pat4157 pat4157 komentáře u knih

Dokonalá hra Dokonalá hra Vi Keeland

Příjemné letní počteníčko.

15.07.2023 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tak, trvalo mi asi 280 stran než mě vtáhlo. Autorka umí psát, takže jsem se většinu knihy nenudila, ale zachránil to až strhující konec.

08.07.2023 4 z 5

Poslední argument králů Poslední argument králů Joe Abercrombie

Wow, tolik nečekaných překvapení a stále výborný autorův styl. Moc povedené.

08.07.2023 5 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Tak rozjezd byl krapet pomalejší, ale pak se to krásně rozjelo. Milostné osudy několika párů - moc krásně napsané. Dávám 4,5 hvězdičky.

21.05.2023 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Tak pokud vám není -náct, tak si vyberte jiné čtivo. Hrůza, děs...

08.04.2022 odpad!

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Ho ho ho, tohle bylo hodně dobrý. Plný počet hvězdiček.

14.03.2022 5 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Já nějak nechápu, proč někteří kritizují styl, kterým je kniha napsaná. Prostě to nyní kriminálka, nestřílí se v ní a divoké honičky aut v ní nenajdete. Wim si na spisovatele nehraje, jen se snaží předat to, co se sám naučil a co by mohlo pomoci ostatním. Velmi inspirativní kniha. Jsem ráda, že se mi dostala do rukou. Nemám problém blbou knihu nedočíst a odložit, ale tuto jsem s chutí dočetla.

26.09.2021 5 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Když profesor lékařské psychologie, klinický psycholog a psychoterapeut (v jednom) Radek Ptáček v jednom svých rozhovorů zmínil tuto knihu, hned jsem sáhla do své knihovny (neb jsem už intuitivně nějakou dobu před tím věděla, že tuto knihu prostě potřebuji mít) a knihu si přečetla. Upřímně, nemám ráda intelektuální žvásty protkané odbornými termíny, že tomu nerozumí nikdo, snad jen členové Menzy. Ale tato kniha byla prostě super. Vše jednoduše popsáno, spousta příběhů, návod jak a co krůček po krůčku. A hlavně žádný slib, že ten zpropadený pekáč buchet budete mít do 2 měsíců, firmu vybudujete od základů do roka a pak už budete jen užívat miliony. Jen opravdu reálný návod, jak se k něčemu dopracovat, žádná kouzla.
Takže pokud něco chcete a chcete pro to něco udělat, přečtěte si tuto knihu.
Vždy se přečtených knih zbavuji, abych si udělala v knihovně místo pro další, ale tentokrát jsem ji vrátila na své místo. Mám spoustu vypsaných myšlenek, snad vše podstatné, ale nevím nevím, jestli se knihy chci hned zbavit. Uvidím.

29.07.2021 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Preclíku, skopčáku, bratvurste, Taco... Pobavilo, rozesmálo.

03.06.2021 5 z 5

Jméno větru II. Jméno větru II. Patrick Rothfuss

Moc pěkné, neotřelé, zaslouženě vyhrálo literární ceny.

22.10.2019 5 z 5

Dítě, které se v životě neztratí  - Jak ho vychovat a podpořit na vlastní cestě Dítě, které se v životě neztratí - Jak ho vychovat a podpořit na vlastní cestě Anita Michajluková

Konečně! Konečně kniha, která je napsaná českou autorkou a která je určená pro rodiče českých dětí. Dost bylo amerických psychologů a jejich nepoužitelných rad. Konečně někdo vyjádřil názor, že i rodiče můžou vyjádřit negativní emoce, zvýšit hlas apod. Nebudu prozrazovat více, nebudu parafrázovat, co je v knize napsané. Půjčila jsem si jako eknihu a protože jsem z ní nadšená, musela jsem si ji ještě koupit, pro případ...

23.09.2019 5 z 5

Biologie víry Biologie víry Bruce H. Lipton

Kniha se nedá označit jako jednoduché čtení pro ty, kteří nemají vystudovanou biologii, ale autor se snaží vše vysvětlit i pro laiky, takže jsem to zvládla i já amatér. Souhlasím s pohledem na život, jaký předkládá autor a jsem ráda, že existují i vědecké studie, které to dokládají.

02.09.2019 5 z 5

Až budou viset Až budou viset Joe Abercrombie

Pane Bože, to byl skvost. Kde jsem byla a jaké knihy jsem si vybírala než jsem konečně narazila na Abercrombieho. Jděte do toho. Já jdu na další díl.

01.07.2023 5 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Tak tentokráte slabší. Od Eloise jsem čekala víc divočiny a víc humoru. Ale i tak pěkná oddechovka.

29.11.2022 4 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Lesley Pearse

Máme se moc dobře. Pořád skuhráme, ale kdybychom prožili jen setinu toho co hlavní hrdinka, uvědomili bychom si, za kolik věcí bychom měli být vděční.

31.05.2022 5 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Četla jsem ve španělštině, český překlad tedy hodnotit nemůžu. Ale příběh se mi líbil, od poloviny jsem nemohla knihu odložit, jak byla napínavá a ten konec! Dávám plný počet hvězdiček.

25.12.2021 4 z 5

Sběratel ztracených věcí Sběratel ztracených věcí Ruth Hogan

A mně se to líbilo a basta. Musím podotknout, že jsem četla v angličtině, jaký je český překlad, nevím.

Proč jsou šťastné děti šťastné Proč jsou šťastné děti šťastné Steve Biddulph

Stejně jako kniha Tajemství výchovy šťastných dětí, je i tato kniha příjemným společníkem při výchově dítěte. A navíc obsahuje super ilustrace. Krásně se čte.

03.11.2020 5 z 5

Tajemství výchovy šťastných dětí Tajemství výchovy šťastných dětí Steve Biddulph

Zajímavá kniha bez zbytečné těžké terminologie. Čte se pěkně, hladce a určitě obsahuje spoustu zajímavých tipů.

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Moc povedené ...