Pauline23 Pauline23 komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tato kniha je klasika a ať vidím film či teď sáhnu po knize, dýchne na mě nostalgie a přenesu se do té doby aspoň na chvilku. Z města na venkov, na ples, uhlazené fráze tehdejší mluvy. Pan Darcy a jeho hrdost. Křehkou Jane. Doporučuji v jakékoliv formě.

27.06.2023 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tato kniha se čte jedním dechem. Krátké kapitoly a musíte pokračovat. Říkala jsem si co to je?? Takový gaslighting...No holka nevím nevím, ale chápu a musíte číst a pak už jen valite oči kam se to dostává. Za mě pecka, takhle rychle přečtena kniha. Doporučuji

02.12.2023 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Ďábelské hry byly opravdu ďábelské od začátku do konce. Lepší než první díl. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Rozbor sociopata a jeho zneužití moci byl hodně zajímavý námět. Těším se na další díl.

12.07.2020 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Dokonalá kořist byla dokonalá. Jen tak dál, těším se na další díl....Salterove mě bylo líto...to si nezasloužila. Druhý díl snad ještě lepší... držela jsem pěsti Lucovi,Benovi a Lancovi. Nesrovnavat s Carterem...Helen Fields je originální s nápady na děj. Doporučuji

19.01.2019 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Prvotina této spisovatelky je skvělá. Nesrovnavala bych ji s Carterem, ten má brutalitu o hodně dál. Luc byl ze začátku nesympatický, časem se stal sympaťák jak ho člověk poznal. S Avou jsou skvělý. Vůbec nevadí že
vím kdo je vrah už od začátku. Těším se na další díl.

16.12.2018 5 z 5

Pád Pád Michael Connelly

Skvělá klasika s Harrym Boshem která nezklame. Je pád dílem nešťastné náhody, sebevraždy či vraždy? K tomu Irving a policajtika na scéně...za mě super, doporučuji.

07.07.2019 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Dlouho jsem váhala kterou knížkou začít zda Snehulakem nebo začít knihou první od začátku série HH. A tak jsem začala od začátku série. Holy mě vadil svými alkoholickými dýchánky. Též mě vadila ta angličtina. Chtěla jsem si večer číst a né aby mě rušila angličtina. Časem asi preskocim na toho Sněhuláka:-) třeba až nápadně sníh. Ale jako bestseller č.1 bych tuto knihu nenazývala.

28.12.2020 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Luxusní jízda. Napínavé a díky sektám kde se děti do nich narodí a nemají na výběr....o to víc zajímavější. Přečteno jedním dechem. A epilog skvělý. Nešla odložit i když byla kniha tlustší:)

05.05.2019 5 z 5

Náhradník Náhradník Nicole Lundrigan

Luxusní příběh. Je to hodně ale hodně psychologická kniha, kde se rozbíhají dva příběhy které se nakonec střetnou. Závěr byl skvělý. Konečně kniha která má hlavu a patu a nepadají na nás mrtvoly jak na běžícím pásu. Knoflika mě bylo líto. Silný, emocionální příběh kdy člověk dlouho dokáže přemýšlet o všem zlým a síle předsudků. Já doporučuji. Doufám že vyjdou i další knihy autora. Má velké nadání. Jen tak dál.

25.03.2019 5 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

První setkání s Mo Hayder byla knížka Vlk a byla dost drsna, že jsem si musela dát chvíli oddych. Pak přišla ČV 2020 a vybrala jsem si knížku Unesená a ta se mi líbila, tak jsem si řekla že to zakončím knihou první. No opět hustý, drsný zvlášť nekrofilie. Takže Mo,dávám si zase na čas pauzu. Ale já se vrátím k Jacku Cafferymu. Za čas. Knihy jsou čtivé, takže do půlnoci čtu a čtu.

26.08.2020 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Marco, Marco tebe jsem četla nejdéle z Olsenovek. Začátek dobrý, pak se to zadrhlo a já se prala dál a dál, až jsem konečně byla už blízko konci a nemohla knihu odložit. Pro mě též nejslabší díl, ale hlášky o velbloudech a dromedarech mě bavily... takže nakonec jsem ti půl hvězdičky přidala. Těším se na další díl.

20.04.2020 4 z 5

Nesvatá válka o Svatou zemi Nesvatá válka o Svatou zemi Břetislav Tureček

Tuto knihu jsem dostala od svého Palestinského přítele. Plně chápu proč jsme měli problémy s vycestováním do určitých zemí. Má palestinský cestovní pas, nemá izraelské občanství a chápu i věty typu že by je (Araby) nejraději naházeli do moře... díky tomu že je z okupovaného západního břehu Jordánu. Skvěle zpracované plus fotky, mapy. Doporučuji. Zlo plodí další zlo a manipulanti z "vyšších kruhů" tomu přilejvaji olej do ohně. Díky reportážím a odkazům se moc dobře čte. Objednávám si Blízký východ nad propastí.

08.09.2019 5 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Tato kniha je o dost lepší než první díl. Čte se líp a konečně i Charlie mě byla sympatická. Ohledně vraha jsem měla tucha, ale že ho takhle zamotají to jsem nečekala. Hodně věcí policie přešla bez povšimnutí kde mě to bouchlo. Tak uvidíme co třetí díl...autorka se zlepšuje.

08.08.2019 5 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

První díl a možná po pomalejším začátku se kniha díky klasickému postupu policejní práce se kniha krásně ucelila. Moc se mi líbila. Takže další Harry na mě čeká a já se těším. Mám ráda klasiku. Doporučuji

24.06.2019 5 z 5

Skála Skála Peter May

Temný a mrazivý thriller na titulní straně..no spíš depresivní popis ostrova, kdy 4 strany čtu jak vyjel z bodu A do bodu B. A vraždění neviňátek ptáčat, kdy zoufalí rodiče nad nimi létají tak to ne. Tento autor nebude můj oblíbený. Souhlas s Martinem viz níže.

01.06.2019 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Super čtení...zase jsem div nejela na konečnou abych mohla číst a číst až do konce. Krátký kapitoly, takže výhoda a jedině doporučuji. Písečny muž je hubeňour až jsem se bala že ho potkám...:)

23.07.2018 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Kniha se čte jedna báseň, kratší kapitoly a má to grady. No škoda toho konce, to ubírám jednu hvězdu. Zbytečně moc mrtvých a takový neuvěřitelný. Ale určitě si přečtu další díly sólo kapra Fabiána Riska.

26.02.2021 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

První kniha od této autorky a určitě né poslední. Líbí se mi vykreslení postav, popis, myšlenky, vše je tak hezky bohaté a dá se do vesnice krásně přenést a vžít. Milé pohlazení od autorky, žádné potoky krve, ale logika a postupné odhalování charakteru vraha.

23.01.2021 4 z 5

Tanči jen pro mě Tanči jen pro mě Kylie Brant

Tak na tuhle knihu jsem se těšila a nezklamala. Tato kniha se asi nebude líbit všem. Mě se naopak moc líbila moc. Dopodrobna vykreslenými aktéry knížky i těmi nedobrovolnými. Pocity, bezmoc, naděje. Vše hezky plynne ke konci. David se choval jako klasický chlap. Jeho žena balancovala nad propastí, její dcera zmizela. Nikdo si nedokáže představit jak by se choval v danne situaci ani by jí nechtěl zažít. Kniha stojí za přečtení.

03.07.2020 5 z 5

Andílek Andílek Mary Kubica

Psychologický thriller jak má být. Líbilo se mi střídání postav a pohledu na věc zúčastněných. První knížka od této autorky a určitě si přečtu i další. Zajímavé, netradiční. Cokoliv v životě člověka se stane má pak další následky.

12.06.2019 5 z 5