pavelantonin pavelantonin komentáře u knih

Trhlina ve stvoření světa Trhlina ve stvoření světa Marcelo Gleiser

Vynikající kniha, která přináší i něco nového. Něco jsem však znal již z dřívějška. Nejvíc se mi líbila ta část o Velkém třesku.

20.06.2014

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Moc surové a moc zbytečně popisována šeď k vytvoření iluze. To je první dojem, zatím ji ještě čtu.

09.12.2013

Trhlina ve stvoření světa Trhlina ve stvoření světa Marcelo Gleiser

Moc zajímavé, poutavé čtení. Místy se autor hodně opakuje, v jedné části se probírá svými vzpomínkami, což kvalitu snižuje, ale jinak je to zajímavá kniha.

22.09.2013

Den po Roswellu - Záhadné technologie, tajné služby a studená válka - Svědectví plukovníka US Army Den po Roswellu - Záhadné technologie, tajné služby a studená válka - Svědectví plukovníka US Army Philip J. Corso

Neskutečně mě iritovalo, když jsem na každé stránce četl chválu na jeho šéfa (konkrétně na každé té stránce jsem četl generál Trudeau) a taky nespočetněkrát a víckrát "cvok" složka. Do příběhu místy vnáší i věty u kterých těžko být nemohl, což možná přidá na čtivosti, ale další negativum - říká, že vše moderní je z té lodi a že byl pověřen, aby se to přeneslo na lidstvo tajnými komunikačními kanály (zde další silné negativum, dlouhé věty plné technologických poznámek, neustále opakování toho co je třeba noční vidění). A u těch objevů, třeba laser, že za tím stáli mimozemšťané (i když pozemského objevitele maseru zmiňuje) je přitažené za vlasy. A taky je jasné, jak si se svým šéfem rozuměli. To vše snižuje povídání o skutečnosti havárie, která je aspoň dobře popsána, je tam i jak vypadali. Což se dalo vtěsnat do 50 stran max.

26.09.2015 1 z 5

Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Joe Hill (p)

+ : Nejlepší nový horor (nejlepší), Uslyšíš zpívat cvrčka (závěr měl být delší, začátek kratší, jinak ok), Lepší než doma (dost psychologické, dobré byly ty části o hluku vatových kuličkách - dobře napsáno), Černý telefon (vynikající byl ten rychlý nástup klauna a únos), V autu (nejvíc nedokončená, jinak dlouhé rozhodování +/-), Plášť (asi nejlepší nehororová, ale velmi dobře napsaná povídka), Poslední dech, Bobby Conroy vstává z mrtvých,
Šeherezádin psací stroj
- : 20th Century Ghost, Pop Art, Abrahamovi synové, Mrtvé dřevo, Snídaně u vdovy, Otcova maska, Dobrovolná internace

11.07.2014 2 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Kniha se mi moc nelíbila, automaticky již předpokládá temný svět, kde každý hlídač musí být jak z tajné policie. Největší omyl je soutěž sama, ten princip se mi nelíbil. V době čtení této knihy mě několikrát přepadla viróza. Ale abych dílo jen nehaněl, zusím nalézt dobré segmenty knihy. Napadá mě jen to, jak si objednává na pokoj různé ty věcičky a ještě jak uniká pronásledovatelům, tohle píšu několik měsíců po přečtení, myslím, že tam byl nějaký taxík, to bylo dobré, to se mi líbilo.

20.06.2014