hezky plynul a dýchla na mě historie. Zatoužila jsem se vydat do Oxfordu. Druhá polovina knihy mi moc neseděla k té první, protože se Dianini schopnosti vysvětlili trošku přestřeleným způsobem, ale to je můj názor. Neřekla bych ale, že se jedná o young adult.

30.04.2020 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha se četla dobře, a kdo má rád toto téma, přijde si na své. Mně to bohužel přišlo velmi podobné Haně, tudíž mě to moc nebavilo.

28.02.2020 3 z 5

Nástroje titánů Nástroje titánů Timothy Ferriss

Perfektní. Prakticky každý čtenář si může odnést něco jiného. Suprový nápad sepsat takto návyky a oblíbené věci významných osobností do jedné knihy.

06.10.2019 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Nejslabší ze všech dílů, ale tak už to u třetích bývá :-)

18.08.2019 3 z 5

Nahota feminismu Nahota feminismu Josef Hausmann

Samozřejmě, že některá tvrzení jsou přehnaná, přece jen je to kritika, ovšem doporučuji přečíst každé ženě, jelikož v mnohých věcech se můžeme poznat. Navíc je to dobrá prevence, pokud by se vás nějaká feministka snažila získat na svou stranu :)

16.11.2018 4 z 5

Tanec s vlkmi Tanec s vlkmi Michael Blake

Nádherný příběh. A to jsem nikdy na westerny nebyla. Naopak film mě tak nezaujal.

13.01.2017 5 z 5

Lidské tělo Lidské tělo Moff Betts

Je pravda, že se z této knihy mnoho nedozvíte, ale už jen kvůli těm ilustracím jsem si pořídila z této edice hned čtyři :)

13.01.2017 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Hrdinka mi v průběhu knihy lezla čím dál tím víc na nervy... každou kapitolu byla rozhodnutá pro jiného, bylo to únavné. Třetí díl už si asi nekoupím.

22.06.2016 2 z 5

Nechápu, jak to dokáže Nechápu, jak to dokáže Allison Pearson

Zajímavé téma, ale opravdu jsem hlavní hrdinku nepochopila. Není ani možné se takto chovat k vlastním dětem.. no a navíc skončila tam, kde začala.. takže se vlastně v knize ani nic nevyřešilo.. ale bylo to dobré oddechové čtení, nic překvapivého.. občas vtipné.. ale ne v té míře, aby to nazývali humorným románem..

16.07.2013 3 z 5

Feministkou snadno a rychle: Příručka argumentů pro debaty s rodinou a přáteli Feministkou snadno a rychle: Příručka argumentů pro debaty s rodinou a přáteli Lucie Jarkovská

Také mi přijde, že je kniha spíše už pro přesvědčené feministky, argumenty pro odpůrce byly velmi krátké a ani ne tak přesvědčivé.

24.04.2024 3 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Nebudu hodnotit, protože jsem v půlce přestala číst. Prostě to nešlo, je to na mě moc silná káva.

11.03.2024

Budoucnost je nerůst: Průvodce světem po kapitalismu Budoucnost je nerůst: Průvodce světem po kapitalismu Andrea Vetter

Nedoporučuji na úvodní seznámení se s tématem. Kniha se velmi těžko četla, některé obraty mi přišly nadbytečné (jakoby se autoři snažili použít co nejodbornější jazyk, který tam ale vůbec být nemusel). Za celou knihu jsem se nedozvěděla, jak si přesně fungování představují, přišlo mi, jakoby to psali američtí kouči.

07.03.2024 2 z 5

Organizační porno Organizační porno Aneta Martinek

Přišlo mi to spíše jako výpisky z knih od Melvil, ale jako shrnutí pro začátečníky dobré. Já čekala více tipů na organizaci samotnou, ale velká část knihy je věnována výživě, spánku a pohybu.

31.12.2023 3 z 5

Knihovna v noci Knihovna v noci Alberto Manguel

(SPOILER) Naprosto geniální. Má první kniha od Manguela a určitě ne poslední. Srdce zaplesá každému milovníkovi knih. Musím přiznat, že spoustu osobností o kterých mluvil jsem neznala, ale ani tak jsem se nemohla odtrhnout. Kapitoly jsou rozděleny podle knihoven z různého úhlu pohledu. Dozvíte se o Alexandrijské knihovně, významných myslitelích, ale třeba i o knihovně Adolfa Hitlera (sama jsem netušila, že byla tak rozsáhlá). Škoda, že už se kniha nedá sehnat.

27.04.2023 5 z 5

Plastic Free aneb Jak se zbavit plastů v životě Plastic Free aneb Jak se zbavit plastů v životě Beth Terry

Velmi orientované na US, kde jsou sto let za námi.

13.01.2023 2 z 5

Umění naslouchat: O co přicházíte a proč na tom záleží Umění naslouchat: O co přicházíte a proč na tom záleží Kate Murphy

V knize je několik hodně dobrých argumentů, o kterých víte, ale tak nějak si je plně neuvědomujete. Nemám úplně ráda self-help knihy, ale tuto by si opravdu mělo přečíst hodně lidí (možná většina). Docela jsem souznila s myšlenkou, že zmizelé umění naslouchat je celospolečenský problém a má nečekané návaznosti. Ovšem kniha by mohla být poloviční, moc nemám ráda, když je jedna myšlenka opakuje desetkrát.

02.06.2022 3 z 5

Pramen Povýšení Pramen Povýšení Brandon Sanderson

První díl mě nalákal na pokračování série, ale bohužel druhý díl byl trošku zklamáním. Děj byl předvídatelný a hlavní hrdinka mě v některých pasážích vyloženě rozčilovala. Po dalším dílu už nesáhnu, ale musím uznat, že jako oddechovka dobré.

28.07.2021 4 z 5