patron patron komentáře u knih

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Velmi poutavě napsáno. Bydlím kousek od popisovaných míst a snad i proto byl zážitek z knihy velmi intenzivní. Autorka čerpá z reálných historických událostí posledního válečného roku na Přerovsku. Knihu každému vřele doporučuji, ale musíš být zrovna v pohodě, protože na pozitivní náladě ti rozhodně nepřidá. Takže opatrně.

09.03.2021 5 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Líbí se mi hlavně prostředí dávno ztracených časů.

21.04.2020 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Moc hezky se to čte. Nevím vlastně proč, ale vzdáleně mi to připomíná styl Fredericka Pohla (https://www.databazeknih.cz/knihy/heechee-gateway-8927) Kdo má rád nefalšované sci-fi, vřele doporučuji a dávám plný počet bodů.

16.08.2018 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Četlo se to samo. Film jsem viděl až následně a rozhodně doporučuji nejprve přečíst knihu.

27.12.2016 5 z 5

Na život a na smrt Na život a na smrt Wilbur Smith

Tím, že je kniha napsána dříve, než předchozí díly této ságy jakoby na třetí díl vůbec nenavazuje. Dějové zvraty jsou v knize značné. Jinak se čte perfektně a určitě mohu doporučit.

05.06.2013

Král advokátů Král advokátů John Grisham

Napínavý příběh od začátku do konce. Autor mimo jiné dokonale ukazuje na nedostatky soudnictví v USA a v této problematice se vyzná. Takže určitě doporučuji přečíst.

16.04.2013 5 z 5

Prométheus v plamenech Prométheus v plamenech Thomas N. Scortia

Dávno před Černobylem napsat takto přesný popis "nehody" na jaderné elektrárně dokazuje mistrovství se kterým tato autorská dvojice tvořila. Odhad událostí i scénařů co kdo kompetentní udělá a jakou cenu za to zaplatí je až neuvěřitelně přesný. Klobouk dolů.

16.04.2013 5 z 5

Let do nebezpečí Let do nebezpečí Arthur Hailey

Tak už je to postarší kousek, ale pěkně napsaný a čte se to dobře. Taková jednohubka na dva večery.

16.04.2013 4 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Pěkně napsané, jednotlivé příběhy vytváří nádhernou celkovou kompozici, které se posunuje v čase. Některé záležitosti jsou vysvětleny, jiné napůl, něco zůstává tajemně neodhaleno po celou dobu. Do příběhu se dá nádherně vžít, úplně Vám budou naskakovat obrázky před očima. Moc hezké čtení.

19.03.2013 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Tak na to, kdy kniha vyšla, je to pěkný příběh. Hodně filosofie, hodně polemiky, ale čte se to dobře. Není to taková oddechovka na neděli.

19.03.2013 3 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

No nevím, asi ve své době to byla špička, ale dnes už to nějak neumím vzít vážně.

19.03.2013 2 z 5

Anály Heechee Anály Heechee Frederik George Pohl Jr.

Tak s jedničkou se to srovnat nedá, bylo to takové uhlazené, bez toho "živočišna", které jedničku prostupuje. Ale přečíst se to dá.

19.03.2013 3 z 5

Gateway Gateway Frederik George Pohl Jr.

Něco úžasného, doporučuju každému, kdo má rád sci-fi. Má to myšlenku, děj a úžasný konstrukt. Nemůžu jinak, než na plný počet a určitě to ještě někdy znovu přečtu.

16.01.2013 5 z 5

Zlatokopové Zlatokopové Wilbur Smith

Četlo se to samo. Paráda. Hodnotím na plný počet. Není to tak výpravné, odehrává se to celé v jedné lokalitě, ale spousta zápletek a dějových linek, které se mistrně prolínají... fakt doporučuji.

28.05.2012 5 z 5