pavel8153 pavel8153 komentáře u knih

Pelyněk. Díl 1 Pelyněk. Díl 1 Daniel Tučka

Knihu prostě musím hodnotit, a dokonce mě to donutilo oprášit i přihlašovací údaje na databáziknih.
Autor se vůči mě dopustil 3 hříchů:
1. kniha je psaná formátem vyprávění se zbytečnými vsuvkami typu: čtenář dovolí, čtenář musí vědět ap.
Tohle je nejen naprosto zbytečné, ale i rušící, ve snaze se do díla ponořit.
2. autor si vytvořil vlastní svět, nicméně čerpá a v díle (v zamyšleních postav) odkazuje na antiku a reálné dějiny. Což mě bohužel při fantasy románu také ruší. Chápu, že steampunk je v podstatě román jako jiná odnož reality, raději bych ale četl o světě novém s vlastními dějinami a historii, kterou bych v románu objevoval.
3. hřích je hlavní postava, která snad nemá sympatické vlastnosti. Není to hrdina zajímavý, ale spíš pokrytecký floutek. Na začátku navíc šťastné dědí ohromné mění, místo aby se musel dílem a příběhem vypracovat.

Také mi nesedl autorův styl psaní, kde určité pasáže ve vyprávění přeskočí místo opisu. Knihu jsem musel odložit.

16.03.2018 2 z 5

Algar tarch Algar tarch Karolina Francová

Nenechte se odradit komentářem nakladatele, který knihu označuje za dívčí fantasy román. Autorka výborně vykresluje i bojové scény, scény utrpení a při popsaní zranění je hodně naturální. Vynikající psychologizace postav, fantasy svět a příběh. Doporučuje 10/10 čarodějů.

13.08.2018 5 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

Tahle kniha se považuje za legendu, navíc autorova prvotina. Málem jsem hodil šavli. Vynikající čtivo. Doporučuji necenzurovanou verzi.

16.03.2018 5 z 5

Prvotní výkřik Prvotní výkřik Arthur Janov

Knihu jsem přečetl jedním dechem. Autor má psychoanalytický výcvik a ve své knize jde ještě dál. Popisuje samotný proces léčení a osvětluje velmi rozumně období, kdy se v mozku a v osobnosti tvoří celý náš život, naše životní nastavení. Navíc se opírá i o konkrétní výsledky, hmatatelné, kdy vysvětluje výskumy, kdy se vyléčeným pacientům zlepšuje nejen dýchání ale i tělesná teplota. V knize uvádí i úspěšné léčení homosexuálů :-) to by v dněšní hyper ultra korektní době některá individua nerozdýchali. Kniha je velkým pomocníkem abychom pochopili proč jednáme jak jednáme, proč tak jednají druzí a co asi cítí. Přiznám se, sám jsem jeho metodu jednou aplikoval na kamarádce, kdy jsme úspěšně znovaprožili její strach z babičky. Člověk žasne jaké scény se vyjeví. UPOZORŇUJI že je to celkem nebezpečné a klienta to pak odrovná.

16.03.2018 5 z 5