PanTydlitát PanTydlitát komentáře u knih

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

(SPOILER) Kniha se četla velmi dobře, jen děj byl občas zmatený, jak už zde bylo řečeno (například to, že Fay má elfí svět zachránit, ne ho zničit).
Fay mi byla sympatická už jen z toho důvodu, že to není typická hrdinka knihy – totiž dokonalá, jak vzhledem, tak psychikou.

29.05.2021 5 z 5

Poslání Poslání Margaret Peterson Haddix

Opět moc hezky napsané dílo, pro milovníky historie mohu jedině doporučit.

Setkání Setkání Margaret Peterson Haddix

(SPOILER) Velmi zajímavě napsaná kniha, dovedu si i představit, že nějak takhle by cestování v čase mohlo vypadat v reálném životě. :D

Hněv Pána ohně Hněv Pána ohně Michaela Burdová

Krásně vykreslené situace i charaktery postav. Příběh poutavý a zajímavý. Rozhodně 5*.

Věž zkázy Věž zkázy Michaela Burdová

Kniha končí skutečně zajímavou větou. :D Ovšem, nevěřím a nikdy jsem nevěřila tomu, že by odpověď na tuto otázku byla ano.

Minotaurus Minotaurus Michaela Burdová

(SPOILER) Tento díl bohužel nehodnotím plným počtem, přestože tuto sérii nepřestávám zbožňovat.
Bylo zde až příliš nepříjemných situací, tak nepříjemných, jako když se potřebujete poškrábat na zádech – například Lejino šílenství a její smrt. Přijde mi, že autorka nedokázala zabít Awrixela (protože kdo by nechtěl pohádkový vztah Awrixel x Neilin), ostatně stejně, jako se všemi těmi "hlavnějšími" postavami. No jo, ale přece příběh obsahující strašlivou válku nemůže být ukončen bez jediné smrti! Tak zavraždíme lidi, který nejsou ti "nejhlavnější". A pokud možno osvobodíme tisícileté zlo. A pokud možno dáme úplně nejoblíbenější postavu do moci hlavního záporáka. :D
I když to tak možná zní, rozhodně nechci příběh celý zkritizovat a zahodit jako špinavou fusekli. Četl se velmi dobře, se sympatickými hlavními hrdiny a kladnými postavami (i když i Sorgan byl fajn :D) a velmi bravurně sepsanými scénami, před kterými smekám klobouk.

14.05.2021 4 z 5

Žeberův odkaz Žeberův odkaz David Jan Žák

Ač jsem od knihy měla jiné očekávání, nadchla mě a rozhodně tedy nezklamala.

23.01.2021 5 z 5

Pusinky Pusinky Stanislav Rudolf

No... Co k tomu říct.
Mnoha lidem se to určitě líbilo, ale...
Za mě to byl nejhorší příběh od tohoto autora. Nechci říkat hrozný, nedalo se to číst - bylo to hezké, ale oproti tomu, co jsem uz od S. Rudolfa četla...
Lenka mi přišla strašně, jak to říct, no - hloupá? To uplne ne, ale dělala kroky, které bych já NIKDY nedělala (i když s tou fackou jsem celkem souhlasila XD) a celá její osoba se mi postupem času zprotivila. Vím, že mě to teprve čeká, ale... Jinak hezky psané.

13.04.2020 3 z 5

Chuť jablek: Moderní tchajwanské povídky Chuť jablek: Moderní tchajwanské povídky * antologie

Kniha mě zajímá jen proto, že nakladatelství Brody vlastnil můj známý... Pokaždé na návštěvě na oběd řekne »Dobrou cuť« - to je jediné, co o té knize vím. Mimochodem je to to, ze mu na obálku knih při 1. vydání natiskli místo CHUŤ- CUŤ. Takové je to roztomilé...;-)

04.04.2020

Příběhostroj Příběhostroj René Nekuda

Inspirativní kniha. Jakmile ji vidím, mám nutkavou potřebu začít podle ní psát ;-). I když občas si vylosuji takové nesmysly, že třeba výtvor na papíře je na téma VLASATÝ DUDLÍK KTERÝ ČUMÍ V ŠUPLÍKU. Ale tak proč si nezablbnout a napsat o tom :-D…

04.04.2020 5 z 5

Janíček Janíček Kamila Sojková

Jednou jsem nekde četla úryvek z této knihy. Rikala jsem si »Páni, to je bozi!« a rozhodla se pročíst celou knihu.
Nechci urazit ty, kterým se kniha líbila, ale já ji nedočetla. Nedalo se to. Mnoho lidí určite najde vnitrni kouzlo této knihy, ale já mám načteno spíše ty 'tezsi knihy' a tohle pro mne bylo proste slabé.

04.04.2020 odpad!