Penicuik333 Penicuik333 komentáře u knih

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Vlastne je to uplne standardni severska detektivka, ktera jede v zabehlych schematech: sokujici vrazdy, charismaticke duo ustrednich detektivu, precizni popisy. Ale proste to funguje, bavilo me to a slupla jsem to jako malinu.

12.07.2019 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Milostný příběh s přesahem. Bylo to plné klišé, bylo to hodně předvídatelné, americky cheesy a umělé, ale četlo se to výborně.

29.03.2020 2 z 5

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Pro me uzasne propracovane podobenstvi, ktere rozhodne predbehlo svoji dobu.

14.11.2019 3 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Bohuzel jsem knihu musela odlozit po polovine. Nesla mi docist. Bylo to na me moc kycovite, americke, neuveritelne, plne tech nejvetsich klise.

21.10.2019 1 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Pokud jste vyrůstali nebo někdy žili na vesnici, je tohle kniha pro vás. Tak skvěle napsanou knihu, ktera dokonale vystihuje dané prostředí a psychologii postav, jsem dávno nečetla. Neprikrasleny pohled na venkov a jeho obyvatele.

26.12.2021 3 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Za mě naprosto nevyužitý a promrhaný potenciál. Chybí mi soudržnost a ucelenost. Kniha obsahuje spoustu zajímavých poznatků o Praze, ale děj působí poslepovaně, přechody mezi jednotlivými epizodami a událostmi jsou nemotorné. Hlavní hrdina je krajně nesympatický. Autor skáče od historické až téměř literatury faktu k thrilleru, frašce, detektivnímu románu, bildungrománu, úvaze, ...

22.08.2020 2 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Lenka Lanczová pro starší. Když se hlavní postava, malíř, jmenuje Boris, jeho žena Vanesa a syn Andrej, nemůže z toho vzejít nic dobrého. A ty hloupé veršíky roztroušené po knize...

22.04.2020 1 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Moc dobrá kniha. Žádné zbytečné kudrlinky, ale poctivý ryzí lidský příběh přátelství, hor a zivota.

25.12.2019 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Bylo to napínavé, mělo to spád, sympatické protagonisty, skvělé popisy prostředí. Tohle chci od dobré detektivky.

21.11.2019 3 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Ruku na srdce neni to zadna vysoka literatura, ale spis cervena knihovna. Kazdopadne me knizka moc bavila, skvele se cetla a vyborne mi kratila cesty vlakem.
A uz je zfilmovana:-)

04.11.2019 3 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Mam z knihy takove rozpacite dojmy. Moc nerozumim, proc byla napsana. Co je tady tou nosnou linkou, co nam mela sdelit? Spousta linek byla nacata, ale nerozpracovana, jak by si zaslouzila. Dej nemel zadne smerovani.

11.10.2019 2 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Pecička. Velmi obdivuji světy a prostředí, které Petra Stehlíková dokáže vytvářet a popisovat. Její postavy jsou neskutečně plastické a hluboké a s každou kapitolou nabývají na hloubce. Pozvolna odhaluje jednotlivé vrstvy a dostává nás dál a dál. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

06.05.2024 3 z 5

Tři jablka spadlá z nebe Tři jablka spadlá z nebe Narine Abgarjan

Tohle je nádhera. Pohlazení. Jedna z knih, ktera chyti a nepusti. Příběh jednoho neobycejneho mista a jeho obyvatel. Příběh tradic a nezdolneho lidu. Příběh ztrát a nálezů.

01.03.2024 4 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Dobrá kniha o tom žádná. Důležité téma. Ale prostě jsem vypravecce ten vek vubec neverila a porad se mi nabizely Vrány, kde byl detsky hrdina mnohem autentictejsi a uveritelnejsi.

07.09.2023 2 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Opet skvěle napsane, jak uz jsem u autorky zvykla. Dokonale pronikla do smysleni postav a vystihla to jazykem. Jen mě velice rozmrzel konec.

23.03.2022 2 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Paralela s Houbařkou se nabízí, ale jedná se o dvě svébytné originální knihy. Tady mě velmi zaujala tíživá, pečlivě a umně budovaná atmosféra. Jakoby mraky čím dál více tezkly a tmavly.

19.10.2021 2 z 5

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Nesmírně drásající a vyčerpávající kniha. Vyniká úžasně bohatým jazykem, telesnosti a jedinečným vykreslenim hrůz, osklivosti, nechutnosti, zoufalosti. Každá stranka při četbě bolela a zakusovala se do mozku.

05.08.2020 3 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Za sebe nemohu doporučit. Chyběl mi nějaký rámec, kniha nebyla soudržná. Nebyly mi vůbec jasné pohnutky postav, nechápala jsem, proč dělají to, co dělají. Téma incestu, otevřená sexualita, pocit zkázy a rozkladu do sebe nějak nezapadaly a byly jen pohozené bez ladu a skladu.

23.03.2019 2 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

"Remains of the day" - zbytky vzpominek, zbytky starych lepsich casu, kdy byl majordomus pojem, zbytky velkych anglickych usedlosti. Leta osameni, korektnosti, loajality, verne sluzby. Stala za to? Neprisel nas Stevens o "pravy" zivot, city, spolecnost, cokoliv osobniho a vlastniho?

28.01.2019 3 z 5

Srdce včely má pět komor Srdce včely má pět komor Helen Jukes

Fascinujici vhled do sveta vcel a vcelaru. Dozvěděla jsem se o nich spoustu věcí. To spojování faktu a zajimavosti pribehem vsak bylo hidne sroubovane a nepřirozené.

12.07.2022 2 z 5