Paulika419 Paulika419 komentáře u knih

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Okázalý styl Di Fulvia u mě zanechal pozitivní dojem i když jsem se obávala,že gangsteři nejsou to pravé ořechové. Ovšem autor umí a snadno si získává čtenáře zrovna jako Christmas.Vždy pohodí do románu nějakou návnadu v tomto případě Billa zase vraha, násilníka,narkomana jen ne člověka. Taky i v tomto románu se židovství stává tématem k zamyšlení.Právě díky Americe tento národ unikl ze spárů Hitlera.Co dodat spisovatel již nežije a jeho poslední kniha ještě nevyšla je to pro mne takové smutné rozloučení z jeho tvorbou.

03.02.2024 5 z 5

Sestry z Versailles Sestry z Versailles Sally Christie

Dobře napsaná dobová kniha.Rozhodně autorka věděla o čem píše.Našla jsem si i portréty malíře jednotlivých sester. Luisa byla velmi krásná a oduševnělá odlišná podobou od svých sester.Paulina mě překvapila, vůbec nebyla ošklivá jiná, spíše typ do dnešní doby.Ostatní sestry byly na sebe velmi podobné a rozhodně se Diana nepodobala Paulině.Za mne Diana pobrala krásy nejméně.Hortenzie a Marie Anna byly krásky asi té doby.

28.01.2024 5 z 5

Vzpurná dcera Vzpurná dcera Lori Banov Kaufmann

Pokud autorku inspiroval náhrobek k napsání románu,tak za mě dobře zvolené téma k zamyšlení čtenáře.

10.01.2024 5 z 5

Marie Antoinetta Marie Antoinetta Stefan Zweig

Nejlepší kniha o Marii Antoinettě kterou jsem četla.

19.12.2023 5 z 5

Marie Stuartovna Marie Stuartovna Stefan Zweig

Knihu jsem našla u popelnice.Ale udělala mě radost a četla jsem jí s nadšením.Poté jsem jí zařadila do své knihovny.

19.12.2023 4 z 5

Z donucení Z donucení Simona Ahrnstedt

Zdařilý historický román.Od začátku až do konce plný napětí,intrik,lásky a erotična.Určitě si našel a najde další řadu čtenářů.Od nás trochu vzdálené a chladnější Švedsko nás určitě zahřálo a pohladilo po duši.

26.11.2023 5 z 5

Vše pro císaře Vše pro císaře Gillian Bradshaw

Hrdina tohoto románu měl štěstí v neštěstí a vše nakonec dopadlo v jeho prospěch.Ovšem realita byla, je a bude stále stejná nejde se ji vyhnout v žádné době.Lidstvo se prostě v takové podobě zrodilo.Kniha je poučná a název Vše pro císaře bych doplnila A nedostatky zameteme pod stůl.

08.10.2023 5 z 5

Návrat na Lauenstein Návrat na Lauenstein Ricarda Jordan (p)

Kniha je čtivá určitě se nebudete nudit.Zajímavá je i v tom,že autorka se snažila popsat katarské náboženství a přiblížit čtenáři smysl tohoto až mystického hnutí.To se jí podařilo.Dojemný závěr knihy jsem čekala.U mě 5 hvězdiček.

08.08.2023 5 z 5

Paměti Kleopatry Paměti Kleopatry Margaret George

Oba díly moje srdcovka.To nejlepší co jsem o Kleopatře četla.

26.07.2023 5 z 5

Hortensie de Beauharnais Hortensie de Beauharnais Izabela Michlian Straková

Román velmi mladé spisovatelky Izabely Strakové mě mile překvapil.Zvláště zhruba posledních 70 stran bylo velmi emotivních.Čím více psala,tak získával román na kvalitě.

02.07.2023 4 z 5

Ve zrádných proudech Ve zrádných proudech Philippa Gregory

Dva v jednom.Tak bych charakterizovala knihu.Nedova dobrodružsví bych do této knihy nedávala trochu zanikala.Aktivitu Alion z předešlého dílu nahradila podvodnice svůdnice a ne zrovna příkladná žena Livie.Když jsem knihu dočetla tak mě napadlo,že není možné aby nepokračovala dalším dílem.Pro mne to byl otevřený konec.

30.06.2023 4 z 5

Věrní kavalíři Věrní kavalíři Cynthia Harrod-Eagles

Pomalu a jistě jsem se dopracovala k 7 dílu.Pokračovat budu i nadále již jsem si zvykla na rodokmen a v případě že se při čtení zapomenu stačí se podívat na přední stránky knihy.Je to prostě o zvyku číst Dynastii Morlandů a působí trochu jako droga.Chytí a nepustí.Zřejmě paní Cynthia věděla jak na nás čtenáře.Škoda přeškoda že už nebude o Indii.

04.06.2023 5 z 5

Pompeje Pompeje Robert Harris

Samozřejmě jsem to četla s velkým zájmem.Historický román smíšený s odbornými úryvky z vulkanologie. Předzvěst výbuchu sopky se objevil poruchou akvaduktu poblíž Vesuvu.Celé vyprávění románu se pouze zaměřuje na tuto událost.Myslím si,že i jiné zvlášnosti před výbuchem a více postav pravě z Pompejí mohly obohatit tento román.Co následovalo po této apokalypse se již čtenář nedozvěděl.I přesto dávám 4 hvězdičky za krásné statě.

29.04.2023 4 z 5

Královna stínů: Souboj lásky a moci o anglický trůn Královna stínů: Souboj lásky a moci o anglický trůn Edith Felber

Trochu jiná Isabela o které jsem četla z předešlých knih.Hlavní postavou se stala přemýšlivá Gwenith,která se stala královninou důvěrnicí.Dávám 5 hvězdiček protože mě na románu od začátku upoutal způsob psaní.Vycítila jsem z toho dobrý námět pro divadelní představení a nebo scénář pro televizní inscenaci.Hlavně společné rozhovory Isabel a Eduarda II byly vynikající a spisovatelka vnesla čtenáře rovnou do té doby.

07.04.2023 5 z 5

Žárlivá Kateřina: Prokletý rod Medici I. Žárlivá Kateřina: Prokletý rod Medici I. Jean Plaidy (p)

Četlo se to samo.Kateřina Medicejská ikona pro napsání dobré knihy.Přečetla jsem všechny díly. Paní Plaidy věděla jak na to.

Karlštejnské vigilie Karlštejnské vigilie František Kubka

Četla jsem ji když mě bylo 14 let a uběhlo půl století a vzpomínka na knihu Karlštejské vigilie mě dojala.

04.04.2023 4 z 5

Přísaha královny Isabely Přísaha královny Isabely C. W. Gortner

Velmi krásná kniha.Život královny Isabely Kastilské spisovatel dokonale vystihl a čitatel určitě pocítí nezapomenutelný prožitek z přečteného románu.

04.04.2023 5 z 5

Josef Balsamo I-II Josef Balsamo I-II Alexandre Dumas, st.

Alexandr Dumas.Co bylo francouzské v době mého dětství a mládí bylo dokonalé.O to se právě tento spisovatel postaral.Josef Balsamo bylo trochu náročnější počteníčko jak Tři mušketýři ale o to dokonalejší.

Králova přízeň Králova přízeň Philippa Gregory

Philippa Gregori je super spisovatelka historických románů.Kniha neměla chybu.

Emily Emily Cynthia Harrod-Eagles

I poslední díl této trilogie byl velmi čtivý i když smutný.Nejen dějem,ale i poslední stránkou knihy kterou jsem dočetla.

19.03.2023 5 z 5