papaja papaja komentáře u knih

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Kniha se velice dobře čte, děj plyne rychle, postavy zajímavé, ale více by mi vyhovovalo, kdyby šla autorka více do hloubky. Úplně nejsem nadšenec knih s romantickou tématikou, takže toho "sladkého" na mě bylo až moc.

16.01.2017 3 z 5

Zásady ekonomie Zásady ekonomie Gregory N. Mankiw

Naprosto nejlepší učebnice, se kterou jsem měla tu čest se setkat. Podrobné vysvětlení základů ekonomie, čtivě napsaná - hlavně po přečtení pár stránek nemáte pocit, že jste asi totálně hloupí a už nedokážete vnímat naprosto nic dalšího.

16.01.2017 5 z 5

Basket Flora Basket Flora Jan Pelc

Čekala jsem černý humor, který mám ráda, ale toto byla velmi silní káva... Odřezávání končetin, vraždění, pití nechutného nápoje - nic z toho mi vtipné nepřišlo. Knihu jsem přetrpěla, jelikož nerada knihu odkládám, ale velké přemáhání... Pravda ale je, že na Pelce určitě nezanevřu, protože ... a bude hůř je skvěle napsaná kniha, která patří k mým oblíbeným, ale ani na tuto knihu dlouho nezapomenu, zda vůbec lze zapomenout...

16.01.2017 1 z 5

Xantypa Xantypa Gerald Messadié

Psané velmi čtivě, spousta zajímavých faktů i když zápletka s vraždou je smyšlená autorem, těším se, až si přečtu další knihy od tohoto autora.

19.09.2016 5 z 5

Dáma, která měla ráda čisté záchodky Dáma, která měla ráda čisté záchodky James Patrick Donleavy

Do knihy jsem se začetla cca na straně 30, což byla polovina knihy, takže byl zase hned konec :). Zajímavý příběh, při čtení jsem měla pocit příběhu odvyprávěný ženou, které se příběh stal. Autor se uměl vžít do své postavy, ale konec byl velice předvídatelný.

06.06.2016 4 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Moje první kniha od Kinga a určitě nebude poslední, dojem dobrý, příběh velice poutavý, jen mne zklamal konec, celý příběh byl na hraně - to se dá vysvětlit, souhra náhod, ale konec byl na mne moc "ujetý". Líbil se mi poutavý styl psaní, kniha nebyla "utahaná" - což se u knih, které mají více stránek děje. Tento autor se sice nezařadí mezi mé oblíbence, ale určitě se k němu ráda vrátím.

31.05.2016 4 z 5

Agaguk, syn eskymáckého náčelníka Agaguk, syn eskymáckého náčelníka Yves Thériault

Tuto knihu jsem četla asi v 8 letech a musím říct, že na mne velice zapůsobila, opravdu silný příběh o životě, který si jen těžko dokážeme představit

22.03.2014 5 z 5

Poslední americký muž Poslední americký muž Elizabeth Gilbert

Tak dokonalý muž, až je svou dokonalostí dokonale nesnesitelný...kniha jinak velice čtivá a velmi zajímavá

02.07.2012 5 z 5

Host do domu Host do domu Jiří Wolker

Ač poezii v oblibě číst nemám, tuhle jsem si přečetla ráda a s chutí.
Kniha naprosto vypovídá o autorových pocitech a v jeho dílech je vidět rozvoj jeho osobnosti.

01.12.2011 3 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Čtivé, napínavé, kniha mě velice zaujala, jen mi vadilo, že jsem měla knihu ve formátu A4, ale to je zase jiná věc :)

01.12.2011 4 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Plno vtipů, ale nemohla jsem se začíst a neustále jsem ji odkládala, můj šálek čaje to nebyl

01.12.2011 2 z 5

Co mi dluží dcera Co mi dluží dcera Betsy Howie

Příjemná oddychovka, žádné veledílo to není, ale kniha má své kouzlo díky humoru autorky, je zde taky dobrý popis egocentrické ženy, které se život obrátí naruby a díky tomu se vlastně stává celkem milým a společenským tvorem :)

23.11.2011 3 z 5

V botičkách od Diora V botičkách od Diora Petra Paroubková

Pro někoho kdo se vůbec nezajímá o politiku těžko pochopitelná kniha, ale i pro ty kdo rozumí všem souvislostem popsaným v knize, je kniha napsaná stylem spíše jako dívčí románek....dalo mi dost přemáhání dočíst knihu do konce...

26.03.2011 2 z 5

Muž, který zemřel jako losos Muž, který zemřel jako losos Mikael Niemi

Kniha se mi dostala do ruky v knihovně, kterou jsem po přečtení názvu musela přečíst. Bohužel jsem od knihy měla dost odlišná očekávání, čekala jsem satyru, což se bohužel nesplnilo. Děj byl těžkopádný, nikoho v knize jsem vlastně neměla ráda a tak jsem se nedokázala začíst. Téma jazyka a kultury místní menšiny bylo zajímavé a jediné, co se mi na knize líbilo. K autorovi se neplánuji vracet.

15.05.2023 2 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Po prvním dílu je to kvalitově sešup dolů. Knížka není vyloženě propadák, je tam spousta vtipů, které mě dostaly, ale ... Bohužel je na knize znát, že byl autor pod tlakem nakladatele a donutil ho vymáčknout pokračování, které mé očekávání rozhodně nesplnilo.

15.05.2023 3 z 5

Uber a Airbnb mění svět Uber a Airbnb mění svět Brad Stone

Kniha se mi líbila nejen tématem, ale i skutečně dobře zpracovaným tématem. Pokud by byla kniha jen o jedné společnosti, tak bych měla z knihy mnohem horší dojmy. Když mne kniha přestávala bavit, kapitola přesedlala ke druhé společnosti, která zase vykreslovala jiné problémy, atmosféru.

12.05.2023 4 z 5

Poslední Herrmannovic holka – Cesta do Terezína Poslední Herrmannovic holka – Cesta do Terezína Eva Herrmannová

Kniha mi spíš přišla, jako zajímavé vyprávění pro někoho z rodiny. Spousta jmen zmíněných jen v jedné větě, spousta osudů lidí, které jsou jen velmi stroze popsány. Takto špatně zpracovaný životopis jsem možná ještě ani nečetla. Knihu jsem sice dočetla, ale určitě nikomu dalšímu nedoporučím.

12.05.2023 2 z 5

Henry - Pravdivý příběh o přátelství a cestě polského plavce z Osvětimi do Ameriky Henry - Pravdivý příběh o přátelství a cestě polského plavce z Osvětimi do Ameriky Katrina Shawver

Ačkoli zpracování knihy mi formou nesedělo, tak musím dát 4*. Nelíbila s mi obrovská spousta omáčky o autorce, přesto si odnáším z knihy velmi dobrý dojem. Je skutečně znát, že autorka věnovala neskutečné úsilí studiem historie, postav a souvislostí. Byla jsem velmi mile překvapená kolik informací jsem se dozvěděla, ačkoli jsem knih s touto tématikou přečetla opravdu dost. Na počátku jsem byla skeptická kvůli národnosti autorky, ale je znát její novinářský zápal. Určitě vřele doporučuji.

29.11.2022 4 z 5

Ernest Hemingway: Svědectví jednoho života Ernest Hemingway: Svědectví jednoho života Michael Katakis

Knihu jsem si koupila v obrovské akci a určitě nelituji. Na pohled je kniha na 5*, takový soubor fotek a dopisů je skutečně úžasný. Bohužel obsah samotný tak moc úžasný není. U většiny fotek chybí popisky, není tu soupis osob z dopisů. Jsem ráda, že to byl druhý životopis Ernesta H., jinak bych si toho moc neodnesla, stejně jsem se a musela jsem si informace dohledávat na internetu. Škoda, že si autor neodpustil spoustu blábolů o sobě a jak se k tomu dostal, místo aby vysvětlil čtenáři souvislosti.

29.11.2022 2 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Zajímavý motiv na knihu, při prvním pohledu a zjištění konceptu knihy jsem byla poněkud rozpačitá, ale za zajímavý nápad a zpracování 4*. U knihy jsem se nasmála i kroutila hlavou.

21.06.2021 4 z 5