Pavlinka777 Pavlinka777 komentáře u knih

Mayday Mayday Thomas H. Block

Knihu jsem četla ihned potom co mi o ní přítel nadšeně vyprávěl. Bylo mi šestnáct, ale pořád si pamatuji jaký to byl úžasný příběh.

25.11.2019 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Britt-Marie rozhodně není z těch, co by soudili ostatní, to v žádném případě, ale ...
Knihu velmi doporučuji.

22.12.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Je to úžasná kniha. Šílená, drsná, krásná...
Mark Watney má parádní smysl pro humor - už dlouho jsem se takto nenasmála.

21.03.2016 5 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Klasická přeslazená červená knihovna - hodilo by se napsat klasická harlekýnka, ale ty bývají přece jen o trošku starších hrdinech

20.09.2021 3 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Bylo to úžasné - není co dodat!

09.01.2021 5 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Jsem ráda, že mě od čtení neodradila obálka.

Tento příběh je velice skutečný. Nemůžeme si (a ani si nechtějme) představit co prožívá voják za služby v armádě, při nasazení na akci při které se umírá. Kdy neví dne ani hodiny a přežití není jisté.

30.04.2017 5 z 5

Chci být opravdovým křesťanem: pomůcka duchovního doprovázení Chci být opravdovým křesťanem: pomůcka duchovního doprovázení Jan Graubner

Když mi sestra dala tuto knihu po smrti našeho tatínka, tak to byla velmi milá vzpomímka na krásné chvíle. Tatínek totiž knihu dostal od otce arcibiskupa při svém biřmování. Pro mě to byl nejkrásnější zážitek, protože jsem byla tatínkovi kmotrou a ve chvíli, kdy se otec arcibiskup Jan tatínka dotkl (já jsem se jej také dotýkala), tak mnou prošel příval energie. Cítila jsem dotek Boha.

05.07.2021 5 z 5

Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Jan Paulas

Knihu jsem poprvé viděla ve vlaku. Naproti mě seděla dívka (18-20 let) a při čtení se pořád uhihňánala. Nakonec jsem to nevydržela a v Brně než stačila z vlaku odejít jsem se zeptala co čte. Udělala jsem moc dobře.

28.09.2020 5 z 5

Tajemství Lynburnů Tajemství Lynburnů Sarah Rees Brennan

Tak, byla to síla. Krásná knížka s napětím a dobrou zápletkou. To propojení byl úžasný nápad. A ten konec... No já to vidím takto - konec byl velmi otevřený a musí následovat pokračování. Jenže další dva díly nejsou přeloženy! Kdybych jen trošku uměla anglicky, tak se do toho pustím v originále.

10.04.2018 5 z 5

Zábavná matematika a logika pro bystré děti Zábavná matematika a logika pro bystré děti Václav Fořtík

Moje dcera je nadšená a nemohu ji odtrhnout od luštění!

25.11.2021 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Některé knihy je moc těžké číst!

30.08.2016 5 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Apollón a jeho postoj k SOBĚ a k životu vůbec je naprosto dokonalý. Vývoj od sebestřednosti (která pořád trvá) po lásku ke svým dětem, zodpovědnost za svět a přátele, výčitky za své skutky za 4000 let, trpělivost s Meg, ...
To člověčenství mu ohromě sluší (ale nezávidím mu).

05.07.2017 5 z 5

Temné proroctví Temné proroctví Rick Riordan

Knihu jsem včera dočetla a zase SUPER. Apollón se mi moc líbí i to jak se na sebe dívá z pohledu boha i smrtelníka Lestra zároveň. Nové i staronové postavy jsou taky bezva. Nemám ráda Zrůdu. Rick Riordan je nejlepší.

01.01.2018 5 z 5

Obejmout dub Obejmout dub Markéta Hejná

Tuto knihu jsem vyhrála v Nedělní Knihovničce Radiožulnálu, a paní Klusáková mi ji poslala v červenci 2000. Hned jsem si ji přečetla. Moc se mi líbila. Úplně mě vtáhla do děje. Je to jedna z nejlepších knih co jsem četla - i po těch letech si to myslím.

10.07.2016 5 z 5

České lidové písničky České lidové písničky Dita Křišťanová

Knižka je vhodná zvláště pro začínající muzikanty.
Nejnižší nota v zápisu je c1 a jen u několika jsou křížky - to znamená, že písničky jsou velmi vhodné pro flétnu, ale i pro začínající klavíristy.

05.03.2019 5 z 5